• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

20 000 eura ???

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
neznam dali sam pogodio mjesto za temu, ako nisam prebacite je
ali mislim da bi moglo biti zanimljivo

Dakle kao što naslov kaže 20 000E:

-zamislimo da smo nezaposleni, stambeno zbrinuti, živimo na selu, zdravi, voljni radit i ...
... i imamo 20 000eura
a neznamo što s njima

dakle što uraditi sa 20000E , kako ih potrošiti u svrhu da zaposliš sebe i osiguraš svojoj obitelji nekakvu egzistenciju

dakle zdravi smo, besposleni, znanje nam nije problem( pa imamo internet)

što možemo uraditi sa 20 000Eura???
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Nije sve u tom smrdljivom internetu.
Neka znanja mozes dobiti samo od ljudi koji znaju raditi i koji su Vam voljni pokazati kako se radi nesto.

Moj bi savjet bio uzgoj hrena.
Previse ga uvozimo,ali znam da je cijena bila jako dobra ove godine.
Ako imas zemlje,malo se raspitaj u HZPSS-u u svojem gradu/zupaniji.

Mozda neko ljekovito bilje?

Uglavnom ja ti savjetujem povrtlarstvo,stocarstvo nikako za te novce ako zelis prehraniti cijelu obitelj.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
probaj sa pčelarstvom, samo to traži jako jako puno znanja!! trebao bi netko proći školu i završiti za pčelara,,,pa da se tek ond amožeš upustiti u taj posao! oprema je skupa, ali ako ne znaš ništa o pčelama... zato škola!!

ostaje ti ljekovito bilje... tipa crni sljez, imao bi i za mini sušaru za tu površinu a otkup je zagarantiran !!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Nije sve u tom smrdljivom internetu.
Neka znanja mozes dobiti samo od ljudi koji znaju raditi i koji su Vam voljni pokazati kako se radi nesto.

Moj bi savjet bio uzgoj hrena.
Previse ga uvozimo,ali znam da je cijena bila jako dobra ove godine.
Ako imas zemlje,malo se raspitaj u HZPSS-u u svojem gradu/zupaniji.

Mozda neko ljekovito bilje?

Uglavnom ja ti savjetujem povrtlarstvo,stocarstvo nikako za te novce ako zelis prehraniti cijelu obitelj.

što fali internetu??? zahvaljujući njemu i XNXX stranici ja sam puno tog naučio o poljoprivredi:finga:
a jel imate nekakve konkretne cifre i račune, što i koliko košta a i zarada, te tko otkupljuje
što se tiće povrtlarstva OK
to je posao s ljepom zaradom, ali je i veliki posao, i to uglavnom ručni rad
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
probaj sa pčelarstvom, samo to traži jako jako puno znanja!! trebao bi netko proći školu i završiti za pčelara,,,pa da se tek ond amožeš upustiti u taj posao! oprema je skupa, ali ako ne znaš ništa o pčelama... zato škola!!

ostaje ti ljekovito bilje... tipa crni sljez, imao bi i za mini sušaru za tu površinu a otkup je zagarantiran !!

pčelarstvo ok,razmišljao sam o tome
visoka ulaganja, mogući i veliki gubitci, ali puno puno znanja iskustva i strpljenja
dok te pčele bodu:mrgreen:
košnica 400
saće 50
roj 200
ulaganje u prvoj godini cca 650kn /košnici, zarada nula
ako sve dobro prođe iduće godine cca 25kg meda X17kn, cirka 400-450kn
plus jedan roj od 150 kn
godišnja zarada po košnici cca 600kn, ako se odbiju troškovi hrane,ljekova itd. cca 100kn /koš
čista zarada po košnici godišnje 500kn (ako je dobra godina)
da bi se ostvarila plačica od oko 2500-3000kn/mj treba nam oko 60-70 košnica
a to košta 650x70=45500kn ili oko 6300 eura
mislim da računica štima , ali stvarno traži puno strpljenja rada i učenja
to nije posao za svakog


šo se tiće crnog sljeza, malo sam prosurfo
sve je super cijena 65-80kn
negdje sam našao da sjeme dobiješ đaba
samo malo zemlje i udri
ali brate ko će to obrati :madmana:
ima čovjek da pop..zdi na 100m2 a kamoli na 1/2kj sljeza
ali plača je dobra
1/2kj=2800m2=28X100m2=28x50kg suhog cvijeta x65kn/kg=91000kn:supz:

ak ne završiš u popovači od tolikih cvjetića:mrgreen:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
E majstore,bez muke nema nauke.
Daj ti to bolje ulozi u nesto sasvim sesnajsto umjesto u poljoprivredu,jer tu u poljoprivredi sta god zapocnes MORAS raditi.
Fino se posavjetuj sa nekim financijskim savjetnikom ili nekim ekonomistom i vidi onda sta ti je draze.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
E majstore,bez muke nema nauke.
Daj ti to bolje ulozi u nesto sasvim sesnajsto umjesto u poljoprivredu,jer tu u poljoprivredi sta god zapocnes MORAS raditi.
Fino se posavjetuj sa nekim financijskim savjetnikom ili nekim ekonomistom i vidi onda sta ti je draze.
posla se nebojim, radit se mora,( jer neželim biti političar)
želim biti svoj na svom, a ne stalno nečiji sluga
uložiti novac,i raditi,zaraditi. Što se kaže oploditi kapital:weedman:

a što se tiće financijski savjetnika i ekonomista
postoji jedna stara narodna izreka :-

-u tuđoj ruci samo jedna stvar dobro raste!!!

zato nam je država u ku.cu ,što je svaka baba postala ekonomist i financijski savjetnik
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
U redu,to ti kazem jer su neki moji frendovi tako ucinili sa parama i danas ne zale ni najmanje.

Odi do hzpss raspitaj se malo sto bi bilo dobro za podrucje od kuda si,cime da se bavis.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
U redu,to ti kazem jer su neki moji frendovi tako ucinili sa parama i danas ne zale ni najmanje.

Odi do hzpss raspitaj se malo sto bi bilo dobro za podrucje od kuda si,cime da se bavis.

ja znam ljude koji su isto uložili pa pop.šili
ali nesmiju da kažu
jer izgleda da su pare otišle po nabavnoj cijeni:finga:

kako došlo tako prošlo

mislim cilj mi je da razvijem raspravu ,možda nekom pomogne

inače imam 4ha vočnjaka sa dovoljnom mehanizacijom
imao sam i svinje nekad (i sad zasebe) ali ...
sadio sam duhan berley 2kj itd...

izgleda da sve čega se uhvatim propadne:oops:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Dionice;)
sto imas od mehanizacije?mozda sam propustio ako si negdje napisao..
zagorske purane mozda?
nema posla koji bi ti se mogao brzo isplatiti,ili za koji si siguran da ce ti se uopce isplatiti...mogu ti pomoci jedino da se bavis necime cime se puno ljudi ne bavi,znaci nesto jedinstveno,a da je trazeno;)sad sta je to,morat ces otkriti sam!nema univerzalnog recepta...
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Dionice;)
sto imas od mehanizacije?mozda sam propustio ako si negdje napisao..
zagorske purane mozda?
nema posla koji bi ti se mogao brzo isplatiti,ili za koji si siguran da ce ti se uopce isplatiti...mogu ti pomoci jedino da se bavis necime cime se puno ljudi ne bavi,znaci nesto jedinstveno,a da je trazeno;)sad sta je to,morat ces otkriti sam!nema univerzalnog recepta...

traktor , atomizer, malčer i itb...


dionice:prayer:
pa nisam rekao 2 000 000 eura:?

zagorski purani. odlična ideja
ali ja sam slavonac iz slav. požege


plastenici su odlična ideja , ali nemam pojma o njima
što i kako??? i koliko?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
ja bi definitivno jedan dio ulozio u dionice;)

zagorski putan je trazen i cijenjen:)

plastenici cu skupi koliko sam informiran;D
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
ono od 25kg meda po košnici možeš prekrižiti !! ako si ozbiljan u svom poslu, računaj 50kg po košnici a i cijena meda nije 17kn nego 35kn za kg meda (kesten i bagrem)...

frend mi ima 180 košnica i mogu samo reći da sve i kg proda na kućnom pragu, isplata odmah na ruke !!!!

posla ima kao pljeve ,samo... kao što je DRMR rekao,,, bolje ti to uloži u dionice ili si uplati preko 5.000,00kn godišnje u fondove i nakon 5 godina od države dobiješ 25%


crni sljez,,, nisam ga sadio, ali planiram posaditi barem tih 100m kvadratnih... lake pare u poljoprivredi nećeš naći, to zaboravi!! jedino da odeš i prekupiš svinje ili junad... drugo ti je sve NULA BODOVA !!!

