• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
45 litara za 4 rali, + transport cestom, na 6 parcela, i druga stvar, nemoš uspoređivat traktor od 45 i 70 ks... 4 rali, oranje 45 litara, i branje 4 rali sa tornadom- 55 litara, sve sam napravio s 2 rezervara puna, i ostalo je malo manje od 1/4.... očete vjerovat ili ne, ja ionak nemam niš od tog da lažem :) i oficir, to nije onaj tvoj 560 koji troši za dan 160 litri....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa kaj nije kod tvog jedan rezervar 70 litara i dva rezervara 140l.
Kod mog je 55l.
560 Ima 80l i nije za jedan dan negp za dva dana rada ili točnijei za 17h
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
60 i neš, malo manje koja litra od 70 oko 100 je ošlo u poslu,, 10-ak transport, i ostalo je oko 1/4, to ti je isto oko 15-ak litri... da su optimalniji strojevi,malo veći plug, dvoredni berač, bila bi i potrošnja manja za 10% sigurno još...veći traktor sa manjim strojem, ili manji sa većim strojem nemogu imati istu potrošnju, normalno i logčki da prvi troši manje jel je u manjem opterećenju... sa 533 i istim plugom znao sam skurit i do 2 rezervara i par sati više u oranju na istoj površini...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tu si u pravu kaj se veličine strojeva i priključaka tiče,najbolja je neka sredina,optimala.
Al kaj se potrošnje tiče na 4 rali ravne zemlje kod dubljeg oranja sa 2x12cola plugom ti je trebal skurit oko 60litara nafte litra više manje.

Al opet ovisi o potrošnji kakvo mu je opterečenje radi vrste pluga,naštelanosti,stanje lemeša i tvrdoča zemlje...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Naime oni koji prate temu znaju da imam zetora 8540 malo specificna serija, skoro sam trazio pomoc za kocnice i dobio sam savjet zahvaljujuci kolegama da ozracim cilindre. Tad sam to uradio i kocnice su onda normalno radile, a li jos tada sam primjetio da mi pomalo kaplju cilindri ali to je tad bilo neprimjetno kasnije se odjednom boca ona mala od ulja ispraznila i kocnice su otkazale onda sam rasklopio cilindar s razlogom da vidim da se gumica nije pomjerila pa ne dihtuje vratio i opet je ono pomalo kapalo i tako 2 3 dana onda opet ulja nema. Odem do radnje da to kupim ajd standardno je ne ponesem uzorak posto sam bio u poslu i nisam imo kad skidat donesem kuci kad ne odgovara. Vratim se u radnju kad kaze mi nema druge al moze narucit al javi mi opet. Tako je i bilo javio al da ne moze narucit jer nema. Eh sad ja imam pitanje za vas da li se ima gdje kupit taj cilindar po mogucnosti u BiH ako ne onda u Srbiji ili Hrvatskoj ili da li se moze samo kupit gumica odvojeno? cilindar je ovaj http://www.zetor-shop.cz/userdata/products/423/78227019.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Slucajno su mi ostali stari cilindri. Sad sam gledao. Isti je kao na 6340. Imaju lijevi i desni zbog ozracnika
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ako u ovom trenu teče priča o potrošnji Zetora.
Možda ako koga zanima ove godine sam testirao mog 5245 u oranju.

Prije oranja napunio rezervoar i dopunio,nakon rada i izmerio koliko išlo zraven i među time mjerio i satove rada sa mobijem.

istina je takva,pa dali ko vjeruje moji matematiki i mojom mobiju:

U 1 satu i 45 minuta rada,potrošio je 7 litara pravog dizla d2.

Ali koliko je ovo potrošnja?Neznam da računam to.:icon_scratch::icon_scratch:

Orao je u srednje težkoj zemlji sa Posavec 2x12 "VK cca 18 cm globine u 1 brzoj po ravnini i brojima okretaja među 1800-2100.
 
Posljednje uređivanje:

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
cilindri su ti isti kao na 7745 ,imaš ih kupiti u agro marić kod prijedora , cijena je bila oko 25 km, ja sam ih mijenjao prije 2 godine
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ako se plugi ne štopaju i ako nije friško nagnojeno s onim masnim i blato, breg ...........

Potrošnja ovisi o mnogo stvari i mislim da su takve rasprave glupost
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
jednom kad se pocne gledati na potrosnju,tad vise nema zivota od poljoprivrede.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Ja gledam, kad odem traktorom na selo, meni je najbliža benzinska 45 km, moram otprilike uzeti količinu koja mi treba za to šta mislim raditi... a po komadima zemlje znam po prilici kolko mi za šta treba... zato sam i pratio potrošnju prve 2 godine
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
hvala nadam se da hoće. Sad je star 2 godine i ima 550rs i ove zime ću morati preštelati ventile, zračni filter sam zamijenio na 500rs i služi me odlično...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Zašto tako rano se moraju preštelavat ventili,ja sam pitao servisera za df-a i kaže da se nemora do 5000rs i da se zračni filter mjenja tek nakon 1000-1500rs
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Zato jer je tom Zekanu tih tvojih 5000 pola radnog vjeka motora.
Kad je motor nov, nerazrađen, onda je dobro na 500- tinjak sati preštelati pa dalje svakih 1000 kontrolirati, a zakaj je to kod df-a drugačije ja neznam.
Mišljenja sam da je to puno previše da se ventili ne kontroliraju.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
Pa da motor je nov i sad ćemo ga preštelati i onda teraj dalje... Jel znate možda svakih koliko treba ispiriti zračni filter?? Ja sam čuo svakih 5rs ili ako traktor radi cijeli dan da ga je dobro ispiriti...

Imao sam tako slučaj na Zetoru 6245 imao je 600, 700rs od generalke motora i počeo je bacati vodu na dihtunge i onda sam morao skidati glave i stavljati nove dihtunge i preštelati ventile tako da nije bezveze preštelati ventile malo ranije kad je motor nov jer da su bili preštelani na 500 rs ne bi otišli dihtunzi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Svakih 5 sati je ipak nepotrebno ali kad radiš čitav dan nije ga loše ispuhati (iznutra prema van) jer time filteru produžuješ vjek.

Brve glave nisu stradale zbog nepoštelanih ventila, to da su ventili izgorjeli onda bi to bila druga stvar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh