• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
radio sam godinama sa rodjakovim claas consulom i on ima povrat mase na bubanj

imam problem na zmaju 133 uvlačni lanci mi vraćaju masu natrag u heder na pužni transporter u ćem bi bio problem

Imao slican problem, mjenjao remwn za pogon hedera koji je proklizavao, nakon dotezanja, problem rjesen
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
na zmaju 133 pogon cijelog hedera je preko lanca pa preko osovine na drugi lanćanik koj je na pužnom transporteru ima samo varijatorski remen za pogon vitla i pogon vitla na remen to sve stavljeno novo i lanac i remenje
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ili skupljac kamena treba ocistiti, neznam kako on to ima rjeseno, al se sjecam da ima prijemni biter, pa bubanj i odbojni biter.....
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
tako je da a otvarao poklopac iznad bubnja u sakupljacu ima slame žita svega nisam ga cistio ali kad sam išao žet prvi jećam ove godine sakupljać bio ćist a povraćao je masu kakav kombajn ti imaš?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Đuro đakovic m770.....

I jos jedan lim na uvlacnom grlu nije kod mene bio dobro stavljen, kod prijasnjeg vlasnika, ove godine tek postavljen kako treba, i kombajn usisava ko lud....

A sto sam pisao, prije dotezanja remena, sve je vracao u heder i tamo je bilo izvrsene psenice.....koliki su ti obrtaji bubnja?

Kada sam prodao malog claasa, covijek zove i kaze da kombajn nece izbacivati masu van, nakon razgovora od pola sata sto bi moglo biti, covjek nije dao gas do kraja, radio sa pola gasa, drugi dan se javlja da je sve ok
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Masu vraca u heder i ako je previše stegnuta korpa..
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
obrtaji bubnja su mi dignuti do kraja po obrtomjeru bubnja 1050 okretaja ali mislim da sat pokazuje manje(laže)
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
korpa mi je na 20 mogu je još stisnuti jaće izvršava super kod prijašnjeg vlasnika korpa bila na 24 i rekao je da je dobro vršio bila je zapekla ja sam je razradio i stisnuo na 20 a mogu probati i raspustiti je i meni baca izvršeni jećam u heder ne jako ali ima ga
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Normalno da i tzv. pika prsti na pužu mogu praviti takve probleme ako nisu dobro naštelani pa se ne povuku unutra kad bi trebali ostavit donešenu masu na uvlačni kanal .Štelaju se tako da otpustiš vijke koji se nalaze sa vanjske strane hedera a uloga im je držanje osovine samog puža , imaš prorezani šlic na kojem možeš zakretati osovinu puža i time regulirati izlaza i ulazak prstiju Odnosno paljenje .
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Toma sat ti laže sigurno ako si stavio na max. a pokazuje 1050 obrtaja jer na max bi trebao biti oko 1150 . Raspusti korpu na 24 i neće vraćati zrno nazad i smanji obrtaje za 100 .Kod brže rotacije bubnja mora po koje zrno izbiti van na uvlačni kanal i donijeti ga nazad ispod puža.:(hi):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
zoranbircic, pripazi malo na način pisanja.
Molim te, nemoj stalno pisati poruku za porukom, već ako imaš kaj za dodati, u roku 90 minuta poruku ispravi, klikom na tipku Izmjena.

Nastaviš li i dalje pisati poruku za porukom, iste budu brisane (umjesto spajane kao do sad).
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ti radis sa 1050-1150 obrtaja, kod mene radi na 1350 obrtaja bubanj, moj je otvoren na oko 25, ako se dobro sjecam, probaj otvoriti
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
probat ću otvoriti korpu jaće imam danas dosta za žet uslužno pa ću vidjet kaj se da napravit
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Da bi bilo idealno vršenje ječma i pšenice obrtaji i korpa moraju biti usklađeni , npr. ulaz na korpi 24 , izlaz 32 . Broj obrtaja dovoljan da ne lomi ni zrno ni slamu ,a da dobro istrese zrno iz klasa . Neki griješe kad kose visoko i brzo , samo da bi više zaradili i prije završili . Same klasove bubanj od brzine udari jednom i baci ga van , ali kad ima više slame klas se bolje razbija zbog veće mase koja je ujedno oslonac između korpe i bubnja pa ga bubanj udari više puta , barem 2 -3 letve bubnja pa i odbojni biter nekoliko puta još mlatne prije nego slama ode na treskalice.Kad sam radio na zmaju , ječam i pšenica uvijek na 1150 obrtaja korpa ulaz 24 izlaz 32 kositi nisko i nisam nikad imao problema . Naravno da je sporije sa većom količinom mase , meni osobno je bitno da ljudi budu zadovoljni sa poslom jer i na godinu imam isti posao .
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Probaj pa javi rezultat.....

Za moj kombajn pise jecam 1350, a psenica 1250 obrtaja, ja sve radim na 1350, al za psenicu malo samo raspustim na izlazu i smanjim vjetar....
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kod mene u katalogu piše za ječam normalni 600 okretaja..
Korpa se šteluje po usjevu..
Evo iz kataloga slika..
6239161855fd892051618b4bf80674e4.jpg
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
imam ponudu za žetvu graha nisam to nikad radio kako treba podesiti kombajn za njega ako netko zna hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh