• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj 191

  • Temu pokrenuo zrine892
  • Datum prvog posta
Z

zrine892

Guest
mene zanima jel ima itko od vas sliku zmaja 191 jako me zanima taj kombajn i sta mislite o nje i zasto se vise ne proizvodi?Ako je bila rasprava o tome na zalost propustite mlađe...
 
M

marko

Guest
Imaš u baranji dva tri takva! dosta sliči ĐĐ 1620 i DF1620 imaju isti motor i dosta slični u radu ali nije to to! srednja žalost!
 
R

Ratarko

Guest
Pa zar nitko nema neku sliku od toga Zmajčeka , bilo kakvu ?
Ja taj kombajn još nisam vidio , makar mislim .
 
Z

zrine892

Guest
uuuuu pa nije loš..da mi je znati koji je njegov problem bio i zasto se više ne prave...kazu da su promasili seriju kombajna...ima li tko ista o tom kombajnu podatke??
 
Č

Čugi

Guest
Ovo su podaci za 192 sa njihovog sajta, mada mi čovek iz Zmaja kaže da su razlike minimalne u odnosu na 191.

Zahvat hedera (m)
5,4 i 6,1

Å irina vršalice (mm)
1510

Zapremina bunkera (m3)
6

Snaga motora (kW)
157

Večina komandi su elektromagnetne, tako da se regulacija kombajna u toku rada vrši sa radnog mesta rukovaoca. Kabina je pregledna, udobna, izolovana od buke i vibracija, sa grejanjem i klimatizacijom. Komandna tabla sa zvučnim signalima upozorenja skreče pažnju na sve važnije funkcije rada kombajna. U kabini su ugrađeni i monitori preopterečenja i gubitaka.

Biter separator postavljen iza bubnja, sita velikih površina, hidrostatički pogon, hidrokomanda varijatora bubnja i hidrozaokretanje istovarne cevi.
 
Z

zrine892

Guest
jel se prave još i koliko kosta da li je moguce dovesti u hrvatskoj...?
 
Č

Čugi

Guest
Sigurno si zaboravio šta sam pisao u jednoj temi-

Čugi kaže:
Inače pričao sam sa čovekom koji je je godinama radio u Zmaju, mada je još uvek tamo i zadnjih 6 meseci nisu ni jedan šraf zavrnuli :?

Ako do kraja godine Zmaj bude privatizovan, videčemo onda šta če se praviti, kao potencijalni buduči vlasnici se pominju Class ili JD, koji je več, kao što znaš, ušao u IMT.
 
Z

zrine892

Guest
hhmm
jel su ti kombajni pokazali neku kvalitetu spram dura dakovica...jel ih postoje osim ona dva u baranji...
 
Č

Čugi

Guest
Ja ih nikad nisam video, niti znam nekoga ko je radio sa njima. :(
 
M

marko

Guest
zrine892 kaže:
hhmm
jel su ti kombajni pokazali neku kvalitetu spram dura dakovica...jel ih postoje osim ona dva u baranji...
Ma nema šanse da se zmaj približi u propusnoj moči i kvaliteti vršenja a da negovorim o rasipu ĐĐ i DF su zvjerke za zmaja! Nemojte se uvrijedit vi koji imate zmajeve jel svaki kombajn je dobar i svaki stroj se na majstora koji radi na njemo umetne! Ti Zmajevi 191 su u dardi ispred otpada stojali godište su bili iznad 1992 ( neznam točno ) a cijena im je bila takvim kakvi jesu 120 000,00 kn! a dli su još tamo neznam!
 
R

Ratarko

Guest
Marko , možemo se ne složiti oko ovoga ali meni je kvaliteta vršenja bila bolja kod Zmaja . Naravno da sam tu mahom kriv ja i DF kombajn jer jednostavno ne mogu odoliti a da ga ne poganjam po njivi kao da me vrazi gone :twisted: :lol: a kvaliteta onda trpi , to se mora priznati :oops:
 
Z

zrine892

Guest
istina ratarko..ALI ZMAJ JE SPORAN u poslu...ali ipak za mene je ok...ali sto se tice 192 zelio bih ga uzivo vidjeti
 
M

milos_v6

Guest
Ma od Zmaja nema nista. Sve je to puklo jos 91', 92'. Kasnije su pravili 143-ojke, sto bi trebalo da i danas prave i to je to.
A inace 170 i 190 serije su odlicne, za njihovo vreme. A onda 90,91. godine Zmaj pravi 171,191 ili 192 kod kojih prelaze na elektromagnetne komande i hidro komande. E sad. Najveci problem kod tih kombajna je motor, tj. vazdusno hladjeni motori. Posto se zna da su takve kombajne imali samo velika imanja njihova sudbina mogla se pretpostaviti. Posto su te kombajne vozili i normalni i maloumni, a tek strucnost majstora sa imanja za te motore ... Ko zna kad su menjali ulje, cistili filtere i izduvljivali motor i hladnjak. Posto sam ja sada kupio Zmaj 171 iz jedne zadruge, koja je sad privatizovana, znam problem kod ovih kombajna. Na motoru kod hladnjaka ulja bila je plasticna ,cevcica' koja je pucala, tako da kad se to desi motor za minutu ostane bez ulja a dok vozac skonta, kasno. Pa su onda ugradjivali mesingane cevcice. I na tim kombajnima nema manometar, sto je isto debilno. I ko zna da li je elektroinstalacija bila ispravna pa da zvucno upozori kombajnera, ko ce znati. Uglavnom malo je ljudi koji su imali 190ke u privatnoj reziji. Samo zadruge. A sa Tam-om je sve puklo za vreme rata tako da je Zmaj prestao da radi te ,velike' kombajne.. Mada sam slusao za 190ke da se zale ljudi da je slab motor. A za 171 kazu da je najbolji Zmajev kombajn. Videcemo. Ali sam misljenja da ti kombajni u privatnoj reziji mogu dugo trajati i dobro raditi.
 
R

Ratarko

Guest
Eh ta cjevčica kod hladnjaka za ulje je zadavala probleme mnogima , ne samo tebi i to na dosta verzija TAM motora . Ako bi primjetio da je pukla onda si dobro prošao ali ako nisi skužio i ako nemaš sat za pritisak ulja ... onda ti se crno piše .
 
M

marko

Guest
milos_v6 kaže:
Mada sam slusao za 190ke da se zale ljudi da je slab motor. A za 171 kazu da je najbolji Zmajev kombajn. Videcemo. Ali sam misljenja da ti kombajni u privatnoj reziji mogu dugo trajati i dobro raditi.
sad si baš lupio 190 serijja ima V8 tam motore a to znači najmanje 214 ks a 170 serija ima motore mrecedes 150-180 ks motore 190 serija po meni je najbolja serija zmaja ikad proizvedena zato što ima 95 % sličnosti sa DF 1620, dugačak velik irobusan kombajn!
 
Na vrh