• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Mjenjaš gumeno crijevo?
Odrežeš ga nožem (ionak ide novo) i metneš gedoru 17 na ono kaj je ostalo.
Ako ni onda nejde (hoče se ključ 12 okrenuti) onda ga malo pritopiš.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,453
Mjenjam gumeno ali ključ se hoće okrenuti na ovome metalnom (ključ 10) ako samo vrtim gumeno, a da ne držim metalno, onda će metalno pući. Jedno sam odšarafio pomoću velikih klješta taj šaraf na metalnom sam držao sa njima a na gumeno obični ključ 17. Al na drugo mi klješta ne stanu, a to drugo curi, promjenit ću oba jer i drugo je oštećeno samo moram manja klješta nabaviti.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Samo treba potražit,da se naci po dobrim cijanama i u vulkalu i sličnima, da ne spominjem koliko mogu po ovim manjim trgovinama varirat cijene.

Vulkal nema u ponudi mitas,oni su mi nudili petlas i 1000 kuna su jeftinije od mitasa!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Upotrijebi okasti otvoreni ključ da ga primiš. Ako ga nemaš, žrtvuj jednog opasnog i brusilicom ga otvori (izreži).
I prigrij malo, kako ti Muha veli.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ako ideš raditi ključ onda ga napravi od cjevastog šetero ugaonog. Ovaj na 12 čoškov nebu odradil posel.
Ako je glava več stradala, a oćito je, onda patenterice ili rolcange....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Pokusas odvrnuti na ventilu(aluminijumski dio).Izvadis osigurac , izvuces sve vani kroz rupu i onda mozes ostalo rijesiti klijestima.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Moj kolega kupil Mitas u sloveniji (rađen u Srbiji ) dosta jeftinije nego kod nas Češki Mitas ali gume isti Trajal po (ne)kvaliteti . Samo fali ono bitno "made in czech-republic".
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Trayal 16.9 28 i 11.2 24 kod njega bi ispalo nešta ispod hiljadu eura...U hrv oko 10 000 kn, ovisi kak bi sreće imal...
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
U Sloveniji i za 50 eura mi je dopelal doma, tak da ni tam nisam išao, riješio telefonom sve

@zetorboj, imal sam ponudu i iz slovenije za iste gume mitas 600 kuna jeftinije nego kod nas, tak da se ne isplati ici po njih, moje su made in ceska, a vidim da je tebi svaka guma ista! Daj mi za ponudu za te navedene gume, sve 4 radijalne po jeftinijoj cijeni!
 

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
Kupio sam dvije mitas 14.9 - 28 u kc prošle godine, auto bušnja se zove obrt ako se ne varam. zvao sam skoro sve okoljne vulkanizere i tamo je bilo najjeftinije.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
To nije nešto što možeš generalizirat baš,ali po pravilu krece se od onog kotača koji je najudaljeniji od kočionog cilindra.

Princip odzračivanja isti kao na bilo čemu drugom, jedan pumpa drugi odzračuje i pazi na ulje u posudici.
 
Na vrh