• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Kak se nebi mogel, ali je problem kaj ti navedeni grijači nebi imali pravilnu funkciju, kontaš?

pa nekontam te bas najbolje,ja sam te skonto da nebi imali pravilnu funkciju.
a ja kontam da nebi imali samo masu,al to nije nikaki problem okrugle stopice 12mm i rijesen problem
ako grijesim isopavi me
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
evo sad nesto kontam i nesto skonto samo neznam dal je to moguce izvest
pa mi pomozite,gledam sad sliku usisne grane na cowboy-evom zetoru iskontam bil se kako mogli ugraditi grijaci u usisnu granu npr.od golfa ili bolje je mercedesa posto su veci.samo neznam kaki je materijal bil se mogao urezati navoj.
kako sad vi kontato moju zamisao bil se to moglo kako izves


Treba ti grijač od traktora a ne od auta. Traktorski imaju dovod nafte koju električni grijač zapali i taj plamen grije zrak u usisnoj grani i olakšava paljenje.
Znači možeš ugraditi traktorski grijač npr. od IMT, Fiata isl. samo ti još treba i dovod goriva na taj grijač. To možeš izvesti tako da u povratni vod goriva tj. Onaj višak što ide sa dizni natrag u rezervoar ugradiš manju posudicu oko 0.5 - 1 dl. i sa nje dovdeš gorivo prirodnim padom na grijač. Stopica za masu ti ne treba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
pa nekontam te bas najbolje,ja sam te skonto da nebi imali pravilnu funkciju.
a ja kontam da nebi imali samo masu,al to nije nikaki problem okrugle stopice 12mm i rijesen problem
ako grijesim isopavi me
Zakej nebi imali masu, pa grana je zašarafljena na motor :scratch

Taj grijač (o kojem ti kontaš) radi na principu da na njega šprica jedan mlaz nafte. Kontaš?
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Zakej nebi imali masu, pa grana je zašarafljena na motor :scratch

Taj grijač (o kojem ti kontaš) radi na principu da na njega šprica jedan mlaz nafte. Kontaš?

aha sad sam te skonto,ja mislio posto ja aluminijum da mozda nema mase,al ok,
dobro to sto na njega sprica mlaz nafte to nisam znao ja sam mislio da i u auta grijac zagrijava samo vazduh,ja mislim da sam u skoli ucio da grijac samo zagrijava vazduh
hvala
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Treba ti grijač od traktora a ne od auta. Traktorski imaju dovod nafte koju električni grijač zapali i taj plamen grije zrak u usisnoj grani i olakšava paljenje.
Znači možeš ugraditi traktorski grijač npr. od IMT, Fiata isl. samo ti još treba i dovod goriva na taj grijač. To možeš izvesti tako da u povratni vod goriva tj. Onaj višak što ide sa dizni natrag u rezervoar ugradiš manju posudicu oko 0.5 - 1 dl. i sa nje dovdeš gorivo prirodnim padom na grijač. Stopica za masu ti ne treba.

to nisam znao da treba nafta da ide na grijac,cuo sam i od muhanicara da i u auta na grijac sprica mlaz nafte,sto nikad u zivotu nisam cuo,al za sve ima prvi put :drinkers:
hvala opet na obajasnjenju
pokusat cu mozda i to izkombinovat
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Zetor 7711 1992 godina 2700 rs..:rolleyess:

slika-1213-2011-12-1323396231-velika.jpg


slika-1213-2011-12-1323387789-velika.jpg


slika-1213-2011-12-1323453665-velika.jpg
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Sve vjerujem,al da ima 2700 ne verujem.
To su več priče sad počele bit:eek:

Jako je loše pofarban,vidi se na mjenjaču kak je boja izrabljena a to se ne desi na 2700rs,zato rađe da piše 12700 na njemu:lol:
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Sve vjerujem,al da ima 2700 ne verujem.
To su več priče sad počele bit:eek:

Jako je loše pofarban,vidi se na mjenjaču kak je boja izrabljena a to se ne desi na 2700rs,zato rađe da piše 12700 na njemu:lol:

Nemoj se zaletat pajdo:rolleyess:, traktor nije ofarbann, dalje necu govorit.. Nije opran, piatj Boga kolko..:supris:

slika-1213-2011-12-1323377161-velika.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Pošto je slikan po mraku,izgleda da je bljeskalica tako jako pocrvenila boju,ali sve mi miriše da je farban.

Onda sic naknadno presvučen,nebre ovo bit original nikad vidio ružniju presvlaku sica:confused:
Auspuh hrđav ko sotona:shock:

Nevjerojatan Zetor,onak usput kolika mu je cijena?
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Pošto je slikan po mraku,izgleda da je bljeskalica tako jako pocrvenila boju,ali sve mi miriše da je farban.

Onda sic naknadno presvučen,nebre ovo bit original nikad vidio ružniju presvlaku sica:confused:
Auspuh hrđav ko sotona:shock:

Nevjerojatan Zetor,onak usput kolika mu je cijena?

Blic jest bio, sic presvucen ko zna zbog cega,m ozda se tvornicka nije gazdi svidjala, a auspuh kao sto je ovaj uvijek ima smdju boju, ali i ovdje je dosta posla uradio blic..
zasto uvijek trazite mahane, a vecina vas grijesi. Sve gledato kao crno, ja vas nekontam.:shock::shock:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Blic jest bio, sic presvucen ko zna zbog cega,m ozda se tvornicka nije gazdi svidjala, a auspuh kao sto je ovaj uvijek ima smdju boju, ali i ovdje je dosta posla uradio blic..
zasto uvijek trazite mahane, a vecina vas grijesi. Sve gledato kao crno, ja vas nekontam.:shock::shock:


Ovaj sic mi ovako na slici ne izgleda kao da je presvučen a i ako jest onda je to dobro urađeno. Inače kod Zetora je mana što je sic od skaja ili šta je već :scratch pa se čovjek u njemu dosta znoji. Ovo što je presvučen može mu samo biti +. A dali je farban ili nije to je teško reći samo ovako na osnovu par slika. Ako je dobar mjenjač, i motor bar donekle, onda nema veze i ako je farban. Traktor je radna mašina i treba gledati da je ovo ispod haube dobro a kakve je boje to je manje bitno.
A ovo za traženje mana, pa to ti je, da tako kažem, profesionalna deformacija nas kupaca.:mrgreen: Gledamo na svaki detalj na kom bi se moglo bar malo odbiti na cijeni. ;)
Jel on ovo ima prednje amortizere?
Sve u svemu meni izgleda da je dobar traktor. Al to opet sve zavisi od cijene, ako je razumna cijena onda je dobar, ako je skup onda je loš, (tako mi kupci razmišljamo) :lol::lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Treba malo tražit mane:blackeye

Ma kod svih trgovaca kad vidim mali broj radnih sati to mi odma digne živce,najbolji su mi oni koji prodaju traktor star preko 20 godina i napiše da ima 4-5000rs,i još je uvežen izvana,ma da moš mislit:twisted:

Nemogu si zamislit na ovom Zetoru da ima 2700rs,on ima oko 19godina,a to ispada da je radio oko 141rs na godinu,pa toga nema ni u Tanzaniji.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Treba malo tražit mane:blackeye

Ma kod svih trgovaca kad vidim mali broj radnih sati to mi odma digne živce,najbolji su mi oni koji prodaju traktor star preko 20 godina i napiše da ima 4-5000rs,i još je uvežen izvana,ma da moš mislit:twisted:

Nemogu si zamislit na ovom Zetoru da ima 2700rs,on ima oko 19godina,a to ispada da je radio oko 141rs na godinu,pa toga nema ni u Tanzaniji.

marko slažem se sa tobom kod mene rade 2 ista zetora 40 hektara plus mali fergo i novi zetor samo teže poslove pa napravi preko 250 radni sati godišnje,što znač i da se ovaj samo vozo po koje kakavim paradam....
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Ovaj sic mi ovako na slici ne izgleda kao da je presvučen a i ako jest onda je to dobro urađeno. Inače kod Zetora je mana što je sic od skaja ili šta je već :scratch pa se čovjek u njemu dosta znoji. Ovo što je presvučen može mu samo biti +. A dali je farban ili nije to je teško reći samo ovako na osnovu par slika. Ako je dobar mjenjač, i motor bar donekle, onda nema veze i ako je farban. Traktor je radna mašina i treba gledati da je ovo ispod haube dobro a kakve je boje to je manje bitno.
A ovo za traženje mana, pa to ti je, da tako kažem, profesionalna deformacija nas kupaca.:mrgreen: Gledamo na svaki detalj na kom bi se moglo bar malo odbiti na cijeni. ;)
Jel on ovo ima prednje amortizere?
Sve u svemu meni izgleda da je dobar traktor. Al to opet sve zavisi od cijene, ako je razumna cijena onda je dobar, ako je skup onda je loš, (tako mi kupci razmišljamo) :lol::lol:

Ima prednje amortizere, sic jest presvucen, neznam zasto, meni nesmeta, traktor nije farban, postavit cu vishe slika kad budem imao..
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Ima prednje amortizere, sic jest presvucen, neznam zasto, meni nesmeta, traktor nije farban, postavit cu vishe slika kad budem imao..

Koji ti je ono 7745, jel to imas jos nekog, nema nista na oglasima?
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Koji ti je ono 7745, jel to imas jos nekog, nema nista na oglasima?

nemam vishe nista,sve sam raspordao, ostao mi samo 7745 T i njega sam prodao, Lamborghinija imam ali i on je kaparisan, treba da ide do Bozica, ..zamo ovaj 7711 ..
imam u ponudi nekoliko komada, sumnjam da cu se moci uklopiti.. neizvjesno je sta cu imati slijedece..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Treba malo tražit mane:blackeye

Ma kod svih trgovaca kad vidim mali broj radnih sati to mi odma digne živce,najbolji su mi oni koji prodaju traktor star preko 20 godina i napiše da ima 4-5000rs,i još je uvežen izvana,ma da moš mislit:twisted:

Nemogu si zamislit na ovom Zetoru da ima 2700rs,on ima oko 19godina,a to ispada da je radio oko 141rs na godinu,pa toga nema ni u Tanzaniji.
U većini slučajeva nisu krivi trgovci. Svako može iskopčati sat da ne radi, 5-6 ili 10 god. Ili mu jednostavno stave novi sat, rade par mjeseci ili par godina i onda ga prodaju. Ja sam prodao Traktor koji je po satu imao 4-5000 rs. A sajla mu pukla prije skoro 20 god. Boga pitaj koliko je napravio sati od tada. Doduše tu sajlu nisam popravljao, samo sam rekao kupcu da mu sat ne radi više ni ja neznam od kad, tako da u radne sate ne gleda. Ja sam proljetos kupovao traktor, vjeruj da ni jednom nisam pogledao koliko koji ima radnih sati. Gledam traktor kakav je okolo, kakav je mjenjač i motor i još neke sitnice. Koliko su npr. izlizane papuče kvačila i kočnica, koliko su pohabane kugle na polugama isl. Radni sati nisu pouzdan pokazatelj koliko je traktor radio, a pogotovo nemožeš znati šta je radio i kako je održavan.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Da, to si 100% u pravu. Npr, 4000-5000 radnih sati ni približno nije isto ako si npr radio sa prikolicom, u oranju ili ne daj bože u šumi ili sa malčerom. Gledao sam snimke na netu gdje firma radi sa ogromnim malčerima u šumi, malčere nose Fendt 936 Vario. Komentar lika koji je postavio snimke je da turbine na motorima crkavaju na nešto više od 500 sati redovno a sami traktori posle 6000 radnih sati nisu više nizašta te se prodaju drugoj firmi koja ih remontuje i prodaje dalje na rad u poljoprivredi. Jako me začudilo to sa turbinama pa sam ga pitao u čemu je stvar i rekli su da je to najviše zbog načina rada - vozači ih naime siluju preko svake zamislive mjere, posebno dok su motori hladni (firma radi dosta na sjeveru Evrope). To je samo jedan od primjera, Broj radnih sati je vrlo relativan pojam. Gledao sam u Bijeljini Zetor 7711 iz 1989. godine, uvezen iz USA. Traktor je izgledao kao da je prošao tri svjetska rata a na satu mu stoji 900rč a sa druge strane vidio sam i Fendt 612 kad sam bio u Njemačkoj sa nešto više od 17.000 sati koji je izgledao kao nov jer gazda bolje održava njega nego sebe.

Za druge traktore ne mogu ništa govoriti jer ih nisam vidio ali 7745 kojeg je moj komšija nedavno kupio od Basica je stvarno zvjerka - niti faran niti uljepšavan prije neki dan sam ga gledao kako ore pretešku zemlju sa IMT 2x14" plugom na 30cm dubine uz gadnu uzbrdicu bez trunke dima i praktično ne osjeti plug. Na toj istoj zemlji Ursus C360 plug jedva vuče 2x10", samo radi ilustracije kakvo je to tlo (neka glina valjda).
 

Najnoviji postovi

Na vrh