• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pa ako si našao djelove tj. iglice ležaja onda je otišao ležaj a sa njim najvjerovatnije i semering. :scratch
Kako si osjetio kvar tj. kako se manifestuje?
samo rasipa ulje ostalo sve radi normalno
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
može li se skinuti to ležište osovine? Ako je na ovim slikama možes li ga označiti?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
eto šta ti je sreća, daš cijlu hrpu para za stroj, ustvari, sve šta imaš i onda rikne li kupiš pokvareno :-((
 
M

Miško 007

Guest
Bolje je kupovat starije traktore puno su kvalitetniji nego ovih novih generacija...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
eto šta ti je sreća, daš cijlu hrpu para za stroj, ustvari, sve šta imaš i onda rikne li kupiš pokvareno :-((

A tako nam je svima koji kupujemo polovne strojeve. Za očekivati je da se nešto prije ili kasnije pokvari. Sreća pa dijelovi nisu skupi.
 
Z

zetor4718

Guest
A tako nam je svima koji kupujemo polovne strojeve. Za očekivati je da se nešto prije ili kasnije pokvari. Sreća pa dijelovi nisu skupi.

ma ja znam dosta "budala" pa im se posreći da kupe dobar traktor.što se tiće šarafanja nevolim ni čuti za taj pojam,još kad se od dijelova deformira kao u ovom slučaju ja poludim.meni je semering za dva mjeseca malo poglodao poluosovinu u reduktoru tako da sam to morao navarivat i nosit kod tokara a to je napravio jedan usrani semering...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
@zetor4718
Kako ti je semering uspio "pojesti" osovinu? Jesi ti siguran da je to semering napravio?
 
Z

zetor4718

Guest
@zetor4718
Kako ti je semering uspio "pojesti" osovinu? Jesi ti siguran da je to semering napravio?

definitivno sam siguran,ležaj se malo otpustio i počelo je kvasit.promjenio sam ga i opet je kvasilo ponovno skinuo i vidile su se male ogrebotine dovoljne da kad se ulje ugrije da curi.evo hvala bogu sad je sve ok!koliko sam čuo da semerinzi to znaju radit.meni je to isto bilo čudno da plastika takvo što napravi,ali eto sve je moguće.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
definitivno sam siguran,ležaj se malo otpustio i počelo je kvasit.promjenio sam ga i opet je kvasilo ponovno skinuo i vidile su se male ogrebotine dovoljne da kad se ulje ugrije da curi.evo hvala bogu sad je sve ok!koliko sam čuo da semerinzi to znaju radit.meni je to isto bilo čudno da plastika takvo što napravi,ali eto sve je moguće.
To je normalna pojava
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
horal je širi veči razmak između zadnjih točkova,
odma da pitam danas sam na zetoru kočnice slagal
i leva mi kasnije primi dok papučicu bolje stisnem a desna mi prije vlovi i onda dok njih spojim levu nemrem dost stisnuti i leva mi ne koči
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
horal ti je namjenjen za veće nagibe i padine za strme krajeve ili za šumu on ima veći razmak zadnjih kotača te mjerače nagiba
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
horal je širi veči razmak između zadnjih točkova,
odma da pitam danas sam na zetoru kočnice slagal
i leva mi kasnije primi dok papučicu bolje stisnem a desna mi prije vlovi i onda dok njih spojim levu nemrem dost stisnuti i leva mi ne koči

trebaš samo mehanizam uštelati
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
nakon sklapanja zetora u diferencijal smo nasuli neko ulje hd 46 sad ne znam da nije prerijetko s tim da radi multipower na njeg ???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
odma da pitam danas sam na zetoru kočnice slagal
i leva mi kasnije primi dok papučicu bolje stisnem a desna mi prije vlovi i onda dok njih spojim levu nemrem dost stisnuti i leva mi ne koči
Fičo, koji je zekan u pitanju ?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ček to se štela prek španeri ili nečeg sličnog da papučice denem u isti položaj nisam ništ gledal ispod samo sam ozračil njih i leva neče prekasno lovi a desna lovi kaj luda pa mi je čudno kak vezda neče
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Sagni se ispod, povuci prema nazad zaštitne gumice sa glavnih kočionih, otpusti kontra matice (ključ 13) i poštelaj sa onim štangicama koje guraju u klipiče na glavnim kočionim. Zategni kontra matice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh