• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZIMSKE RADOSTI- čišćenje snijega

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eto jedna luda mašina koja čisti u SLO, nezaustavljiv stroj :scratch

[youtube:35htbxv4]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/FU0EIPFxAXE&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/FU0EIPFxAXE&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/youtube:35htbxv4]
 
V

VTZ

Guest
firemanpeter kaže:
Eto jedna luda mašina koja čisti u SLO, nezaustavljiv stroj :scratch

Lanci na sva 4 kotača, i dodatni teret na zadnojoj hidraulici (osovini), to je dobitna kombinacija!
 
D

Dani

Guest
Evo čime sam ja jutros očistio dvorište. Doslovno nabrzake sklepana ralica od dijelova koje sam našao u garaži. :D



 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
VTZ kaže:
firemanpeter kaže:
Eto jedna luda mašina koja čisti u SLO, nezaustavljiv stroj :scratch

Lanci na sva 4 kotača, i dodatni teret na zadnojoj hidraulici (osovini), to je dobitna kombinacija!

Da, u pravu si. Svejedno ipak je stroj mrcina, baš je brutalan.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
firemanpeter kaže:
Eto jedna luda mašina koja čisti u SLO, nezaustavljiv stroj :scratch
slabo je to nesto dok takvoj mrcini trebaju lanci i protu uteg :scratch
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Neznam kako to misliš, slabo :scratch. Pa vidiš šta radi, šta može.
Inače gume su gume, lanci mu trebaju za dobar grip a zna se da gume imaju svoj limit pa bilo koji je traktor. Uteg trebal ili ne, sa njim stroj dobije još bolje karakteristike.

Očeš ili nečeš ali traktor je jako dobar u tom poslu to se vidi na snimcima.
 
V

VTZ

Guest
AGRIPLUS65 kaže:
slabo je to nesto dok takvoj mrcini trebaju lanci i protu uteg

Može traktor imati i 500 KS, ali bez lanaca je dovoljno da kotači naiđu na komad zaleđene dionice na ceste, i kotači će se početi vrtjeti na mjestu. S tako velikom ralicom, i u toliko visokom snijegu na brdskoj cesti, traktor bez lanaca nema što raditi, pogotovo ako se radi o zimskoj službi, koja svoj posao MORA obaviti.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Ma ljudi kaj vi pričate..
Ovo je traktor od 3tone svoje mase a gura ralicu 260 pogledajte kud sve..Uteg mu jako puno pomaže oko toga da ga nema može takve stvari zaboravit...Mada su prije svega najbitniji lanci...
 
I

intrac df

Guest
Evo jedna slika čišćenja snijega od prošle godine.Ove godine nije bilo još dubokog snijega bilo je sve nešto sitno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
evo akcije od danas...IMT 565 i moja šklopocija od daske... :mrgreen:

b1060ce6.jpg
44181ca9.jpg
06ac1e3b.jpg

eb0d3755.jpg
07c583e7.jpg
f3fb9b90.jpg

a88bd9c5.jpg


navečer je došao i susjed k stricu s svojim Zekanom 6340 i Gorenc ralicom 220 cm

9b4d78e5.jpg
6a66b86d.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
evo kod mene čiste susjedi punom parom. dok ja lijepo gledam. jer nevidim posla još za svog MF-a ispod pol metra mi se ne isplati paliti zvijer :mrgreen:
susjed čisti s MF-om 3060 dok drugi s deutz-om dx85 kemija s frezom nekaj, al svak malo počne krčiti jer ima kardan s kuplungom koji lako porpusti :mrgreen: i on to radi na ler gasu na malim okretajima i odma se zaštopacijev. umjesto da mu da malo više gasa barem 1800 okretaja da baca ovak smo još više zameče
evo slikica
17c3a672.jpg
57ea5c73.jpg
86ccc978.jpg
bc3f4429.jpg
2d9d584b.jpg
e231e9ff.jpg
b6638985.jpg


i jedna slikica mf-a s malo bliže prespektive :D
7bd7cd4c.jpg


i evo malo još freze i sujseda :D
1b64566d.jpg
82f27802.jpg
9b97c6ac.jpg
caecc18a.jpg
bb1f780b.jpg
9a5319fd.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
rolanje snijega je savrseno
image0070f.jpg

image0069.jpg

evo zvjerke spremne za rad
image0071f.jpg


inace jutros sam isao sa malim traktorom cistiti i mogu vam reci da nista nije nesposobniji od rusa
ono sto izgubim na sirini kasike dobijem duplo na tome sto mogu da zakrecem dasku iz kabine pa sto imam puno brze rikverce a i time sto je vladimirac daleko okretniji od rusa
pricam za danasnje uslove , kada je snijeg veci normalno da se zna ko je tata :mrgreen:

inace iznenadio me vladimirac lakocom kojom radi sa kasikom
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
kikic mf
vidim susjed ti vozi nissan patrola zna covjek sta valja ;)

savo masinke su ti super
pa ti da imas covjeka da to vozi koji od traktora mog bi ladno pogoditi teneder za ciscenje i odrzavanje puteva(zimska sluzba)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
kikic
kod tvog susjeda svi strojevi vani,grehota...
I treba malo dodat gasa,pa ta freza mu jedva baca...
 
V

VTZ

Guest
savoris kaže:
inace iznenadio me vladimirac lakocom kojom radi sa kasikom

Tebe isto može bilo što iznenaditi - ne zna se što je bilo prije, Vladimirec ili prvi snijeg! :lol:
 
A

Alen

Guest
Da ne bi pomislili da u Bj neme snjega :twisted:
I ja se bacio malo u čišćenje......

Hrpe snjega premašuju tominu visinu ;)
Slika0207.jpg


Slika0208.jpg


Slika0209.jpg


Slika0210.jpg

Mora čovjek malo i susjedima pomoči 8) (Nebi ja al nam se spajaju nogostupi pa je najlakše proči cijelom dužinom ;) ) :blackeye
Slika0211.jpg


Slika0212.jpg


Slika0206.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
matrix123456 kaže:
kikic mf
vidim susjed ti vozi nissan patrola zna covjek sta valja ;)

savo masinke su ti super
pa ti da imas covjeka da to vozi koji od traktora mog bi ladno pogoditi teneder za ciscenje i odrzavanje puteva(zimska sluzba)

da đip je za godine dobar samo malo malo polomi diferencial. pa stoji onda. sad da če ga urediti pa da če se voziti al mislim da nebu ništa s toga.

dino kaže:
kikic
kod tvog susjeda svi strojevi vani,grehota...
I treba malo dodat gasa,pa ta freza mu jedva baca...

ma susjed ti se ne bavi s ničim. nekad je šverecao s strojevim a dans se nema para pa onda je to sve tak kak je njega baš briga :(
on to na malom ler gasu i to nije ništa oda stane i zaštopa se al kaj ču mu ja nek se muči :twisted:

i evo prije mraka ekipa MF izvlačila je autobus iz grabe.
na žalost šteta kaj nemam više slika jer nisam stigao sve a drugog nije bilo
34d28b55.jpg
e75e9d32.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh