• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
evo danas sam dovezao svog zekana od majstora,prestelane dizne i ventili,kaze da od 4 dizne samo je jednu trebalo malo postelati,usisni ventili svi ok,ispusni malo izvan tolerancije. ja sam htio da skine i glave,promijeni dihtung,cisto da se vidi u kakvom je stanju ispod,ali me uvjeravao da to nije potrebno,da je motor potpuno u skladu s tih 2600 i kusur sati,potpuno zdrav. odmah ljepse radi,bar po zvuku koliko sam cuo,jer sam ga samo dovezao doma,kod turiranja nema ni daška dima,dok je prije znao izbaciti oblačić crnog na sekundu. vidjet cemo kako ce se ponasati kod prvog paljenja kad zahladi.
on ima u svojoj autodati i sve marke traktora od 2000-te, i potvrdio je ono kaj sam ja sumnjao, da moj 6340 ima 58kw,umjesto 51 koliko bi trebao imati po papirima. valjda neka međuserija,kaze da to ima veze i s euro normama ispusnih plinova.
drugi tjedan ide i 5011 kod njega,tamo treba mijenjati brtve glave sigurno,postelati dizne i ventile,i rijesiti podrhtavanje hidraulika,malo srediti kocnice i volan,a onda na limariju.
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
ja sam na zetoru 7341 isto uradio dizne i pumpu i razlika je primijetna stim sto sam uloske dizni morao narucit posto su drugacije dizne na turbo motorima
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
@gogo, je istina, zetor ko moj ima Euro 2 motor, a taj ko tvoj su sa euro 3
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
MrSima-200kn
Edon- kod mene nije bilo nista zamijenjeno,samo poštelano,nije bilo potrebe,a ti si sve sredio kako treba.
Zetorboy- a ne znam vise ni sam,ali stvarno mi se cinilo da je jaci od tih niti 70ks koje ima po papirima.
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
moj traktor je uvezen iz Amerike i tamo traktor ne posjeduje saobracajnu pa ovaj momak koji uvozi pravi izvozne papire i stavi snagu po svom a kod mene je 67kw pa ne znam jeli to ok
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
to ti ispada 92ks,a trebao bi imati 85 ako se ne varam. Sad sam na forumu preko moba pa mi se neda traziti tocne podatke. A inace sam ja htio uzeti 7341,to je meni fenomenalan traktor,i taj koji ga je prodavao je tvrdio da ima 95ks,znaci slicno. Taj zetor je imao po sebi zigove od john deer-a,isao debelo preko 40km/h... Do danas mi je zao sto ga nisam uzeo!
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
traktor je odlican a s potrosnjom sam prezadovoljan trosi mi manje od 3340 pozzzzzzzzzzzz
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Gogo ta sa slike Forterra to je obična Forterra 140HSX samo je malo uređena u photoshopu ! Nema još slika od Forterre 155HD

Što sam čitao o njoj navodno bi trebala dolaziti snage od 140, 150, 160KS i težine od 5700 kg za 140 ks i 6200kg za 150-160ks, i da bi mu brzina trebala biti nekih 50km/h
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hehe,znam,to je sa zetorworld foruma. Al dobro izgleda ta malo duza hauba! A sto je sa maxterrom? Kad ce onda u proizvodnju?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
kociona celjust na kardanu prednje vuce :) inace fali zastita koja se savila i to je razlog skidanja kardana a usput je i podmazan posto ima jako ruzno mjesto za podmazivanje :)
vanjska pumpa hidraulike sa 2 filtera i magnetom za spenu :)

i tegovi od rakovice :D
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
uvijek mi je bila zanimljiva izvedba prednjih kocnica na toj liniji,dosta jednostavno,i dobro!
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
po meni su mogli ovo uradit zato sto nije centralna ipak kod centralne izlaz je s donje strane i moralo bi biti vece i mozda bi sta i zastopalo kod nasjedanja :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svi stariji FENDT modeli imaju tak složeno kočenje prednjih kotača!
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
I rx 170,shluteri,rakovica 125 i svi koji imaju te zf mjenjače i prednje vuče
 

Najnoviji postovi

Na vrh