• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZIMSKE RADOSTI- čišćenje snijega

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
E da trebao bi i meni agregat, ali da tjera mljeko od znaci trebao bi biti nekih 5,6 kw, jer treba tjerati pumpu za vakum i mliječni pumpu što vuče mlijeko iz relizera u laktofriz.


A što se tiče toplingera mogu ga staviti kako hoću i uostalom zar nije svejedno?? Ovako kako sad stoji ga ne mogu staviti jedino na vilice za bale, a na ostale priključke mogu kako hoću.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495

Koristil sam ovo prije deset godina .
Mane:
--suhi snijeg više praši i diže nego odgrče -lopatice trebaju biti zakrivljene .
--ležajevi nemaju nikakvu zaštitu , poslijedice se vide druge godine; treba staviti bar RS ležajeve ili semeringe ugraditi
--treba montirati brisače na remenice sa untarnje strane ,inače se nabija snijeg u utor i remen pa-pa
-kamenje leti u susedove prozore ,aute ,cucke

Prednosti:

-probna verzija sa šperločama se sklepa za pol vure





-
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Baš čitam u novinama da je pao snijeg i kod vas u Primorju, Istri, Krku i Cresu.
Za razliku od tebe, ja sam izvršio ručno čišćenje i to samo staze da se može prolaziti. Nema ga puno, ali stalno pada pa mi se neda čitavo dvorište lopatariti ...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Kod mene ga ima dosta. Popijem kavu i hvatam se lopate ili bi možda brener bilo bolje ?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
I kod nas isto tako malo nekih 40-50cm :icon_anal:
I ne odustaje pada i dalje.
Ovako nije pao ima 7-8 godina
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Jedno 20-25 cm od jučer napadalo

53ad0328bd70fcdd52830fd05614d714.jpg

d89ce1a3a3ee47c43fc04adb43bbc9b0.jpg
 

strsljen

Član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
100
Tvoje koke na dvoristu, a i ja isto fino ocistio, ali ni jedna nije presla preko praga
-------
Zaboravih, snijega ima oko 40cm
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Nije to nikakvo sokocalo. Sa time sav snijeg iz dvorišta izvozim van.
Daska na okviru je na osovinama i sa hidrauličnim cilindrom ju po potrebi zakrećem do max 90 stupnjeva tako da mogu snijeg normalno na gurat na jednu hrpu i odvest ga van dvorišta te isto tako i iskipat.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Pakovanje zimnice :icon_mrgreen:
 

Prilozi

  • grtalica.jpg
    grtalica.jpg
    36.3 KB · Pregleda: 204
  • grtalica1.jpg
    grtalica1.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 215

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Kod mene kilavih 5 cm,negdje ni tolko,od danas prijepodne ne pada,jedino kaj jučer navečer napadalo i kroz noć i fajrunt za sad.za sad se još traktor odmara u štagnju,kad napada knečemu onda gas po šinju i čistit dvor:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh