• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
zna mozda netko gdje se moze nabaviti katalog rezervnih dijelova za zmaj 142rm? nasao sam radionicki prirucnik i upute za uporabu, ali bih zelio bas naci katalog sa rezervnim dijelovima po kataloskim brojevima
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
na zmaju 142rm kojeg smo nabavili bubanj je pokretan preko lanca a ne preko varijatora.. ono sto me zanima, koja je bolja opcija, ovaki ili preko varijatora i remena ( za zito)? koliko negdje kosta prepravak na varijator?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Lanci i lančanici za kukuruz a za ostalo varijatori.S njima možeš fino podešavati broj okretaja bubnja ovisno o kulturi koju žanješ.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
da li netko ima mozda za prodati ili zna gdje se moze nabaviti kompletan varijator bubnja za zmaj 142rm? ovoga sto smo mi kupili ima pogon samo preko lancanika
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
dajte, ako nije problem neka netko napise sto je sve tocno potrebno za konverziju na varijator? pa da probam naci sve dijelove zajedno. hvala
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Vele stariji kombajneri da je bolji lanac u slučaju trave u žitu. Koliko je istina, ne znam.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
ja sam novi kombajner pa znam jos manje, hahah
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Trebaš varijatorsku remenicu bubnja,bitera i sistem poluga s navojnim vretenom za podešavanje okretaja.
Slika posuđena s neta
1644160893806.png
 
Posljednje uređivanje:

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,932
Probaj ti prvo tako kombajnirati, pa kako bude..
Malo i da vidiš dal je to za tebe, za zmaj treba imat živce.. 👍
Ja ti imam od 131 te remenice, pa ako si blizu međimurja moreš dojti pogledati
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
Vele stariji kombajneri da je bolji lanac u slučaju trave u žitu. Koliko je istina, ne znam.
Ne bih se slozio sa starim kombajnerima iz razloga ako je lanac bude malo vlazno malo trave tu nema sta da omane nego osovina od bitera pukne ko sijalica dok kod varijatora i remena moze da proklize a zamijeniti osovinu odbojnog bitera je mislim naj tezi posao na zmaju 142
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Meni je naj teže palo, dok sam mijenjao osovinu prijemnog bitera na zmaju 132,jo nije imao bunker, već sortir cilindar pa se ona lima od ispod skine i kud i kamo je lakše , e kad onda nije gorio neće nikad.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,932
Mislim da je ta fraza "zapalit ću ga" najčešće spominjana kad se u polju desio kvar.
Pa se onda vuci doma, ili još gore popravljalj na zemlji 🤦
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
krepao mi je plovak goriva na zmaj 142..znali netko gdje se može nabaviti drugi ili da li paše od nekog drugog stroja?
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Evo konačno smo prepeljali Zmaja k meni. Da podsjetim:meni treba za tri rali godišnje jer mi je gotovo više i nemoguće naći kombajn koji bi mi to išao vršiti, i to još na 4 komada. Ćovjek se prestaje baviti polj. pa ga je htio spiliti a veli da dobro radi. Isprobali smo ga i sve mu radi, a za moje 4 rali odišnje valjda me bu poslužil. IMG_20220618_162159.jpg IMG_20220618_162207.jpg IMG_20220618_162218.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh