• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
90% traktora koji ovi naši "trgovci" prodaju dolazi iz Agrimata iz Slovenije. Bakovu,Agraru i sličnima se baš ne isplati uvoziti jer prodaju relativno malo,a Janez uzima u komadu po 50-60 traktora i tako dobije bolju cijenu,pa ih dalje lifra u Hr na gdje ih naši lickaju sa sprejevima,kod njega traktori nisu ni oprani... Ko voli nek izvoli... Što se Bakova tiće,neki ga hvale,neki ga kude,jesenas je u moje selo došao jedan traktor od njega,vidjet ćemo kako će se pokazati,dosad nije skoro ništa radio.
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
Imali neko iskustva sa prednjim grnom za snijeg ,dali je to rizicno raditi sa njim i dali je bezbjedno kacit ga samo za kolijevku traktora
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa jel se moze otici direkt u taj Agrimat u Slo i tamo kupiti traktor?

Zakaj se ne bi moglo? Platiš prijevoz,za papirologiju imaš 1000-1500 kuna troška,i to je to... Ja sam kod njega kupil plug...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,491
Od Slovenije do VŽ,KC ne treba ni prijevoz, dovezao bi ga i do drugog kraja HR samo sto je sa polovnim traktorom to malo rizicnije.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Meni se osobno ne bi dalo voziti traktor odande,to je cca 350km po kojekakvim selendrama,pogotovo ako nešto rikne,svjetla ili žmigavci u najboljem slučaju...
Ako već kupujem nešto takvo,onda si mogu priuštiti da mi to netko doma doveze,i da nemam brige...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,491
U zetvi ili berbi napravim po 200 km na dan pa mi ni ovo nije problem, pogotovo po manje prometnim cestama.
Ja i tata smo ujutro autom otisli i za dana se kuci vratili s traktorom(oko 550 km u oba pravca)
300 kn goriva za traktor umjesto 300€ za prijevoz.
Za tu razliku izmjenjam mu sva ulja kad vec nije nov.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Mi smo kombajn dotjerali iz Zagreba, novi traktor iz Vrbovca, Zetora moga iz Koprivnice, kolegi Rusa iz Belog Manastira, malog Đuru 770 iz Koritne, po plug smo išli traktorom 180 kilometara i još puno toga smo dovezli sami.
Kad kupimo nešto polovno uvijek to vozimo sami kući, ako će nešto vrisnut nek vrisne do kuće, bolje nego da mi u poslu ode.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Svatko radi kako hoće,ali jedno je navažati se oko kuće,a drugo vozit traktor iz druge države. Onda bi svi tako radili,a ja ne znam nikog.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Daj mi zalijepi jedan slovenski da ih ne tražim sad. Zanima me kakva im je ponuda Fiata.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Svatko radi kako hoće,ali jedno je navažati se oko kuće,a drugo vozit traktor iz druge države. Onda bi svi tako radili,a ja ne znam nikog.
Ja ih znadem iz mog sela dvojicu, jedan je iz austrije dopelal traktora same-a, a član Igor peradar iz Slovenije kombajna cllasa dominatora. Ako je sa strojem sve ok nemaš se čega bojati.
Šansna, i ja sam jučer baš po bolhi malo gledal fiate i mislim da su sa cijenom nešto bolji nego mi.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Imaš crnu i žutu ručicu, žutu spustiš skroz dolje i to ti je 1000ok. Osim ako ona nema 540-750.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Pozdrav, kod prijatelja na Zetoru 4718 podigao se nivo ulja u karteru, onako po izgledu kao da je voda (antifriz) u ulju. Skinuli smo karter, stavili karton ispod, kaplje ispod prvog klipa kao emulzija ali nevidim da kaplje voda. Dal bi moglo da je na glavi propustilo vodu pa da se slijeva u karter? Može pomoć, bio bih zahvalan.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,105
Moguće,a mogoće i da je napuknula košuljica klipa,uglavnom gdje prolazi voda vidi se trag
 

Najnoviji postovi

Na vrh