• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
moze on jako puno povuc. moj isto ide bio pun ili prazan,jedino iz cetvrte u petu kad se salta na cesti,onda osjeti,tu mu fali turbo,ili jos jedna brzina.
 

ivek32

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
23
Da. Kazes 90000

Znaci morao bi vuc 2x16.Hvala

Samo kakvo je to odrzavanje tog turba ? i dali je to uopce isplativo jer vidim 6340 drze gotovo istu cijenu ,a bez turba su?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Kad umre turbina, da imaš veliki trošak, a to nije auto da možeš naći neku polovnu, neg u večini slučajeva nova.. Meni je 6340 najbolji iz te serije, bez kemija na motoru, ima dosta snage, i plug 2x14" vuče ko iz puške. Samo šta su svi ti 6340/7340 već izrađeni traktori koji imaju podosta sati, tak da je jako teško naći solidan i očuvan traktor sa relativno malo sati, jel je to dosta novca u igri kad uzimaš da se najmeriš na neš šta če se učestalo kvarit i crkavat, a daš tako reć zadnju kn iz đepa van..
 

ivek32

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
23
Da.

Samo dali se ta turbina mislim baš treba cuti kako radi ili ? kako to zetori imaju slozeno jer sam do sad provjerio 3 zetora 7340 turbo i ni na jednom nista nisam cuo recimo prosjek svima bi bio nekih 2500 do 3000 rh.? :mur:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Jel ga ti kupuješ sad? Za takav traktor tog godišta, mislim da nisu realni sati baš....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ne smije se turbina jako cuti,osim kad krene u vece obrtaje... kaj se tice njezinog odrzavanja,ona ima svoje podmazivanje,i to je uglavnom to...na autima turbina mora nadtrajati motor,ako je tako i na traktorima,onda nemas straha. ako ti ovo nije previse novaca,to je traktor od moga kolege,potpuno ispravan i sacuvan.

http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-7340-oglas-4196113

Zetorboy-pa ja sam sebi nasao 6340 s 2000 sati,i za dosta povoljne novce,samo sam trazio 6 mjeseci,i prosao hrvatsku uzduz i poprijeko. sad je idealno doba za traziti traktor,treba cim vise proci i vidjeti,i tek onda odluciti.
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovaj 7340 izgleda ko iz tvornice,je da je sigurno iznaftiran da se sjaji ali je uščuvan i ljep je. Na svim zetorima 7340 je mana ta turbina i ode im dihtung,ko god ima 7340 svako je mjenjao taj dihtung i nije to neki poso i nešto pretjerano skupo.Kad se gleda 6340 se kupi za iste novce skoro ko i 7340 a tih 10kn više uvjek dobro dođe,tako da bolje uzet veči traktor a ne za 2god mjenjat manji za veči.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nije naftiran,bi li ti polijevao naftu po svojem df-u? nego je covjek uvijek bio velika picajzla kaj se tice odrzavanja. u traktoru su cak tri sloja tepiha,vjecito je opran namirisan,podmazan...

ja znam 5-6 vlasnika 7340,i novije i starije linije,ni jedan nije imao problema s turbinom ni dihtunzima.
a za snagu si u pravu... i meni je zao sto nisam uzeo turbaka,ali tad ih nisam mogao naci,a i sad ovo sve sto je po oglasima je dosta unisteno...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Neznam ak je ili nije,samo sam rekao da je iznaftiran jer znaju to radit pretržci pa možda i ovaj. Sad nebi sigrno,al kad bi ga prodavao za 10-20god ili ko zna kad možda i bi jer neznam da nafta može uništit boju samo da sjaj.
Bratić je na novom 7340 mjenjao dihtung ove god na cca 2500rs i to nije radio teški posao,mješao je gnojnicu sa mikserom,i prijatelj iz sela je isto mjenjao na 7340 ali staroj liniji no neznam na kolko sati.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ja sam svog godinu dana, i na kraju ga našao prek kolege, uzeo ga 1990 sati je imao :) danas sam mjenjao cilindar kvačila na 4320, pa sam ulovio slike od grijača, šta ih većina nema
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na kojem je djelu grijač,ja vidim samo indikator ulja i sklopku struje.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Prije par strana je bila rasprava koliko 7745 može povuć,pa evo jedan video sa 9t uzbrdo
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=qi_3E2eOXr8[/YT]
 

ivek32

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
23
Hvala ti na preporuci ali 150 000 je za mene stvarno previse traktor i izgleda vrlo ocuvano , ono 100 000 105k max i to bi vec bilo na knap kako je kolega i reko das zadnju kunu iz djepa pa da onda nevalja mislio sam danas pregledat taj stroj malo ali sam bio u guzvi tak da bum valjda sjutra poso. Jel bi taj 7340 sa tim satima (4700) mogo barem jos doplo napravit bez generalke ? jako sam skeptican u kupnji polovnih traktora. Hvala na savjetima. Reci mi dali takvi traktori imaju gdje kakav mjerac za turbinu recimo na koliko nm radi?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ti najbolje znas koliko mislis potrositi.
taj zetor moze napraviti jos max 3000-3500 sati do generalke ako imas srece. opceniti vijek trajanja motora na malo novijim traktorima do 100ks sa cetverocilindricnim motorima je nekih 7-8 tisuca radnih sati. samo su stare rage isle do 20 tisuca.
 

ivek32

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
23
Da. Malo je to sve na knap. ali na njuškalu bas ni nema previse oglasa barem tih serija, gdje si ti svoj kupio ako nije tajna preko oglasa ili u kiršu?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Hvala ti na preporuci ali 150 000 je za mene stvarno previse traktor i izgleda vrlo ocuvano , ono 100 000 105k max i to bi vec bilo na knap kako je kolega i reko das zadnju kunu iz djepa pa da onda nevalja mislio sam danas pregledat taj stroj malo ali sam bio u guzvi tak da bum valjda sjutra poso. Jel bi taj 7340 sa tim satima (4700) mogo barem jos doplo napravit bez generalke ? jako sam skeptican u kupnji polovnih traktora. Hvala na savjetima. Reci mi dali takvi traktori imaju gdje kakav mjerac za turbinu recimo na koliko nm radi?

O kakvim nm se radi....:s:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da. Malo je to sve na knap. ali na njuškalu bas ni nema previse oglasa barem tih serija, gdje si ti svoj kupio ako nije tajna preko oglasa ili u kiršu?

moj je 2004. godina,a uskoro ce godina dana kako je kod mene. uzeo sam ga na poznato,nije ni dosao u oglasnik.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Mjeri se tak kad kupiš dovezeš doma i radiš neko vrijeme pa uočiš nedostatke i propuste, koliko se god "kužio" uvjek se zezneš negdje.. Ja sam radio sa 3320, radim sad sa 4320, i uzeo sam si 6340, pa sam neke stvari koje nevaljaju uočio nakon nekog vremena u radu s njim..
 

Najnoviji postovi

Na vrh