• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zsolin

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Jos jednom pozdrav grupi!
Ima vec vremena od kad sam aktivan na grupi ali nikako da napisem nesto o sebi..

.Bavim se poljoprivredom

Mislim da je ukeratko to sve o meni....Ako netko ima pitanja ,pitajte...
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Dobrodosao!!!!
možeš stavit sliku Yamahe????
i par slika strojeva!!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.

ima tu yamahu od 10godine...trenutacno sam u fazi trazenja nekog jaceg i bas cross ...

evo massey sa rotodrljacom bez sijacice i vidi se krajem supa za strojeve i djelomicno kombajn:

Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.

ovako mi izleda ulaz u dvoriste samo sto je slika od zimus a od onda sam jos malo sredivao....a sa desne strane je objekat 200m2 cjelokupno opremljen za proizvodnju sljivovice...
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
danas sam bas dovozio kamen za dvoriste pa sam usput sliku koju napravio ....evo jedne gdje se vidi prikolica i traktor...

inace zita vozim u njoj oko 11tona ...malo i vise..a tara je 2040kg.

Obrisan neispravan link.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
imas dobre utege ;)

jesi radio jos kakav dodatni nosac ili ih samo stavis gore i stegnes sarafom?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
inace su to utezi od imt ....zasada ih samo stavim i stegnem sarafom.....
moram ih malo jos doraditi pa budem stavio sliku,,,,

razmisljao sam napraviti betonski ali nikako da krenem sa tim....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zsolin kaže:
inace su to utezi od imt ...

znam, zato sam to i spomenuo ;)
i mi otkad smo ih stavili mozgamo kako ih jos dodatno ucvrstit da se moze za njih kopcat kad se slepa traktor.
 
K

KRESO

Guest
Zsolin zanima me ta tvoja destilerija daj malo podataka cijena , jer kolega kupuje destileriju možeš i na P.M
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
evo jedna umjetnicka:


1y96ol.jpg
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
besprijekorno....nikakvih problema.
Prije neg sam ga kupio sam cuo kao osjetljivi mjenjaci tako da sam si zamislio "mekaniji "mjenjac pa ono nema trzanja,silovanja i slicnog sa mjenjacem i nema problema.
To su dosta slozeni strojevi i bitan je nacin rada sa njime.

Samo da napomenem da sam radio prednju vucu i sad je ok....
Prednji ovjes se pojede jer ima mazalica za koju dosta ljudi nezna pa se nemaze....
kako se kaze "ko maze ,taj se vozi" :)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
MF izgleda odlično 8)

Imam dosta iskustva s MF-ovim mjenjačima, nisu to loši mjenjači, imaju neke boljke (kao i svi ostali traktori), a prije svega jednostavni su i brzo se kvarovi otklanjaju.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ako možeš malo objasniti čemu slži onaj kompjuter na desni strani :?:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
DF&Torpedo kaže:
MF izgleda odlično 8)

Imam dosta iskustva s MF-ovim mjenjačima, nisu to loši mjenjači, imaju neke boljke (kao i svi ostali traktori), a prije svega jednostavni su i brzo se kvarovi otklanjaju.

jel znas mozda nesto o mjenjacima dynashift?
Bas sam gledao jednog mf kojeg imam u planu i ima mjenjac dynashift valjda 4.
Znaci ima a b c d .
Kakvi su ti mjenjaci?I ako znas opcenito kakva je serija traktora 8100?
Kakve su im mane?

a sto se tice toga kompa to je autotronic.Km/h,hektarmetar,i rpm samo sto mi nije u funkciji.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Neznam, za te novije. 3080 i 3090 smo imali/popravljali pa tako za njih znam.

Koliko sam vidio kod ovih novijih C i D, su brzine koje su kod tebe +/- na gumbu, a A i B su brzine koje su kod tebe kornjača i zec. I mehanički reverzer je smješten pokraj volana. To je ista getriba samo ima neke vanjske izmjene, i drugačije nazive za brzine. :roll:

A što se tiče hektometra, takav imam i ja na kombajnima, to je LH 1000, jesi unio zahvat i opseg kotača? Ako nisi uređaj nemože raditi.
 
Na vrh