• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
A zbog čega su onda stradale kad su mijenjane??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ili nisu bile dovoljno stegnute ili su bile nedotegnute, a najvjerojatnije su bile nekvalitetne.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zato jer je tom Zekanu tih tvojih 5000 pola radnog vjeka motora.
Kad je motor nov, nerazrađen, onda je dobro na 500- tinjak sati preštelati pa dalje svakih 1000 kontrolirati, a zakaj je to kod df-a drugačije ja neznam.
Mišljenja sam da je to puno previše da se ventili ne kontroliraju.

Neznam zašto je to drukčije kod sdf-ovih traktora.Tako mi je rekao serviser kada je bio kod nas na prvom servisu na izmjeni ulja i filtera.Isto mi je malo čudno nakon 5000rs ali dobro.

Pa da motor je nov i sad ćemo ga preštelati i onda teraj dalje... Jel znate možda svakih koliko treba ispiriti zračni filter?? Ja sam čuo svakih 5rs ili ako traktor radi cijeli dan da ga je dobro ispiriti...

Imao sam tako slučaj na Zetoru 6245 imao je 600, 700rs od generalke motora i počeo je bacati vodu na dihtunge i onda sam morao skidati glave i stavljati nove dihtunge i preštelati ventile tako da nije bezveze preštelati ventile malo ranije kad je motor nov jer da su bili preštelani na 500 rs ne bi otišli dihtunzi.

Ako ti traktor neradi u prašini nemaš potrebe ispirivat filter,pogotovo sad u zimskoj brazdi kada se nepraši.A ako zatvaraš u prolječe zimsku brazdu onda bi valjalo što češće ako možeš.
 
Å

žutka

Guest
Pozdrav forumaši. Imao bih pitanje u vezi zetora 6340. Imam teško obradivu zemlju i zanima me kako bi se taj traktor ponašao sa plugom 2x14 okretač? Nadam se da nisam u pogrešnoj temi, hvala.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja imam 6340 i ovakav plug-

3c0s.jpg


i ovakvu zemlju-

781t.jpg


plug je dugacak,visok,i tezak preko 500kg. zetor ga dobro nosi,okrece,nemas brige (naravno,malo sporija voznja po poljskim putevima je dobrodosla). naprijed imam 350kg utega,bez toga je to sasvim druga pjesma,dakle,utezi su obavezni.
bez brige ga vuce na 14" po teskoj zemlji,dubine od 30-35cm,makar uopce mu ne bi skodilo da je malo jaci,i jos malo tezi,ali ta kombinacija funkcionira jako dobro.
 
Å

žutka

Guest
U kojoj brzini oreš 2-3 direktna, prednja vuča je obavezna ili?? mislim da je 30 cm sasvim pristojno oranje čak i za zaoravanje kukuruzovine kao kod tebe na slici.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
e,samo prva direktna,u drugoj ne bi islo,a i prebrz bi bio da i ide. prednja vuca obavezno,nevjerojatno je koliko ona znaci. ovaj plug bi zaorao kukuruzovinu i na plice,ali ja volim duboko izorati.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Pa ja imam 2x14 ravnjaka i orem drugom osim kad se potrefi ilovak i brdo onda ide prvom
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ma ovo ti je sanjska kombinacija.kod nas je takva kombinacija klasika-obaveza.Jedanput sam i ja pripasao takav plug mom 5245.Ima 200 kg utega spredaj i ništa u kotačima.Orao sam u dubini 20 cm jer težka nam je zemlja i ne dopušta plugu dalje dublje da ide jer on ni ne zahvata.A na ravnini vukao ga sa 4 sporo.Brže ni imao šanse.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
dado-ne ovisi samo o broju cola kako se neki plug vuce. ovdje ga usporavaju pretpluznjaci,špicevi i sama masa pluga. ipak treba tu hrgu željeza vuci,a i s njom orati. orao sam ja pjekovitu zemlju u drugoj,i islo je solidno,samo je zemlja letjela na sve strane,i nije tako lijepo izgledalo.

reider- ponegdje i ja koristim četvrtu sporu! :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Nemam pjeska pa neznam kako to leti. Ako idem prvom onda slabije mrvi. Prve godine sam orao prvom, a kad sam skužio da ide drugom :(party):
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Smijem li staviti naprijed 12.4-24" gume umjesto 11.2-24"? Nazad bi išle 16,9-30", nove sve. Traktor je Zetor 7045.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
A da ti možda ne ostane uključena? Meni se ponekad neče isključiti odma kad povučem ručicu. Vuča je kod mene isto kao tvoja
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pravi je! a dal bi se ikako dala nabaviti takva kabina s blatobranima?


Jedino nova kod "Marića" u Prijedoru. Al je skupa ko sam đavo.

Smijem li staviti naprijed 12.4-24" gume umjesto 11.2-24"? Nazad bi išle 16,9-30", nove sve. Traktor je Zetor 7045.


Po onome što sam našao u katalogu, piše ako su nazad 16.9 - 28 i 16.9 - 30 prednje su 11.2 - 24
A ako su zadnje 14 - 28 i 14 - 30 prednje su 10 - 24.
Tako da barem po ovome što piše nebi smio stavljati 12-ke.

na zetoru 7745 zuji prednja vuča, ako je isključim u toku vožne i dalje zuji,


Jesi siguran da si je isključio? Često puta moraš malo "cimnuti" u rikverc da bi se isključila.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zna se desi da i zablokira prednja vuča,susjed je 6340 vozio na popravak jer se nešto zablokiralo ili puko neki šaraf,neznam točno šta je bio kvar,uglavnom morao je traktor voziti na popravak.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ulja ima, ja sam uključivao i isključivao prednju vuču u toku vožnje, sada primjetim da mi zuji kad je uključena, kad je isključim u toku vožnje ako ne cimnem malo u rikverc opet zuji kao da je i dalje uključena
 

Najnoviji postovi

Na vrh