• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZIMSKE RADOSTI- čišćenje snijega

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
549
Po menu su krive i HR ceste i njima je dato upozorenje ko i nama svima da će biti snjega,pojačaj ralice pojačaj sol pojačaj kamenčiće.
Plati registraciju tehnički.plati gorivo,plati cestarinu.Od sveg tog ide za održavanje cesta i onda iznenadi snjeg.
Vjerujem da nisu svi koji su zapeli išli turistički,al da imaš neznam kakvu opremu ako nije čišćeno slikaj se.A o onima što su išli turistički s ljetnim gumama ko im kriv.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,189
Al taj sto je isao turisticki s ljetnim gumama 'zajebo sefa i stanicu'...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
453
Ja sam se danas uspio probiti iz Dalmacije do Zagreba i moram priznati da je ovi splet puno okolnosti.
lose vrijeme, govorimo o gotovo metar snijega u dva dana uz jaku buru učinilo je svoje
Hrpa ljudi na ljetnim gumama i to redom skupi auti. Likovi kupuju mercedese i audije i BMWe a nemaju za zimske gume. I ne, nisu tablice samo dalmatinske
I na kraju katastrofalna organizacija ciscenja ceste. Nemoguce je da se cesta od Gračaca do Gospića i dalje do autoceste ne očisti nego izgleda kao da se voziš po makadamu. Autocesta od sv. Roka do ZG očišćena ko suza
Sve u svemu hrpa propusta, gluposti i lošeg vremena odjednom
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tu se igra jedna pozadinska predstava između cesta osiguravajučih društva ,kasko osiguranja..njima je bolje zatvoriti cestu nego da se cesta nagruva s autima ljetnih guma s kutijom lanaca iz peveca .Poslje sjevaju tužbe i odštete...Kad je kupio prvog terenca 4x4 moj direktor je rekao da ne treba zimske gume jer sad ima 4x4..Najebu oni ispravni i iskusni..kao i uvjek.

Kad se cesta ocisti a to je redovito prije kad je prazna nego kad je puna vozila digni rampu i vozi..
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,701
Nas snijeg redovito iznenadi u zimi.
Mi smo pametniji od proizvođača guma.
Večini nas ne trebaju žmigavci, večini zato trebaju maglenke usred ljetne noći, neki od nas daju lijevi žmigavac dok ulaze u rotor na prometnici, ali nikada desni dok izlaze, večina nas smo najspretniji vozači u najboljim automobilima na svijetu. Jedino smo izvan granice manji od makovog zrna...
Nama su uvijek krivi svi drugi, samo sebe osobno ne vidimo.
U svemu tome što se dogodilo prije koji dan je činjenica, da smo otkrili da postoji i željeznička veza od ZG prema Dalmaciji. Dobro je, napredujemo...
PS
Sinoć sam pročitao komentar članka u kojem jedna osoba komentira, da tko se još danas zamara s vlakom od Splita do Zagreba, kad postoji brza veza avionom. Hebiga, zaboravio je na stoku sitnog zuba, koja vadi i zadnji Euro cent, da svojem djetetu omoguči da završi fakultet, pa i to dijete mora koji put putovati doma i natrag na fakultet. Nisu svi Torcida i/ili bogati parajlije vlasnici apartmana za koje su uspješno utajili davanja i poreze...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Ja se sjećam kad je moj rođak imao saobraćajku u Italiji,isto bila zima,napucao ga talijan straga.i prvo kaj je bilo kad su stigli karabinjeri je to da su pogledali kakve gume imaju oba auta.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Sinoć je kod nas padao mokar snijeg iako imam ruske kama gume nije im bilo prijatno nimalo , jednostavno je na asfaltu bilo više debljine snijega da guma nije mogla da radi svoj posao
Ne branim ove sa ljetnim , naprotiv , nego kažem da i zimske imaju svoje granice mogućnosti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj ima koji skijaš tu.?.ne mogu se sjetiti ali brijem sa snijega ima cca 20 vrsti..a kad več govorimo o zimskim gumama za snjeg današnja pomodnja za širokim gumama tu ne ide u prilog..nikako
 
  • Like
Reactions: ZJ

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Ja kao Dalmatinac nisam imao ljetne gume na autu zadnjih deset godina. Ali ajde ja sam u Zagori, većina vedrih jutara je mraz ili ispod +5°, nije kao na moru i čak ih razumijem da ne kupuju zimske (ni gume ni čizme ;) )
Samo zimske gume uzmem na jesen i bacam nakon što ostanu preko ljeta.
Uvijek kažem sebi da ću ove godine uzeti drugi set felgi da ne bacam pare no evo to se još nije dogodilo... :(


A što se tiče ove situacije najbolji komentar mi je imao "mali Vakula"; "zimske službe su snijeg dočekale skromno, u krugu obitelji".

Kod mene nije već godinama bilo snijega i ne fali mi čišćenje ni najmanje. 2012. je bilo metar i pol u Vrgorcu i Imotskom što je za nenaviknuto područje bio ogroman problem. Ali smo čak tada plastenik uspjeli spasiti, čistili svako malo, na kraju ga više nismo imali gdje obarati jer je bočni nanos bio do krova ali srećom je stalo...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,701
i zimske imaju svoje granice mogućnosti.
Sve ima nekakve svoje granice, osim naših ljudskih gluposti u prometu, tu ih stalno i iznova pomićemo naprijed :cry: 😖.
Ja sam se jednom s Cordobom, na starim zimskim gumama spuštao s nadvožnjaka pokraj "nestalog Vartilena" i "uklizao" u rotor, bez posljedica 🥳, bio sam totalno bespomočan. Sutra sam kupio i montirao nove zimske gume, nikada više nisam "uklizao", naučio sam na teži način da i zimska guma ima svoj vijek trajanja.
 

milanf

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2022
Poruka
95
Na gumama se ne smije stediti, tocka!!

Zali boze kocnica, volana i sveg drugog ako ne mozes prenijeti na podlogu ono sta ti treba.

A sta se tice sirine, sta je uza to ima bolji pritisak po jedinici mjere na povrsinu i manji otpor snijega kojeg guma gazi.

Meni su na autu ljetne 205 a zimske 185. Je, izgleda ruznije zimi...
I vozim auto koji si mogu priuštiti odrzavati, tako da i gume mogu mijenjati na vrijeme.

Druga stvar je tehnika voznje; jucer sam isao Zg-Ri-Zg, i sta sam se od PU tablica nagledao je uzas zivi.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Po meni delaju cirkus od toga svega sa snegom, pa nekad je i više bilo snega, bilo je pravih zima. A sad objave pal je sneg po zimi i kaj sad?
A sad ovak nekaj i odma šouprogram.
 

daus

Novi član
Tu od
23 Velj 2014
Poruka
18
Daj neki parni vlak iz Banovića👍🙂
Kad već spominjete, da iskoristim priliku za promociju.

U Banovićima imamo turistički voz/vlak "Ćiro". Često se organizuje fotosafari sa parnim lokomotivama. Bude gostiju sa svih kontinenata. Pozivamo sve koji vole parne lokomotive.

Nemam svojih fotki. Za slike proguglajte: Banovićki Ćiro
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Kaj se onih guma gore spominjanih tiče.
Ja koristim gume napravljene isključivo za balkan 🤭

 

Najnoviji postovi

Na vrh