• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Morat cu ga probat ponovno upalit pa da vidim, a ako ima bjelog dima, jel to lose ?
Je, znači da ima nafte ali nema ju kaj pripaliti, tj navjerojatnije nema kompresije.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Danas smo ga palili, bilo je toplo i upalio je odmah....
Sta bi sad bio problem da po hladnom nemoze upalit ? Nafta ?
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Danas smo ga palili, bilo je toplo i upalio je odmah....
Sta bi sad bio problem da po hladnom nemoze upalit ? Nafta ?[/QUOTE

najvjerojatnije kompresija kako kaže muhaničar
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ja 69-ku kad je debeli minus palim uz pomoć ovog malog brenera:

Namjestim plamen na ovu cijev odakle kompresor uzima zrak, tako da plamen ide direktno u usisnu granu.

Uz pomoć čoka i ovog brenera pali bez problema :gitarist:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ja svojega maloga zekana palim z onim fenom kaj se skida lak dole denem ga na najjače i parput okrene i pali pila a bez njega akumulatora potrošim celoga :weedman:
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Neznam što je s tim vašima Zetorima u mene iako je stari u pali i po najvećem minusu nakon 10 sec. Samo dobar akumulator, nikakvo zgrijavanje, normalno stisunt dekompresor.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Neznam što je s tim vašima Zetorima u mene iako je stari u pali i po najvećem minusu nakon 10 sec. Samo dobar akumulator, nikakvo zgrijavanje, normalno stisunt dekompresor.

kaj ima dekompresor
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Neznam što je s tim vašima Zetorima u mene iako je stari u pali i po najvećem minusu nakon 10 sec. Samo dobar akumulator, nikakvo zgrijavanje, normalno stisunt dekompresor.

Kod mene je motor već odavno zrio za generalku, ni ljeti neće upaliti bez čoka.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
i ja isto nerazumijem te vase zetore u mene 5911 1980 god.nikad nista nije radjeno na traktoru,u po zime samo cok i pali nakon par sekundi verglanja
nekopristim nikakve brenere niti fenove,niti iskljucujemem hidraulicnu pumpu kao sto neki rade
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
zato kad nije imal vjerovatno posla pa je još sve novo u motoru :D
a zezam se :partyman:
e da imam pitanje
na zetoru 7245 ostala je prva vuča uključena,jel to tam dolje v kučištu se ručica otpojila ja tak pretpostavljam
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
kaj ima dekompresor
Misilio sam na dugme na boš pumpi. Njegov stručni naziv je tzv. pridodavač goriva ali kod nas jse ustalio naziv dekompresor. Mislim da to neki ovdje zovu ćok, sad da li je to ista stvar nemam pojma.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
zato kad nije imal vjerovatno posla pa je još sve novo u motoru :D
a zezam se :partyman:
e da imam pitanje
na zetoru 7245 ostala je prva vuča uključena,jel to tam dolje v kučištu se ručica otpojila ja tak pretpostavljam


Pa ovo za posao si u pravu. Zavisi koliko i šta traktor radi u toku godine. Nije isto ako samo kosi, grabi i vuče prikolicu ili ako silira, bere, balira itd. Inače mislim da "solci" manje satiru motor nego duplaci.
Što se tiče te prednje vuče, može biti da se nešto otkačilo, kako ti kažeš. Međutim kod mene na 6945 se prednja vuča uključuje preko kandžaste spojnice, nešto slično kao blokada diferencijala, a čini mi se da ona ujedno djeluje i kao neka vrsta osigurača od preopterećenja. A tu spojnicu ako se dobro sjećam, isključuje opruga. Neznam dali je na 7245 isti takav princip. Ako jest, onda se bojim da će prije biti da je nešto puklo, nego da se samo ručica otkačila.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Misilio sam na dugme na boš pumpi. Njegov stručni naziv je tzv. pridodavač goriva ali kod nas jse ustalio naziv dekompresor. Mislim da to neki ovdje zovu ćok, sad da li je to ista stvar nemam pojma.

Kod nas se zove "čok" a isto je što i "dekompresor" znači dugme na boš pumpi koje zakreće elemente pumpe i tako povećava količinu goriva prilikom paljenja.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
pa da vam iskreno kazem moj zetor radi sve ali u poslednje 2-3 god.plug,spremac,tanjiraca,kosacica,sijacica,silo kombaj,spartac,berac
al neradim ja to nesto puno radim svoje zemlje mozda jedno 250 duluma i ono ostalo sto idem u uslugu
traktor sam kupio prije 6 godina i uvezen je iz svicarske,neznam tacno kolko je imo sati,a neznam ni sad posto mi neradi sat,a itad je radio sve osim sijacice,silo kombaja i beraca ali mozda jedno 80-100duluma
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
evo sad nesto kontam i nesto skonto samo neznam dal je to moguce izvest
pa mi pomozite,gledam sad sliku usisne grane na cowboy-evom zetoru iskontam bil se kako mogli ugraditi grijaci u usisnu granu npr.od golfa ili bolje je mercedesa posto su veci.samo neznam kaki je materijal bil se mogao urezati navoj.
kako sad vi kontato moju zamisao bil se to moglo kako izves
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Neznam zašto će ti grijač na Zetoru. Ako mu motor imao valja mora da plai kao mina , neovino o vremenu da li je hladno ili toplo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
evo sad nesto kontam i nesto skonto samo neznam dal je to moguce izvest
pa mi pomozite,gledam sad sliku usisne grane na cowboy-evom zetoru iskontam bil se kako mogli ugraditi grijaci u usisnu granu npr.od golfa ili bolje je mercedesa posto su veci.samo neznam kaki je materijal bil se mogao urezati navoj.
kako sad vi kontato moju zamisao bil se to moglo kako izves
Od toga tvojeg kontanja nema kruha ;)
Materijal je aluminij
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Neznam zašto će ti grijač na Zetoru. Ako mu motor imao valja mora da plai kao mina , neovino o vremenu da li je hladno ili toplo.

pa neznam ni ja,u mene pali ko mina bez ikaki problema
al u djeda u zetora 4911 malo slabije pali,ustvari u njega pali ko mina kad je toplo,al u njega nest neradi cok,pa sam mislio nest da izvedem sa grijacima
al vidicemo sta ostali misle
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
e jebiga onda aman da sam dzabe konto :p ,al nema veze zar se nemoze urezat navoj u aluminijum :?
Kak se nebi mogel, ali je problem kaj ti navedeni grijači nebi imali pravilnu funkciju, kontaš?
 

Najnoviji postovi

Na vrh