• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmije

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
To je mlada bjelouškica 100% .
Šteta ih je ubijati jer se hrane otrovnim zmijama, žabama, miševima, štakorima...
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Re: Najezda novih kučnih ljubimaca

Najezda novih kučnih ljubimaca
http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=53595814010098871286.jpg&file_imgur=6l8IE0L.jpg
http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=47794646508407322038.jpg&file_imgur=p9ELUbt.jpg
http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=82560123595473558978.jpg&file_imgur=G9T5dPh.jpg
http://www.igreklik.com/slike/viewer.php?file=27477904870175089049.jpg&file_imgur=Upkj3wT.jpg

p9ELUbt.jpg


G9T5dPh.jpg


Upkj3wT.jpg


6l8IE0L.jpg

Zmija je bjelouška, a boja tijela i moguće šare se razlikuju od područja gdje živi (malo kamuflaže) glavno obilježje bijele pjege iza uha.
u našim krajevima ako zmija ima uski dugi rep (šiljati) onda je neotrovna. Obično otrovnice u našim krajevima imaju kratak i zdepast rep (ne računamo moguće ozlijede repa tokom života), deblje tijelo i trokutnu glavu.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Željac, nisi rekao, bar ja znam kad je uhvatš u ruke pušta neki neugodan miris, vjerovatno joj je to odbrambeno sredstvo.
Mislim na Bjeloušku.
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Pa ono...kud ih ne volim. Kod nas obitavaju vecinom bjelouske, sljepic(guster)...ovakvu nisam nikad vidio pa pitam. Ne bih bas volio da mi po dvoristu takve gmizu. Nisam na selu, a ni na periferiji.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
je*eš ti tu njihovu korist kad je mene strah kad ju vidim na slici a gde tek u živo...

A i ova s slike ima gadnu glavu da je to strahota.
Na onoj prvoj slici se počela motati u feder ko da se sprema na odskok i to mi se još manje svida.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Niti u viteškom odijelu ja k njoj blizu nejdem
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa ono...kud ih ne volim. Kod nas obitavaju vecinom bjelouske, sljepic(guster)...ovakvu nisam nikad vidio pa pitam. Ne bih bas volio da mi po dvoristu takve gmizu. Nisam na selu, a ni na periferiji.
Otrovnice imaju trokutastu glavu.
Pripazi si na malu djecu ako ih imaš, mačku, psa.....
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Ovo ga se vi bojite,,, a ne običnog šljepića kojeg nazivate gušterom,,,
Halo iznesite podatke,,, kolko je ljudi u državi hrvatskoj umrlo od ujeda zmija,,
a kolko od uboda štršljena,,,
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Sin mi je išao u niže razrede OŠ. Šetali smo uz šumu i najednom pita "je l ova otrovna". Bila je mlada, mala bjelouška. Rekao sam da nije, on se brzo sagne i strpa u džep. Poslije pozove mamu i "gle što imam". Poludjela je - zmija vidjela konkurenciju! :hahah:
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Ee bravo tako se baš odbija ta fobija od zmija,,,
Ja sam tačno prije 40 godina služio vojni rok u nama bi bivšoj,,,
I to kao graničar tamo na obali Dojranskog jezera,,, granica sa Grčkom,,,
Tamo je more zmija uglavnom Poskoka,,,
Tako da smo osim puške i municije obavezno morali nositi i serum protiv zmijskog ugriza,,,
Tad sam kao mlad i lud,, steko taj afinitet da ih lovim rukama,,,
A danas ovo drugo još imam al žalim za ovim prvim,,,:ppozdrav:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
U JNA sam bio da rezervistima na vojnoj vježbi podno Dinare, kasarna u Kninu. Sjede uz grmlje i puše. Jedan otresa cigaretu u stranu i kad vraća ruku k ustima poskok visi na ruci. Za njega vježba završila :p
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Dobro je, nisam jedini koji se grozi zmija..

Naježio sam se dok sam slike gledao...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
najte se plašiti, nije riđovka...to je po domaći kamenjarka, iliti službeno smukulja...jedan od udava naših krajeva...
mišolovka, a voli i male ribe ćapat...
 
Na vrh