• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
lfino, valjalo bi koja informacija više, koja serija i koji problem, možda možeš uz nekakav savjet i sam to riješiti.
 

Ifinho

Novi član
Tu od
23 Kol 2021
Poruka
4
Zmaj 142 perkins motor s 46 mslm da je nekakav problem s klackalicama ali ne bih sam dirao
 

Ifinho

Novi član
Tu od
23 Kol 2021
Poruka
4
Počeo je čudno raditi pa sam ga ugasio kasnije sam vidio daj brtva poklopca ventila izbila van i na ispusnoj grani kod bloka počelo ulje izbijati
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
Ne treba ti tu majstor za kombajne, to ti može majstor za traktore riješiti, u biti motor je isti, a budući si blizu granice probaj vidjet i kod susjeda što nude.
 

Ifinho

Novi član
Tu od
23 Kol 2021
Poruka
4
Imam Masseya 1114 isti motori su u pitanju!!! Zvao sam već tri majstora al eto svi će doći do dana današnjeg ih nema!!Dosadio sam i sebi zivkajući ih
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Pozdrav, pošto imam zemlju u Zagrebu (malo dalje od Arene) imam problema sa vršidbom jer sve je manje kombajna u ovom dijelu, a oni koji kombajniraju imaju strojeve i taj neće ni palit kombajn za dvije rali a kamoli ga tjerat još desetak km. Ja imam 3 rali na pet komada i više mi je nemoguće naći kombajn, i što je još bitnije sve su to kulture koje na dozrijevaju istovremeno (raž, ječam, tritikal). Stoga sam morao posegnuti u potragu za kupnjom kombajna što je u mom slučaju potpuno neisplativo.I eto naišao sam na Zmaja 133, vlasnik (kojega poznajem) mi kaže da sve radi jedino se motor zagrijava. Majstor mi kaže"je*eš motor, to se složi", a budući da je cijena smiješna, traži 500 eur, zanima me na što bih trebao obratiti pažnju jer ga ovih dana idemo palit i da mi pokaže da sve na njemu radi. Nije mi do 500 eura nego da je bar približno u stanju da može godišnje odradit 3 rali žita. Može li to Zmaj 133?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Motor ako je i u banani kupiš drugi za isto te novce..
Naš 131 je znao bacit vodu na iberlauf, nekad čak i hladan. Nismo našli uzrok, a kod nas je bio 15 godina i svake godine požeo 3 hektara.

Pripazi na kuplung i getribu, to im zna bit mana.. Pregledaj remenje, lance, ležaje. Ne smije biti pretjerano čudnih zvukova kad radi.
Pregledaj sita da nisu polomljena, slamotrese, gume na elevatorima koji nosi zrno u bunker i onaj od povrata.
S hidraulikom na kombajnima nije bilo nekih problema, tak da si s tim bez brige..
Kod hedera pregledaj onu osovinu od pogona kose, posebno onaj ekscentar. Ak tu ima lufta onda će ti trgat kosu.

Uglavnom za manje gospodarstvo, odličan kombajn,jeftin za održavanje, samo kombajner mora imat slonovske živce i polako 😃
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
I nijedan nema kočnice koje te mogu na vrijeme zaustaviti,jedino raditi nekakve prerade na hidraulične.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
E to sam zaboravil..
Al ak se njegove hidraulične izbaciju i mehanički se povežu prek one cijevi na papuču, onda moreju i mehanički dobro kočit.
Treba jedan flah zavarit na cijev koja veže lijevu i desnu stranu i povezat ga na papuču.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Za 500€ ni ne gledaj, jel toliko vrijedi na otpadu po kili.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Bojim se da ako je za 500 eura ni nije za drugo nego za kilu.
Ali ako je tak kak ti čovek veli nemaš kaj puno razmišljati.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
Kupuj to odmah, obavezno pogledaj osovinu prijemnog bitera,jer sav pogon vršilice ide preko te osovine,i pitaj jel radio kukuruz toga razbije iznutra prilično,ali za tih cca 1,5 ha bi trebao odraditi,da je meni bliže vjerojatno bi već bio doveden,jel bunker ili vreće,kad je toliko malo novca u pitanju.
Ovo za osovinu ti govorim da to mijenjaš na vrijeme sad dok imaš vremena,jer u žetvi je to složeno.
Ja sam ju kupio prije nekoliko godina 100 eura je bila nova u Beogradu+ kajle +glavčina za diskove remenice ukupno nekih 150 eura.
Baci koju sliku kad budeš u pregledavanju.
 
Posljednje uređivanje:

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Hvala svima na odgovorima. Danas išao na dogovore i malo pogledao kombajn i usput posudio prikolicu (od tog vlasnika godinama posuđujem prikolicu kad mi treba) i veli mi u subotu ga palimo da ti pokažem da sve radi, sve remenje i lanci su dobri jer je njemu služio isto za što ga i ja trebam: godišnje je žeo 2 rali svoje tako da je u 20 god koliko je kod njega požeo svega 40 rali. Lani ga uopće nije palio ni vršio jer je odustao od poljoprivrede. Kombajnčić mi je simpa, 3m heder, baš onakav kakav mi paše da mogu na svoje frtalje s njim. Kočnice ne rade, nema papire, gume solidne a još mi da druge prednje gume na felgama koje nije stiago zamijeniti. Evo par sličica, jel da ga kaparim? IMG_20211013_171105.jpg IMG_20211013_171148.jpg IMG_20211013_171058.jpg
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,217
Za te pare nemaš što izgubiti,još ako možeš do njive bez da koristiš cestu,tim bolje,vidim da je zatrpan svim i svačim,ali obavezno probajte vožnju da vidiš kakav je mijenjač da ne iskače iz brzina,i čisto da vidiš kakav je varijator vožnje.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Ma uzimaj to..
Slama će malo boju zasvjetlat, operi ga, ispuši, pidmaži dobro i proba..
Provjeri još i onu ceradu/platno na spoju uvlačnog grla hedera i trumlina. To miševi pojedu onda tu curi van..
Za dijelove se javiš meni ak budeš kaj trebal. Ima kolega i getribu i osovine razne..
Prošle godine je izrezal cijeli 133 s 2 žitna hedera pod staro željezo.. Nije mogao prodati u kompletu za 10 000 kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh