• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zima u štalama

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ljudi kako se borite sa hladnočom ,pogotovo vi koji imate krave,kakva situacija sa vodom i sa ostalim pizdarijama(silaža,čiščenje ),al smo nažuljali ,vele cijeli tjedan ledeno:madmana:
 
M

MOCO

Guest
ljudi kako se borite sa hladnočom ,pogotovo vi koji imate krave,kakva situacija sa vodom i sa ostalim pizdarijama(silaža,čiščenje ),al smo nažuljali ,vele cijeli tjedan ledeno:madmana:

Voda sva smrzla, osim jedne pipe unutri pa onda na nju montiram šlauh (2X30m) sipam u velike plastike i pojim sve redom. Sve sam krave svezao na mjesto,prije su hodale, da budu u toploj slami. Mlijeko mi je palo za jedno 20%, mislim da je zbog vode i zbog ledene silaže! Muzilice mi se lede na ventilima,nekad i dok rade pa ih moram fenom otopit.

Patnja, užas jedan,nadam se da neće dugo držat toliki minus. Do -6 ide još nekako, ali preko tog mi je katastrofa. Ozbiljno razmišljam da se riješim tog posla.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Meni zasad još ne smrzava u štali mi temperatura oko2-3 stupnja
samo juče ujutro pizdarija u štali, jedna krava mi nogom otkinula cijev od pojilice puna štala vode izgleda da je išla cijelu noć ,jedva sam očistio štalu po ovoj zimi ali napravilo se idemo dalje
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
meni je baš super sve je smrznuto, krave idu lijepo polako na mužnju netreba ih tjerati nemreš bolje, od 950 l mlijeko se je diglo na 1050l na dan
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ovoliki snijeg, a kod mene nema vode! :madmana: problem je dovući, ali i spasiti da ne smrzne na ovolikom minusu. Baš gadno vrijeme, evo i danas pada. Štali je smislilo ovo vrijeme, kažu hladni talas iz Sibira.
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
mi smo sve pozatvatrali s najlonom tak da nemamo problema sa smrzavanjem za sad ali ako budu još niže temperature kak najavljuju bit će problema sigurno
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
meni se voda smrzla v pojilicaj,to jest v celi štali,a i cevi do štale su se smrzle ali sad kurim v radijoni tako da se odmrzava pomalo,ali rekli su da na koprivničkom teritoriju bude temperatura dosegla čak do -20 stupnjeva :mad::mad:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
kod mene jučer bilo ujutro -8 a jutros -6
trošim dosta slame za koze več sam i pri kraju sa slamom
u šteli se vod smrzne ali svako jutro i popdne se ljeva mlaka voda u kante i kozam se daje topli napoj
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
kod mene je preko dana -8 a po noči i do -10 bilo danas a uštali de su koze jutros u 8 sati 2 stupnja i u posudi za vodu lagana korica leda
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sad treba izdržati još tjedan dana a dalje kažu zatopljenje,sutra stavljam deset brojeva negdje i onda križam kao u vojsci ako omanu u prognozi zovem Vakulu da tačka smrznutu balegu i nosi toplu vodu:weedman::weedman:
 
K

Ketty

Guest
Nadam se da će ovo trajati što kraće jer je u štali katastrofa. Sve je smrznuto: voda, laktofriz, gnojište na kojem jedva otvaramo vrata od štale. Užas!
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
et podravci se nemru dogovorit,,jel ocu zimu il toplije,,:p,,da nije dobro,,nije,,sve smrznuto,,moram u kantama napajat,,nemogu svaki dan topit pojilice:madmana:
 
M

MOCO

Guest
samo da vjetra nebude i da nebude još hladnije, krave su mi smanjile mlijeko jer ih pojim, al jbg. bitno da se preživi
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
et podravci se nemru dogovorit,,jel ocu zimu il toplije,,:p,,da nije dobro,,nije,,sve smrznuto,,moram u kantama napajat,,nemogu svaki dan topit pojilice:madmana:

mi kod krav imamo termo pojilicu tak da nemamo problema,a kod junic i zasušenih krava ujutro i naveče napustimo v plastične posude (od 200l) i dobro je, a kod bikov je priprto i temp je u laganom plusu tak da se ne smrzava :D
 
K

Ketty

Guest
Ma nije problem samo vode i pojilica već općenito uvjeta rada. Nije baš da je ugodno svakodnevno provoditi po nekoliko sati vani na ovim temperaturama a pogotovo je grozna mužnja i održavanje pribora jer su ti ruke mokre a po njima brije vjetar.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Kod mene redovito preko noci -10 do -13, a preko dana ako dodje do -7 super. Silaza mi se smrzava, sjenaza mi se smrzava, pojilice mi se smrzavaju. Jucer pozatvarali i zadnju rupu na stali i odmrzli pojilice pa za pola sata propisala cijev pred zadnjom pojilicom. Danas sam tu pojilicu izbacio i zablindirao, ali malo prije vidim da voda kapa i na jos jednoj...milina.
Smanjile su s mlijekom nekih 10 mozda 15 posto sto i nije toliko lose.

Gorivo u traktorima mi se smrzava, odmrznem ga i jedva uspijem donijeti bale sjenaze u stalu, vec se opet smrzne. Mislim da nista od onih najavljenih prosvjeda jer ljudi jednostavno ne budu mogli doci do ceste s tim nasim plavim dizelom.

Zima je, ali opet vrijeme je da sad bude takvo, a ne krajem ozujka kad moj ljulj bude vec pedanj velik.

Ljudi uzivajte u zimskim radostima dok jos traju...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene je još kak tak dobro, voda se za sad nije smrznula, štala je puna, 10 komada i temperatura se održava u plusu stalno, ugodno je unutra i može se radit, jedino je problem pranej muzilice i pribora vani, da popiiiiiiii od zime, pogotovo dok puše i pada snijeg, kod bikove nema vodovoda, napojim ih i ok je tam, zatvoreni su od vjetra i duraju pomalo...

Nemojte samo da vam se stvara velika para u objektima, bude upale pluča i ostalih zala....
 

Najnoviji postovi

Na vrh