• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E da jel bi mi mogel pojasnit cemu sluzi tocno taj razdjelnik?
I za kaj je onaj debeli saraf lijevo na njemu?
Kad se traktor jako zgrije i kad je vruce pedale mi pocnu visoko lovit pa cak mi je jednom sam pocel kocit,jel to zbog ulja ili tog razvodnika?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bum ti to na pp pojasnil kak ja delam, jer kad sam ja pital niko od modova, a ni članova mi nije htel reči pa jedino Puknuti. On je bil legenda i doktor za te stvari :icon_pray:

Ok hvala ti!:icon_biggrin:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
E da jel bi mi mogel pojasnit cemu sluzi tocno taj razdjelnik?
I za kaj je onaj debeli saraf lijevo na njemu?
Kad se traktor jako zgrije i kad je vruce pedale mi pocnu visoko lovit pa cak mi je jednom sam pocel kocit,jel to zbog ulja ili tog razvodnika?
Taj šaraf ljevo je čep.
Služi za izjednačavanje pritiska i za kočenje kad su pedale razdvojene.
Ima ih par tipova, tj različitih iznutra.
Mislim da je kod tebe problem ulje ili nemaš mrtvog hoda pod pedalama.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vjerojato je bilo ulje u banani lani sam ga promjenil.
Bilo je 2cm lufta na papucama i polako se smanjival dok mi nije pocel kocit sam,al sam skuzil na vrjeme i popustil sam ga pa nije skuril pakne.:(mm):
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Imam u planu montirat hidro volan na Zetora 5211, pa me zanima koja je najbolja varijanta postavljanja cilindra.
Molil bi kolege koji imaju modele xx40 ili još bolje xx20 za kakvu sliku cilindra. :icon_pray:

E sad me zanima još info koliko dođu hidro pumpe volana kod vas?
Kod mene je Zetorova pumpa oko 300-340€, orbitrol oko 200€
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
dsc05022yh.jpg

dsc04565i.jpg
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175

Hvala kolega za tako brzo postavljanje slika.
Ova varijanta na drugoj sliki je odlična. Planiral sam stavit ovakav cilindar kao što je na prvoj sliki, ali nemam ideje kako postaviti cilindar da nebi smetal sponi kotača.:icon_scratch::icon_scratch::icon_scratch:
Jel ovo original cilindar od ovoga Zekana na drugoj sliki?
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
malo sam čitao o kurenju ulja u traktorima ,pa neznam atf-a, čak i STAROG ulja ispuštenog iz motora?!?!

kaj je to uopće moguće ? :eek:

a najviše od svega me zanima mišljenje muhaničara,i ostalih mehaničara koji popravljaju traktore

ajde dečki,nabacite neki komentar,baš me zanima...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Hvala kolega za tako brzo postavljanje slika.
Ova varijanta na drugoj sliki je odlična. Planiral sam stavit ovakav cilindar kao što je na prvoj sliki, ali nemam ideje kako postaviti cilindar da nebi smetal sponi kotača.:icon_scratch::icon_scratch::icon_scratch:
Jel ovo original cilindar od ovoga Zekana na drugoj sliki?

Jeste original.Zetor je 3320.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
malo sam čitao o kurenju ulja u traktorima ,pa neznam atf-a, čak i STAROG ulja ispuštenog iz motora?!?!

kaj je to uopće moguće ? :eek:

a najviše od svega me zanima mišljenje muhaničara,i ostalih mehaničara koji popravljaju traktore

ajde dečki,nabacite neki komentar,baš me zanima...

Kaj mislis se ti grijat na to ulje ili da je moguce skurit ulje u motoru traktora?:(nerd):
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Imam u planu montirat hidro volan na Zetora 5211, pa me zanima koja je najbolja varijanta postavljanja cilindra.
Molil bi kolege koji imaju modele xx40 ili još bolje xx20 za kakvu sliku cilindra. :icon_pray:

E sad me zanima još info koliko dođu hidro pumpe volana kod vas?
Kod mene je Zetorova pumpa oko 300-340€, orbitrol oko 200€

Ovako je to kod 6320 odozdo.Ko letva volana na autu.Nema nikakvih spona.Cilindar na sred stela i direkt obe strane na rukavce.Dosta dobro rjesenje i jednostavno.


Uploaded with ImageShack.us
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
@oficir



ma neki su pisali da miješaju staro ulje u naftu,pročitaj malo ovu temu,čak u omjerima do 30%

ja osobno to bacam,eventualno premažem pluge,tanjurače,sadilicu i tak,koristim i da polijem štrukovinu kad potpaljujem kotao za kolinje...

nego me zaintrigiralo kad sam malo pročešljao ovu temu kaj sam stavio link,kad sam vidio kaj ljudi pišu kak rabe staro ulje u traktorima kao gorivo

ovo za ATF još mogu progutati,mada ja nisam probaval ni nebum.

kak sam već rekel majstor mi je znal reć (za auto) da cuknem malo dvotaktola u naftu,što mi je i logično,to je ulje predviđeno za sagorijevanje sa gorivom

eventualno,kad mijenjam ulje ne cijedim karnister previše-poperem ga s naftom i u rezervoar,nemože štetit,ali staro ulje ?!?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
I menh je za 2taktol logicno al rabljeno ulje????:(think):

Meni je jedan majstor rekao običnog motornog ulja, jer je naše gorivo jaako suho, ja jako rijetko naspem, ali naspem nekada dec ulja na rezervar...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to sam i ja cul i nije to lose dapace podmazuje bosch pumpu al kaj loza i plavi diesel nisu dosta masni?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Da to sam i ja cul i nije to lose dapace podmazuje bosch pumpu al kaj loza i plavi diesel nisu dosta masni?

Taj majstor je stari majstor i našarafao se svih traktora i dan danas ih šarafa i jako je pedantan pa mu i vjerujem, pa po meni i nije baš masno gorivo..Ja sam rabljeno ulje sipao u rezervar samo kada mi je na IMT-u ošla membrana na pumpi pa mi pomješalo ulje i gorivo, ali to je ulje bilo gotovo novo tako da mi ga je bilo žao baciti i sipao sam ga po malo..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da to sam i ja cul i nije to lose dapace podmazuje bosch pumpu al kaj loza i plavi diesel nisu dosta masni?

loza i plavi su ti jako ofarbani i ta farba ti se lovi po bosch pumpi i zasteka ti zato se preporuca ulje da to jos malo bolje podmazuje!
Ko maze taj i vozi:eek::
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je ok al rabljeno ulje nebi nikad sipal rade kupim dvotaktola i stavim mu 1%?
 

Najnoviji postovi

Na vrh