• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
muhanicar kaže:
To ti je cijena za jedno sito tak da o tome nemoj ni razmišljati.
Inače ti unutra ide čini mi se jedno 15-tak komada.
Uh što neznanje može koštati! trenutno odustajem od svega. Čekad ću dok prođe sezona. Planiram raditi generalku na traktoru, pa ću tada iskombinirati nešto.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Pa to ti je tek prvi pismeni :lol: :lol: :lol:
Malo te zafrkavam bez uvrede ali to kaj si ti predložil je neizvedivo.
Ovak ti to izgleda na zetoru.


Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Računaj s tim da je i pritisak i povrat ulja kroz blok i sigurnjak na filteru.
Znam da je sve moguče (a tebi se uopče nebi čudil da se upustiš u to) ali mislim da nema ekonomske računice :scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kaj je ova crvena cijev koja ide vertikalno od ispod haube pa prolazi kroz nosač filtra?
To je neki odušak ,ili?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo sad baš razmišljam (da popravim ocjenu) Pošto je unutra sigurnjak da tokar napravi prelaz koji se zašerafi preko vijka koji sad drži lončić a na njemu napravi dosjed za imt filter ...
To bi sve mogao nagurati u max . 30 mm debelu prirubnicu ..vrlo jednostavno.. :mrgreen:
I to samo na jednom , drugog ostavi praznog bez uloška .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Nemam slike rastepenog filtera tak da neznam kak da ti pojasnim kak to izgleda izutra :scratch
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
nekad sam imal 4718 i sječam se da u jedan cilindar idu finija sita a u drugi malo grublja i to se uvijek pralo kod izmjene ulja
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Nisam baš da sam odusto, sutra skidam filter što imam trenutna na njemu, probat ću naći novi, dosad je to funkcioniralo. Evo gledam ovu sliku filtera, u mene je sve isto samo nema te cijevi za odušak.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Evo sad sam malo bolje proučio sliku i vidim da je novija serija jer ima sa strane čep za za vodu ili ulje. E sad koji je za vodu ili ulje to ne bih znao.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
muhanicar kaže:
Pa to ti je tek prvi pismeni :lol: :lol: :lol:
Malo te zafrkavam bez uvrede ali to kaj si ti predložil je neizvedivo.
Ovak ti to izgleda na zetoru.


Uploaded with ImageShack.us

Mislio sam na ovaj crveni čep što se nalazi poviš indikatora za ulje. Taj na slici ima, a moj nema i stime je novija serija od moga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Napisal sam ti prije da je to 4911.
Tu se toči ulje u motor jeb.... ga onaj koji ga je tu smjestil.
Moja predpostavka je da su se za to morali skupiti svi inžinjeri iz češke ako ne i šire :lol:
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Zar je toliko nezgodno sipati ulje tu. Nije ni ono staro riješenje s čepom kod kompresora baš najsretnije. Svaki put kad sipam prospem pola litra ulja, jbg kad mi je mrsko lijevak tražiti, pa nagnem kanister od 10 l
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,334
Pa vidiš kak su ga ugradili a još je sa te strane hauba.
 
G

Gradacac

Guest
Pozdrav.Imam jedno pitanje,pa ako netko zna neka odgovori.
Dali postoje Zetori plave boje?
Vidio sam jedan plavi da se prodaje.
hvala...
 
Na vrh