• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
a taj u zadru izgleda dobar ali malo mi daleko ić gledat ga...ima jedan u karlovcu traži 20000tkn bio ga gledati ali ima puno posla oko njega i treba dosta uložiti novaca 84g je bunkeraš ima bijele felge, pokrov kabine,naljepnicu i onu crtu po sredini koja je razlika između tog i onih sa žutom bojom?
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
može mi netko reć koliko je dugaćak zmaj133 bio gledati par komada i nijednog nisam mjerio...hvala
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Bolje otici pogledati, taj u zadru dobro izgleda, nije puno radio, bolje i par kilometara vise nego poslije popravljati
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
zna li itko na forumu za kakvog rashodovanog zmaja 132 133 trebali bi mi neki djelovi
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Trebao bih informacije o kombajnu Zmaj rpm 780,kombajn je preuredit i ima bunker.
Koliko je taj kombajn pouzdan,dali ima još djelova za njega,dali se uopće isplati kupit takav kombajn??
Kombajn je od prvog vlasnika,u radnom je stanju,osobno poznam čovjeka koji ga prodaje,rekao bih da je kombajn u dobrom stanju,
Ako je netko voljan odg.Hvala!
Sretan Božić!
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
taj kombajn ti je pouzdan koliko je održavan i ovisi u kakvom je stanju ako ti treba za osobne potrebe ok ali u neku veću žetvu upuštat se s njim mislim da za to nije djelova ima možeš pitat u zmaj komercu koprivnica ili agro fd u staroj pazovi srbija...koliko traži za kombajn dali je dosad tebi žeo s njim kakav izvršaj ima...
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
kupio zmaja 133 bunkeraš 84g. ima dosta posla na njemu ali do žetve će bit sređen nadam se zna li netko za kakav rashodovani kombajn trebao bi neke djelove za njega
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
koliko ja znam na zmaju se povećava i smanjuju obrtaji na dvodjelnoj remenici koja se steže ili raspušta kao i na varijatoru , samo na njo se štela br. obrtaja ručno pomoću centralnog vijka koji ide kroz središte navedene remenice. Što ti točno treba od toga , dalo bi se naći .

141 al je manji a jedan brojostalo je sve isto. Ili naći dobrog majstora koji će heder maznuti fleksom i suziti ga. T je jedini način ili fahr 1001 - 1002 ima uži heder a ulaz mu je isti .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Zmaj 142 trokira

Ovih dana sam radio zmaja 142 lamela ,Variator itd . Kombajn izuzetno ljepo radi na manjim obrtajima -gasu ,ali kada mu se potegne gas do kraja e onda pocne na Auspuhu pucati kao na motoru kada dobije cvarak !!! Normalno vuce ne gubi snagu ,e sada dali dizna steka pod vecim gasom ili Bosch pumpa ??? Molim vas komentar ! Hvala
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Pumpa je sigurno u pitanju , jer da je dizna onda bi čuo tzv. čekićanje ,kao da udaraš čekićem od metal. Pogledaj da ti nije otpušten vijak na pumpi, koji služi za podešavanje paljenja. Tad bi se pumpa mogla malo zakrenuti pa bi dobio ranije ili kasnije paljene. Kod prijatelja tako se ponašao kombajn al je gubio snagu , progorio ventil.
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Koliko ja znam na zmaju su obadva sita , i gornje i donje tzv. trenica , kad ih dobro podesiš i dobro usmjeriš vjetar jako čisto vrši . Normalno treba prilagodit obrtaje , ako se dobro sjećam negdje oko 550 obrtaja , ako ne lomi tekun a skida sva zrna onda su obrtaji ok.Ako lomi samo zrno treba raspustiti korpu .To je jedan od rijetkih kombaja koji neovršenu masu vraća na bubanj , većina ih vraća samo na lađu , i tako stvara sve više neovršene mase.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Claas columbus i svi ti manji vracaju na bubanj, a df i đđ imaju poseban uređaj za povrat mase i tu ju jos djelomicno ovrsi.....nebi vise htio imati kombajn sa povratom na bubanj, jer mi se na claasu zastopao u suncokretu, uzas, danima sam se mucio s tim
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Rekao bi da svi CLAAS kombajni imaju povrat na bubanj,i to je dobra stvar..
Kod berbe kukuruza i suncokreta vadim donje sito van i radim samo sa gornjim..Nema povrata,nema dodatnog loma zrna,nema problema.. :)
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Ali zato ima primjese koliko hoćeš , u kukuruzu to prolazi ali u suncokretu mislim da ne ,jer u suncokretu ima dosta neovršene mase a ne smiješ pojačati vjetar .Dok je u kukuruzu obrnuto , vjetar na max. i gas , dobro podešena sita i nema neovršene mase.:icon_thumright:
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
radio sam godinama sa rodjakovim claas consulom i on ima povrat mase na bubanj

imam problem na zmaju 133 uvlačni lanci mi vraćaju masu natrag u heder na pužni transporter u ćem bi bio problem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Iz toga razloga sad većina kombajna ima dva bubnja + odbojni biter

Dva razloga ili prebrzo teraš ili ti je uvlačni lanac prešpanan . Zna se dogoditi da na uvlačnom kanalu preskoči lanac na jednoj strani za 1 zub , i tad letve nisu u pravcu onda većinu uspije progurat , ali nešto se i vrati na puž , tzv. povraćanje .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Svi imaju provratnu masu na bubanj osim df-a. Jedno i drugo ima prednosti i mane.
@marko93 kakva gornja sita imas za kukuruz?
 

toma32

Član
Tu od
4 Stu 2016
Poruka
31
a uvlaćne lance jesam španao prije poćetka žetve probat ću ih popustiti kako su bili prije a i primjetio sam kad idem brže da mi i više povraća natrag
 

Najnoviji postovi

Na vrh