• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zlostavljanje životinja

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
katastrofa

trenutno ne mogu na 24 pa ajde nek im netko pošalje link, odmah će se dignut prašina...
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
katastrofa

trenutno ne mogu na 24 pa ajde nek im netko pošalje link, odmah će se dignut prašina...

koliko sam vidio po drugim forumima i na facebooku da su već obavješteni mediji i policija pa ćemo vidjeti što će se iz ovog izroditit
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
OK, prvo sam mislila da je neka strvina u pitanju ovo što glodaju ovi očajno mršavi psi, ali kasnije sam skužila da je konj kojeg grickaju još živ. Ne mogu vjerovati što se sve događa i što ljudi dozvoljavaju da se zbiva na njihovom dvorištu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Za ovakve likove koji muče i zapostavljaju životinje treba oformiti desetinu pravih opičenjaka i po kratkom postupku,na lanac sa njime ,bez jela i vode samo 0,3 dl,pa bio on i od sv.Petra sin,fuj Borkoviću srami se :icon_hang::icon_hang::icon_hang:
 
Posljednje uređivanje:

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
mozda bi tako mogli u trgovackim centrima...dodes,narucis malo snicli..i neki mesar fino odreze pred tobom,frisko a domace...dok mi koji radimo sve po ps-u nas natresaju inspekcije i svojekakve kontrole vidi sto se dogada...sramota,sramota cjelog sustava...pa zar se nevidi kakve zivotinje dolaze u kafileriju i jel se nebi odande moglo alarmirat pa da se obidu takva "gospodarstva"...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
žalosno,tuga i bijeda...
bolje da su životinje nekome poklonjene nega da dožive ovakvu sudbinu.....
baš me samo zanima kako će na to reagirati oni tzv. ljubitelji životinja..........:icon_scratch:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Gledajuči ovaj video nemam jednostavno ništa pametno za reći a mislim da svaki komentar bi bio suvišan sobzirom na ovo šta se vidi mislim da bi naša draga država već jednom trebala pokrenuti neku kontrolu na gospodarstvima i trebala takvim ljudima zabraniti uzgoj i držanje životinja.
Nažalost ovo nije jedini primjer zlostavljanja životinja jedini krivac je država koja potiće takve ljude sa visokim poticajima a nema nike kontrole isti slučaj i sa Mavrovićem koji je jadnićak bjedni sa svojom poljoprivredom,
i sad pogledajte nas malene kontroliraju a tz.mange rade šta hoče i niko ih nekontrolira rade šta hoće živa sramota ljepa moja državo daj poduzmi već jednom nešta ....
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Užas, nisam baš čula da se kobila mora držati u stremenima nakon ždrijebljenja, pa kako se onda ždrijebe divlji konji? Očito je ta vrsta životinja trebala već odavno izumrijeti, ali stručnom pomoću nas ljudi oni i dalje žive i razmnožavaju se eto tako u stremenima jer kobila nakon okota ne može sama na noge. Ispravite me ako griješim, ali tko tu koga?
A ako je ždrijebljenje bilo zaista teško pa da je kobila ozlijeđena pa treba biti u stremenima, nije joj mjesto tako na dvorištu i na domak drugim životinjama, već treba privatnost svojega boksa da se oporavi.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
I ja baš pričam sa ocem o tome, ja ne znam o konjima baš ništa, al on ih je držao do 90-tih negdje i kaže kobila kada se oždrjebi da ona odmah skoči, ustane, da taj priča priče za djecu, al opet lako je moguće da je ozljeđena, i treba nekakav tretman, ovo po meni nije smještaj pravilan za nju, i zašto da vjesi?? Pa meni ne bi bilo ugodno da vjesim tako cjeli dan, ako je ozljeđena, bolje joj je ležati, a ponekad ju malo otako dići..

''Veterinarski inspektor Velimir Sruk zaključuje kako je 'takva situacija dovela pse u nepredviđenu situaciju', pojašnjava. 'Prema mom mišljenju, kako se radi o borbenom japanskom psu, da su ti psi htjeli kobilu ubiti, zaklati, oni bi to i učinili, ugrizli bi je za vrat. Istraga će utvrditi što se točno dogodilo. Ta pasmina nije agresivna, ne napada druge životinje. No, da su je htjeli ubiti, to bi i napravili. Psi nisu izgladnjeli, nisu ni jako uhranjeni, no nema riječi o zanemarivanju i zlostavljanju'' ovaj dijo mi je najzanimljiviji.. Psi vidi se da nisu agresivni, ali vidi se da su gladni, ako se ono zove da je pas htjeo pomoći, e onda stvarno.. Al nisu tu krivi psi, nego gazda koji ne vodi brigu, pas je samo gladan..
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Pročitah samo površno! Nije nimalo lijep prizor ali pitam ja vas kakva je to osoba mogla mirne duše snimiti a ne rastjerati pase,tko je to snimio,sa kojom namjerom???????
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Pročitah samo površno! Nije nimalo lijep prizor ali pitam ja vas kakva je to osoba mogla mirne duše snimiti a ne rastjerati pase,tko je to snimio,sa kojom namjerom???????

da, ima nešto u tome ALI kad gledaš s druge strane; da li se isplati skakati svojevoljno ratnom veteranu u dvorište i rastjeravati borbene pse?

SORRY ja bi ih možda gađao kamenjem s ceste ali to bi mi bio krajnji doseg...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Nije to ništa, evo kod mene tip ima 200 konja i 100 krava i to pase u polju, svake godine ih po 5-10 krepa i niko ništa, sve životinje su kosturi bitno da se poticaj bere.
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Poštovani.Taj isti koji je to mirno snimio sa mobitelom mogao je taj mob. iskoristiti pametnije tj. nazvati vlasnika ili veterinara koji radi na tome području a taj bi znao šta treba učiniti.I opet ponavljam divni su mi oni koji sa puta snimaju tuđa sranja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh