• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZIMSKE RADOSTI- čišćenje snijega

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Baš sam mislil pitati Savu za snowblower, al dečki su me preduhitrili

Evo moj, isto homemade, prošle godine napravljen
Akcija od jučer:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=mTBx6oh3FzQ[/YT]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Većinu što radim su parkinzi,benzinske i seoski putevi , sada kada sam stavio kašiku od 2,8m sa hidrauličnim zakretanjem sve lako uradim , turbina je dobra sa dvorišta kao što je kod tebe .
Ova tvoja radi sasvim lijepo.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,174
@zagi01 Imam, suseda, al mi se za moje potrebe neak gajba čini čvršća i ima više funkcija, ima vremena još za razmislit
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
Kad smo vec kod plavih cigana evo jednog
slika je od prošle god (nisam ga stigal slikat još možda danas bude kakve akcije)

mGZfLUl.jpg

rXKOXqB.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,763
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=xfQmWKpTHr4[/YT]
Jesam ja nju nasukal... :x:
10411348_428913897306393_8220644157858460087_n.jpg
Godina ima, ali pameti...slabo :icon_scratch:

Bajo moj, 47 godina ima bez otvaranja motora, oko 10 000 sati, a on još uvjek pali bez grijača po zimi... I onda mi neko veli da to prodam za nekih 12 000 kn? :mur:
A tko bi ti za toga i dal 12t kn? Pa toliko mu još treba da ga posle tebe dovede u kakvo-takvo stanje.

Ak nebu niko ponudil dobru cijenu mali ostaje svakak, 540 bi rado stavil na bubanj ali dedo neda :x:
Pametnije bi ti blo prodati 533 nek 540. On je ipak traktor u odnosu na potrkalo tipa 533. Em ima bolji i jači motor, em je teži i učinkovitiji.
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,174
Pametnije bi ti blo prodati 533 nek 540. On je ipak traktor u odnosu na potrkalo tipa 533. Em ima bolji i jači motor, em je teži i učinkovitiji.

Ja osobno taj traktor mrzim iz dna duše... Izađeš iz njega ko da su te tukli cijeli dan

@zgzac Takve gluposti ni ja više ne delam po suhom, barem ne pri toj brzini jer sam bil već skoro na boku...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@tino, jel znaš onu poslovicu - Vrag nikad ne spava !
Svi mi ponekad delamo bedastoće iz nekog gušta, ali .... ne pretjerivati
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
lako je zakočiti jedan kotač ..i još ktome na 533 ..ja sam to delal na štore 4wd, ali pravo okretanje na "ručnoj" ....
 

maestro91

Član
Tu od
9 Pro 2014
Poruka
48
U vezi 540 se slažem s Tinom. Teta me zamolila da joj dovezem drva koja je kupila iz susjednog sela jer je teček u inozemstvu. Neki tamo susjed posudio je 540. Više sam se umorio prilikom prijevoza (2x) nekih 1km od sela do sela nek dok sam tovario i skladao drva (oko 8m). Em je tvrd, kočnice niš ne valjaju, trese...a izgleda kao nov, vidi se da ga gazda ozdržava.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja nisam vozio 540 ali sam siguran da je bilo kakva dorada išla korak unazad za zapadom ili osnovnom koncepcijom traktora od kojeg su počeli
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Današnje radosti su postale malo tužnije od kako sam zdrobio prednju felgu. :icon_fU:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Kod nas se uglavnom cesta pretvorila u bljuzgu i sve je to pospješila ledena kiša...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Prvo je palo nekih 30cm na smrznutu zemlju , čišćenje bez lanaca je bilo jako teško ali sam uspio nekako.
Sinoć je padala ledena kiša koja se pretvorila u snijeg i napadalo je još nekih 20cm i čišćenje bez lanaca je nemoguća misija , stavio sam samo prednje lance jer su mi zadnji ostali blatnjavi i smrznuli , išlo je nekako ali opet ne baš lako.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Inače su ove starije felge od rusa malo tanje i nisu dovoljno jake za teške prednje priključke pa često pucaju , još tome da dodam i lošu geometriju prednje osovine ali to je i dio moje krivice što to nisam na vrijeme sredio.
Znači trebalo je srcad felge povući u centar felge jer je opterećenje van centra od ležajeva ako shvataš šta mislim.
Za sada sam uzeo od kolege felgu novog tipa da se poslužim ali ći vjerovatno naći felge od 20 cola od nekog kamiona i prepraviti , onda nema zime jer su mnogi to uradili.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Gume od 20 coli su nesto skuplje od 24 cola, bar u dimenziji sirine 12,
recimo 11,2x24 je jeftinija od 12,5x20, bar sam ja za svoj traktor tesko nasao dijagonalne u ovoj mjeri obicno ih u toj mjeri rade radialne , a koe su skuplje, oko 300 EURA komad,
Tako onda da vidis varijantu 24 cola, sa nizim profilom,
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Rusina ima naprijed 20 cola felge,11.2x20 ak se nevaram su na 52 ki,mozdaove novije linije imaju 24 cola felge
 

Najnoviji postovi

Na vrh