• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Evo Milane, samo za tebe. Nisam gledal kak se zove plug (3x12)

upload a gif

Ma to se traži kolega :). Jel ore drugom? A to je neki rabewerk ili Lemken.. Još je plug 2+1, odlična stvar..

Kod mene ti imaju Olta 3X14 kao mog i sa Df-om agrofarm 430-110 ks pišu s njim po zemlji.. Drugi ima Deutza m620, 160ks ore sa 3br Kuhn-om vario 10-22", u velikom brdu ore samo nizrdo.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
@zetorboj, imal sam ponudu i iz slovenije za iste gume mitas 600 kuna jeftinije nego kod nas, tak da se ne isplati ici po njih, moje su made in ceska, a vidim da je tebi svaka guma ista! Daj mi za ponudu za te navedene gume, sve 4 radijalne po jeftinijoj cijeni!

Taurus point 8 zadnje 490 eura i prve 240 po komadu, još sam dobio neki popust prilikom plačanja, i zračnice se nesječam sad točno, ugl 11600 kn s dovozom doma. ;meni nije svaka guma ista, a mitas je meni smeće da bi s njim sam vatru podložio kad granje palim, u zadnjih 5 godina na kojem god sam vozilu vidio, uključujući i svoja guma je u k..cu... I dobio sam 5 godina garanciju na gumu što se tiče pucanja, raslojavanja ili nećeg trećeg, a na mitasovima za kipericu sam dobio nogom u dupe jel sam još došao reklamirati. Nazovi si ubiti Skiro u sloveniju pa se sam uvjeri.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Kako najbrže odzračiti kočnice?

Skini ona 2 plastična poklopca nazad di su vanjski cilindri i na njima sa svake strane na cilindru imaš šeraf za odzračivanje, ključ 9.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,453
Ma znam to, ali nikada da ulje naiđe. Moram ih odzračiti dok stajski krenem voziti. Sad orem pa još prolazi bez njih.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Trebate biti dvojica. Jedan pumpa, a drugi ispušta zrak dok ovaj gore drži stisnutu kočnicu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Tako je :). Ja sam uvijek taj koji stišće kočnicu hh. A na 3511 mogu sam ozračiti na razvodniku.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
BItno je da cilindar protjera ulje kroz sebe, ako ne može povuc ulje u sebe zbog loših gumica možeš se fučkat i pumpat do sutra kad je samo zrak u njemu.

Pozitivvna stvar nekih 120kn mislim da je novi cilindar bio.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Na večini tih traktora nikad ulje u kočnicama nije mjenjano i puno je vode i onda kad staviš novo kočiono ulje prestane cilindar radit kako na autima tako i na traktorima.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,453
Unazad 3-4 godine svake godine mjenjam ulje, sad su sva crijeva nova i cilindar kvačila.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Ako nevalja gumica na petom cilindru(korektor) nikad neces ozraciti kocnice,,
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jednostavno, nemožeš ga ozračit, tj nečeš dobit pritisak na kočnici.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,858
To je ona devedesetka? Kako ide s tim?

Koliko sam videl ide dobro. Ubrdo, nizbrdo ide samo tak. Nisam mjerio koliko duboko ali nema ni potrebe za rigolanjem. Zadnjih par godina pametujem pa imam figu naspram ovih koji rade kao i do sada. Sad sam i ja malo pametniji.
Ore drugom. Prva je ionak taman za berač.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
A zavisi u kakvom kukuruzu :). Sa 6245 dobar kukuruz 4 spora je max brzina za dobar posao.

Ja isto s proximom orem većinom drugom na 1500-1600 o/min.
 
Na vrh