ja imam oko 3ha laavnde, i mogu reći da sam tek sad nakon 5godina, počeo ostvarivati nekakvu financijsku dobit... a cvijeta godišnje imam oko 13 TONA !!!!! e sad da to pomnožiš sa 3,5kn... dobiješ finu cifru..ali nije sve u računici i ne drži ti svaki račun vodu !!
dok ne probaš sam, ne znaš!
internet je izvor informacija, samo kakvih?? ima dobro namjernih ali bome i zločestih savjeta!!
ak osi spreman riskirati sa tih 20k EU onda se bolje igraj sa dionicama nego sa urodom pod vedrim nebom!!ž
pozdrav i sretno!!
 
U

USRO

Guest
lake pare u poljoprivredi nećeš naći, to zaboravi!! jedino



Zato se stalno istice da u poljoprivredi neces dobiti lake pare???

Obzirom da znate da tu nisu lake pare, sigurno onda znate di su lake pare!?

Poljoprivreda je danas najmanje stresni i "najlaksi" posao:)
Radis koliko imas, imas koliko zaradis - jednostavno
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Društvo, a šta je s onim ljudima koji imaju mrak ideju za super unosan posao, ali nemaju sredstava za početak.... Ja bi htjela proizvoditi domače likere, ali nemam para da uredim prostor za proizvodnju. Daje li tu možda država kakve poticaje?
 
U

USRO

Guest
Društvo, a šta je s onim ljudima koji imaju mrak ideju za super unosan posao, ali nemaju sredstava za početak.... Ja bi htjela proizvoditi domače likere, ali nemam para da uredim prostor za proizvodnju. Daje li tu možda država kakve poticaje?

cisto me onak, samo zanima, kome bus ih prodavala?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,867
malo čitam pa ono.....da se uključim
predlažete mu dionice npr. lakše je pratit neki nasad,košnice nego burzu(imaš pa onda nemaš) ali naravno slažem se da kroz neki fond,dionice ili nesto treće dio novca profuraš pa kaj bude bude

nije loše taj med ali uz to ja bi neki voćnjak jabuka,šljiva.... kruška viljamova i sve to u 11mj.kad vjerojatno nema posla puno s pčelama lijepo sve to pretvoriš u RAKIJU
uz to sve i neki manji vinograd kvalitetan nasad i tu ima neke zarade
e kad ovo prije krene kreneš u seoski turizam......uz par nekih novih noviteta koje otkriješ možda stvoriš neki brend nekog proizvoda

ima prostora u poljoprivredi samo ga treba naći i sebe naći u tom poslu
 
U

USRO

Guest
ima prostora u poljoprivredi samo ga treba naći i sebe naći u tom poslu

Dok imas volje imas i posla:)

Uz to malo jajca, malo janjca, koju kravicu, malo poticaja....i merđo bu u dvoristu za godinu, dve
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
usro,, imaš fora nadimak :) :)

mislim da nije istina da je poljoprivreda najmanje stresan i najlakši posao,,, sve samo to ne!!

danas biti poljoprivrednik je heben posao!!
od kiše i sunca, koji diktiraju urod na njivama,,,pa do tuče koja te dotjera u bankrot preko noći...a o poplavama da i ne pričam!! a traktori i mehanizacija na kredit, u štali 80 muznih krava, mlijeko ti plate svaka 3 mjeseca, moj sine,,,,mislim da ljudi ne spavaju od briga!! osobno nema krave, ali od cure roditelji imaju oko 50-60 muznih krava, nešto junica na njivama, 20 bikova...
ni svetca ni petka... božić, n.godina... a more!! što je to ???

ja sam u svoj posao uložio puno više od tih 20.000 eura.... pa nekad ne spavam od muke, a kamoli oni što imaju 5x više uloženog novca!

posao koji započinješ, prvo moraš voliti i onda proširivati, a ne kretati u posao kako bi samo oplodio svoj novac...to je osuđeno na propast!!!

ako imaš bašču 10x10, 20kokoša, 5 rali zemlje (od toga svake godine siješ samo pol njive), 5 svinja za svoje potrebe, stari djedov traktor, kosu za travu i ostalu sitnu mehanizaciju.... onda to nije stresan posao... a čisto sumnjam da bi tu u 3godine umnožio i debelo zaradio uložene novce!!
stres kreće čim ukrkaš tih 20.000 EURA u bilo šta !!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh