• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
i mi planiramo napraviti nadogradnju
ali i kad povečas bunker opet ti se bu dohodilo da nekad još malo nestane
 

Zmaj

Novi član
Tu od
30 Sij 2012
Poruka
26
Pozdrav kolege...
Evo i mene posle duze vremena...Kako se sezona priblizava radovi oko Zmaja uveliko traju..Izmenjao sam dosta lezajeva i sad sam se uhvatio hedera..Imam problem sa lezajevima u puzu..Da li neko zna kako da iscupam ceo puz napolje???Tako da mogu lepo ko covek zameniti sve lezajeve u njemu.Zmaj 133 je u pitanju..
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Poštovanje, razmišljam o kupnji kombajna, pa malo čitam o zmajevima, koliko sam skužio najbolji izbor bi bio 142? Meni kombajn treba isključivo za žito. 142 mi je malo povelika, koji bi bio drugi izbor (zmaja) a da je manji od 142?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
nije 142-ka tak velika sam dok se malo privikneš...kod mene ima dosta malih parcela pa morem bez brige sve odraditi...jedino gledaj da uzmeš sa užim hederom( 3.60 m )...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Evo nešto novo kod mene , stavili na kombajn sečku za slamu
Nova sečka , kupljena u Bečeju , 1500 € me sve skupa izašlo









klapna unutra











 

goranlazic

Novi član
Tu od
27 Ruj 2015
Poruka
2
Molim nekog od kolega da mi odgovori. Imam malog Zmaja 133 i adapter za kukuruz, ali je problem u tome sto mnogo lomi zrna. Unapred zahvalan na odgovoru!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
..ako ima svu adaptaciju za kukuruz ,ja bi za početak smanjio okretaje bubnja i otpustio korpu

A valjda će se javit neka ''zmajčina'' pa ćes pitat i napiši sve od reda kako si podesio kombajn..
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Jako bitna su i sita,gornje bi trebalo biti tzv trenica a donje minimalno 16 mm jer inače ide puno na povratnu masu i pravi lom.
 

goranlazic

Novi član
Tu od
27 Ruj 2015
Poruka
2
..ako ima svu adaptaciju za kukuruz ,ja bi za početak smanjio okretaje bubnja i otpustio korpu

A valjda će se javit neka ''zmajčina'' pa ćes pitat i napiši sve od reda kako si podesio kombajn..

Hvala puno na odgovoru!!!

Jako bitna su i sita,gornje bi trebalo biti tzv trenica a donje minimalno 16 mm jer inače ide puno na povratnu masu i pravi lom.

Hvala puno na odgovoru!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Trebao bi dvoredni lančanik od Zmaja 142,što ide na bubanj..Lančanik je 43 zuba..
Ako netko ima,ili može nabavit bio bi zahvalan !
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
može li mi itko reć kolika je dužina kombajna zmaj133bunkeraša zajedno sa žitnim hederom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh