• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
loza i plavi su ti jako ofarbani i ta farba ti se lovi po bosch pumpi i zasteka ti zato se preporuca ulje da to jos malo bolje podmazuje!
Ko maze taj i vozi:eek::

Sada se promjenio plavi, navodno na bolje, ja sam još prošle godine natočio, pa sad imam skoro do jeseni i onda će mo vidjeti dali je to istina..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Sada se promjenio plavi, navodno na bolje, ja sam još prošle godine natočio, pa sad imam skoro do jeseni i onda će mo vidjeti dali je to istina..

I ja sam to cuo al do sad sta sam u ovoj godini ga kupio nisam primijetio neku razliku jedino ako je to jos iz rezervara zalihe!
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
ja mu sipam od 0,5 do 1%

ima na lukoilu neki jeftinjava dvotaktol-litra 38kn,al kad sam videl kak zgleda,nisam to štel sipati sinu u motor nego sam ga koristil za traktor,odonda to rabim za zetora,i ne brinem da buju elementi zablokirali...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
I ja sam to cuo al do sad sta sam u ovoj godini ga kupio nisam primijetio neku razliku jedino ako je to jos iz rezervara zalihe!

Ma gledam na ininim stranicama i još uvjek postoji onaj stari plavi dizel, vjerovatno se radi o zalihama, a ovaj što zadovoljava te veće norme je i skuplji 38 lipa..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dal je istina da kad diesel ili loza stoje dugo da gube cetansku vrijednost i pada im kvaliteta?
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
plavi dizel se promijenio u smislu ekologije i boljeg sagorijevanja u modernim dizel motorima,vjerovatno je i smanjen postotak sumpora,ukratko,mislim da je stari plavi bio drukčije ofarbana loža, a novi je drukčije pofarbani eurodiesel

čak je bilo neko gombanje da ga ina neće prodavati (ili proizvoditi),jer po toj cijeni gubi,neznam sad točno,bilo je na poljoprivrednoj...

uglavnom,nama koji jašemo stare krame (hvala dragom Bogu) to nebi trebalo značiti ništa
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Ovako je to kod 6320 odozdo.Ko letva volana na autu.Nema nikakvih spona.Cilindar na sred stela i direkt obe strane na rukavce.Dosta dobro rjesenje i jednostavno.


jel se to more smontirat na ove starije,ko moj 6211,ja bi si to volio staviti

je netko već to radio?
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Moracu malo razgledati detaljnije pa ti javim.

aj molim te,ovo mi dosta zgodno izgleda,videl sam kod mog kombajnera na 5211 isto naknadno ugrađen onaj sa cilindrom sa strane ali mi se ovaj bolje dopada,kak veliš ko letva kod auta,
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
OK potrudicu se.Mozda neko na forumu vec ima slike od ovog strog tipa pa da vidimo jel mjesto ugradnje isto.Ja ih malo imam jer kod mene su uglavnom sve duplaci.Mislim slike prednjeg stela otpozada.
Mozda ima kolega Muhanicar jer koliko ja vidim da ja i on smo mozda pogresili profesiju.Mozda bi bolje bilo da smo bili fotografi.
PS.Nadam se da kolega Muhanicar nece zamjeriti na sali.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja sam uvijek mislio da 5011 izgleda jos kolko-tolko pristojno... tek sad vidim kak je jadnik poprimil lijepu narandžastu boju... :mur: :mur:



Uploaded with ImageShack.us
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa daj zamisli kolko godina na suncu je radil i kud je sve isel?
Daj napisi malo o njemu u kakvom je stanju mehanika i kaj si od vecih zahvata radilna njemu?:(talk):
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
ja sam uvijek mislio da 5011 izgleda jos kolko-tolko pristojno... tek sad vidim kak je jadnik poprimil lijepu narandžastu boju... :mur: :mur:
Ispoliraj ga povratit će staru tamniju crvenu boju i sjaj.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nema tu poliranja kod tih starih boja je tesko ista povratit malo ali malo dobijes tamniju i jednu sezonu i opet je isti kak je bil.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
i ovaj 6340 isto će ti promjeniti boju kabina i blatobrani a plastićna hauba neće ostaće svjetlija,moj je uvjek u garaži i opet je promjenio boju neki dan sam ga malo okupo nije loš za svojih 12 god :icon_biggrin:

9pm8ba.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma to je tek 13god. A 5011 je 30god.
Da ni plastike nemreju zdrzat na suncu.
Ma traktor zgleda super,meni se osobno ne svida hauba nekak mi ne izgleda ko zetor.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ma to je tek 13god. A 5011 je 30god.
Da ni plastike nemreju zdrzat na suncu.
Ma traktor zgleda super,meni se osobno ne svida hauba nekak mi ne izgleda ko zetor.

Cija hauba?Od kojeg modela ti se nesvida?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
prije mi je glavni traktor bio imt 542,kupljen skoro nov. izvadili smo mu dušu i 2006 je riknuo usred sezone. nabrzaka smo uzeli taj 5011... i tu je pocela jedna tragicna prica.
placen je bio 40 000kn,i iste godine je bila rađena kompletna generalka,nove glave,komplet rađena getriba,hidraulik,struja,reparirana bosch pumpa... stari se jako zaletio,i kupio krsinu. sve skupa nas je tad taj traktor dosao oko 60 000kn. samo za getribu su uzeli 2000e. no,od onda me sluzi kao rob,natukao je sati i sati. sad je tek poceo malo mastiti,i otisao je druk lager u kuplungu,ali me to nista ne cudi i to se bude rijesilo.

kaj se tice boje,najbolje ga je komplet razmontirati i obojati,nije neka lova u pitanju za tih par kilograma boje,samo je problem vrijeme pa nikako da dođe na red.

@ kdarko,znam da bude promijenil boju,al to nije nista strasno. ti se ne brini,traktor ti super izgleda,ima ih i mlađih koji su kam gori.
kak si spojio rotirku? ja sam kupio onu s magnetom,i upaljac za cigarete ko u autu,samo ne znam kam ga staviti a da to lijepo izgleda.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Cija hauba?Od kojeg modela ti se nesvida?

Meni nije legel taj prvi kraj na tim novima nekak nije ko pravi zetor kockasti,nekak vise volim ove do 98god zgledaju mi ljepse.:(think):
 

Najnoviji postovi

Na vrh