• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

T

tuaregr10

Guest
ja sam uvijek mislio da 5011 izgleda jos kolko-tolko pristojno... tek sad vidim kak je jadnik poprimil lijepu narandžastu boju... :mur: :mur:

Pozdrav gogo1990 :icon_exclaim:
Eeeeeee jbg., koliko je 5011 stariji od 6340 i koliko ima više radnih sati :(happy):? Ali i to se da rješiti, da boja izgleda bolje nego na 6340 :icon_biggrin:!
 
T

tuaregr10

Guest
i ovaj 6340 isto će ti promjeniti boju kabina i blatobrani a plastićna hauba neće ostaće svjetlija,moj je uvjek u garaži i opet je promjenio boju neki dan sam ga malo okupo nije loš za svojih 12 god :icon_biggrin:

Pozdrav kdarko :icon_pall:
Ma, traktor vam odlično izgleda, jako je sačuvan, kao nov je... ovako sa slike se nevide razlike u boji :biggrin:.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj je na kraju tocno do kad su se radili sa kockastom haubom?
A kad su pocele serije proksima i major?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja sam uvijek mislio da 5011 izgleda jos kolko-tolko pristojno... tek sad vidim kak je jadnik poprimil lijepu narandžastu boju... :mur: :mur:

Pozdrav gogo1990 :icon_exclaim:
Eeeeeee jbg., koliko je 5011 stariji od 6340 i koliko ima više radnih sati :(happy):? Ali i to se da rješiti, da boja izgleda bolje nego na 6340 :icon_biggrin:!

haha,6340 je star 8 godina i ima 2290rs,a 5011 je star 29 i ima po satu 850rs (a u stvarnosti mozda desetak tisuca rs).
ma znam da se sve da rijesiti,al nikak vremena naci za to.

@ oficir-kolko ja znam kockasti su se proizvodili 1994.-1998. nikad vidio ni cuo za mlađeg od toga,osim onog na njuskalu,ali ljudi i ne znaju sto pišu.
od 1998.-2005./7. se proizvodi serija SUPER,a od 2001.-2007. se proizvodi MAJOR.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
haha,6340 je star 8 godina i ima 2290rs,a 5011 je star 29 i ima po satu 850rs (a u stvarnosti mozda desetak tisuca rs).
ma znam da se sve da rijesiti,al nikak vremena naci za to.

@ oficir-kolko ja znam kockasti su se proizvodili 1994.-1998. nikad vidio ni cuo za mlađeg od toga,osim onog na njuskalu,ali ljudi i ne znaju sto pišu.
od 1998.-2005./7. se proizvodi serija SUPER,a od 2001.-2007. se proizvodi MAJOR.

Tak sam si i mislil. Hvala
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
hmmmmm, svi nekaj nabadate, al zapravo vlasnici Zetora pišu koješta tu po forumu u vezi modela!

ovako...
U seriju ZETOR MAJOR spadaju i oni za kockastom haubom i oni sa okruglom haubom!
TO JE PRVO KAJ MORATE ZNATI!
dalje, serija MAJOR SA KOCKASTOM HAUBOM počela se raditi od 1994.- ti prvi modeli 94. i 95. godište su bili sa kabinom od serije 52xx, 62xx, 72xx i 77xx samo kaj je bila ofarbana u crveno! i plastična!
zatim su 96. počeli raditi one standardne, koji su najrašireniji, dakle kockasta hauba i limeni krov crvene boje, iako su postojale razlike u kojekakvim sitnicama!

e sad ono kaj vas muči, a to je dolazak MAJORA sa OKRUGLOM PLASTIČNOM HAUBOM, inače dolazi pod nazivom MAJOR S- da vam budem iskren, ni sam ne znam dali su oni počeli 2001. ili 2002. god.
ugl,službeno radili su se do 2006. iako na tim iz 06. god ima dosta dijelova proizvednih 07. god- to je npr slučaj na mojem 7340

i da još razjasnim nekaj...
SERIJA SUPER, dakle 3321/41, 4321/41 itd RADILA SE PARALELNO SA MAJOROM, TU NEMA NIKAKVE MUDROSTI
počeli su 1997. a mislim da su se prestali raditi 2004.


A sad da nekima još bolje zakompliciram sve, STIGAO JE I NOVI MAJOR
dakle, proizvodi se od 2013. a do kad, to ćemo vidjeti...
evo ga!
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...sYGoDQ&usg=AFQjCNGyhVs-eFNm8zvRGBBL-YAPQB-ODA
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Jedno pitanje za stručnjake što se tiče struje na traktoru..Znači radi se o Zetoru 5320.. Ona gore napred svijetla na kabini (radna svijetla), znači zanima me dali je moguće napraviti da ta svjetla rade u isto vrijeme kad i ova svijetla za po cesti, jer kad upalim na prekidač ta radna svijetla ova mi se gase!?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hmmmmm, svi nekaj nabadate, al zapravo vlasnici Zetora pišu koješta tu po forumu u vezi modela!

ovako...
U seriju ZETOR MAJOR spadaju i oni za kockastom haubom i oni sa okruglom haubom!
TO JE PRVO KAJ MORATE ZNATI!
dalje, serija MAJOR SA KOCKASTOM HAUBOM počela se raditi od 1994.- ti prvi modeli 94. i 95. godište su bili sa kabinom od serije 52xx, 62xx, 72xx i 77xx samo kaj je bila ofarbana u crveno! i plastična!
zatim su 96. počeli raditi one standardne, koji su najrašireniji, dakle kockasta hauba i limeni krov crvene boje, iako su postojale razlike u kojekakvim sitnicama!

e sad ono kaj vas muči, a to je dolazak MAJORA sa OKRUGLOM PLASTIČNOM HAUBOM, inače dolazi pod nazivom MAJOR S- da vam budem iskren, ni sam ne znam dali su oni počeli 2001. ili 2002. god.
ugl,službeno radili su se do 2006. iako na tim iz 06. god ima dosta dijelova proizvednih 07. god- to je npr slučaj na mojem 7340

i da još razjasnim nekaj...
SERIJA SUPER, dakle 3321/41, 4321/41 itd RADILA SE PARALELNO SA MAJOROM, TU NEMA NIKAKVE MUDROSTI
počeli su 1997. a mislim da su se prestali raditi 2004.


A sad da nekima još bolje zakompliciram sve, STIGAO JE I NOVI MAJOR
dakle, proizvodi se od 2013. a do kad, to ćemo vidjeti...
evo ga!
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...sYGoDQ&usg=AFQjCNGyhVs-eFNm8zvRGBBL-YAPQB-ODA

moji i tvoji podatci se skoro podudaraju,na internetu isto svašta piše,ne znaš kaj je točno. ja i jesam napisal da se serija super proizvodila paralelno s majorom,samo se super počel proizvoditi par godina prije. ali ne znam otkud ti to da je kockasta linija isto major? to nikad nisam videl ni čul,znam da si več i prije u ovoj temi isto tvrdil,pa mi nije jasno.
nova linija majora se pojavljuje radi istog razloga zbog kojeg se pojavila i stara. u onom slučaju im je trebala jeftinija verzija serije super,a u ovom slučaju im treba jeftinija verzija serije proxima.

@ oficir-nije nigdje pisalo.

@ mrsima- to ti je normalno,tak je i kod mene,ne mogu se koristiti sva svjetla u isto vrijeme.
 
Posljednje uređivanje:

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
@ mrsima- to ti je normalno,tak je i kod mene,ne mogu se koristiti sva svjetla u isto vrijeme.
i kod mene je tak,ali ima jedan kod mene u selu 7340 na kojem je složeno da ih može upalit sve odjednom...ne orginal tvornički,naravno...
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Kod mene na 6011 normalno rade i gore i i dolje u isto vrijeme sad neznam zasto ne radi kod tebe mozde je slaba instalacije ili je zastita za nesta
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
na mom 5011 se isto sve da upaliti,ali ni kabina ni radna svjetla nisu original.na ovim modelima,kad bi se upalila duga,prednja i straznja radna,i jos ona donja lampa,nesto bi valjda ubrzo riknulo.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma nebi to kod mene radilo možda 3 puta u godini, al eto potrebna su, kad njih upalim onda slabo vidim bez onih za cestu, kada bi bila oba onda bi sve fino vidio..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da je normalno, ali možda ima lijeka za to..:)

Ima spoji radne lampe na prekidac ili bravu ovisi kak imas i kad palis prednja palis i radna,a jos na zicu od radnih stavi jedan prekidac da mozes kombinirat.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ma nebi to kod mene radilo možda 3 puta u godini, al eto potrebna su, kad njih upalim onda slabo vidim bez onih za cestu, kada bi bila oba onda bi sve fino vidio..

nešta budeš skurio, ili instalaciju, alternator, ili češ svako malo mjenjati osigurače... preveliko je to opterećnje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma na istom osiguracu mogu 4 lampe bez frke, a straznje radne stavi na drugi osigurac i nis mu nebu samo treba adekvatan osigurac i dobra kvadratura zice za to i nema problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh