• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

R

Ratarko

Guest
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

zrine892 kaže:
ne volim kad ima takvu adaptaciju za suncokret...bolje je sa kukuruznim vršiti suncokret...brze ide i uopce nema trave....samo prodje i nema štopanja po vitlu...

Ne slažem se sa tim , bolje je sa adapterom kao na slici .
Da malo objasnim da ne bude kao da se opet svađam ...

Sa ovakvim adapterom su gubitci puno manji a to je jako bitno jer suncokreta tako i tako uvijek malo ima i svaka kila je dragocijena . Na drugu stranu dobar kombajner nema nikakvih problema u 3 metra visokom korovu sa tom adaptacijom kao na slici , samo treba malo soli u glavi imati ili iskustva , dođe na isto .
 
R

ROKI

Guest
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

A šta ko nema soli, šta će on? ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

ROKI kaže:
A šta ko nema soli, šta će on? ;)

Pa kažem , ili soli ili iskustva , dođe ti na isto ali makar malo soli ne bi falilo :lol:
 
R

ROKI

Guest
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

Od sad nosim soljenku u traktoru, kad mi zafali iskustva oma ću si tikvu posolit. :lol: :lol: :lol: :lol:
 
K

KRESO

Guest
to je 91.god imam adapter 4 reda stiže od 5 sa roto frezama. Ma stroj je super ta serija ima 170 ks tako da leti. kod mene je 3 god sad ima 3100 sati .
 
R

Ratarko

Guest
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

ROKI kaže:
Od sad nosim soljenku u traktoru, kad mi zafali iskustva oma ću si tikvu posolit. :lol: :lol: :lol: :lol:

Nemaš greške , uz rešo za kavu i solenicu možeš se zaposlit na svakom poljoprivrednom gospodarstvu ;-)

@KREÅ O
to je 91.god imam adapter 4 reda stiže od 5 sa roto frezama. Ma stroj je super ta serija ima 170 ks tako da leti. kod mene je 3 god sad ima 3100 sati .

Trebali bi biti plastični prsti na vitlu ako je 91 godina , možda je heder malo stariji ?
U svakom slučaju kombajn ti dobro ide kažeš , i moj je takav isti tako da znam da leti :)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

zrine892 kaže:
ne volim kad ima takvu adaptaciju za suncokret...bolje je sa kukuruznim vršiti suncokret...brze ide i uopce nema trave....samo prodje i nema štopanja po vitlu...
Ne slažem se s tobom, ali dobro...
Adapter koji može brat suncokret je s rotodiskom ili Geringhoff PC, ovi ostali nemogu jer glava od suncokreta se čvrsto drži za stabljiku, morale bi "rakete" bit naoštene.... :roll:
 
Z

zrine892

Guest
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

Ratarko kaže:
zrine892 kaže:
ne volim kad ima takvu adaptaciju za suncokret...bolje je sa kukuruznim vršiti suncokret...brze ide i uopce nema trave....samo prodje i nema štopanja po vitlu...

Ne slažem se sa tim , bolje je sa adapterom kao na slici .
Da malo objasnim da ne bude kao da se opet svađam ...

Sa ovakvim adapterom su gubitci puno manji a to je jako bitno jer suncokreta tako i tako uvijek malo ima i svaka kila je dragocijena . Na drugu stranu dobar kombajner nema nikakvih problema u 3 metra visokom korovu sa tom adaptacijom kao na slici , samo treba malo soli u glavi imati ili iskustva , dođe na isto .

ah...cuj kod mene je tako jednostavnije...ali nema tu puno gubitka...na svako redu po jedan lanac sa nožem i nema frke...kao što si rekao svaka kila bitna...
i još uvijek imas pravo na svoje mišljenje i nema svrhe da se svađa....svako razmislja drukcije i bude neke stvari da se nemozemo sloziti oko toga...ali samo ti meni proturiječi...ne bojim te se...hehehe....nek se učim...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

Å to kažeš na ovog 35.80 kojeg sam prodao.
91.g, 192 ks, 4*4
[attachment=0:beb6c]kk.jpg[/attachment:beb6c]
 
K

KRESO

Guest
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

@ RATARKO
da imao sam plastične prste ali je heder bio 4.80 , jako nezgodno za transport, pa sam ga mjenjao za 4.20 ,a gore je 3.60 sve u svemu duga priča. :roll:
 
R

Ratarko

Guest
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

@zrine892
Znam za taj sitem ali da li si gledao na njivi koliki su ti gubitci kada tako vršiš ?
Da se razumijemo ja sam godinama isto tako vršio kao i ti ali rasip je bio priličan . Točno se na zemlji moglo vidjeti kako rasipa zrno iznad svakog reda adaptera . A ovo za svađanje , ja tako nekada napišem da se ne slažem sa nečim iki nekim a to se protumači kao da se namjerno svađam , nisam ja kriv što moja tipkovnica ne šalje emocije pa da ljudi vide da se ne svađam :D nego samo komentiram i sudjelujem aktivno u raspravama sa svojim mišljenjima kakva god da jesu , moja su kako i ti sam kažeš ...

@DF&Torpedo
Auuuu , taj je prodan za 45.000 € , ha , jesam bio blizu ?
Kuda si ga prodao ?
 
K

KRESO

Guest
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

krasan stroj DF& TORPEDO ,ak se nevaram njega si mjenjao za top linera koliko bi kostao takav 3580 4×4?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

@Ratarko
Nije za te novce ni približno. Cjelu zimu i proljeće ga nisam mogao prodat, kombajn je ko novi, ali svima se nesviđa zadnja vuča i 2 bubanj!!! :oops:
Morao sam ga dat za istu cjenu kao da je bez zadnje vuče, jer svi kažu da je neokretan i neće ga kupiti. A ja sam ga 5 god tjero ko vraga ;) , i nikad mi nije bio neokretan!!!
 
K

KRESO

Guest
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

e da sam ja tak šta našao dok sam kupovao svog! :!: :!:
 
R

Ratarko

Guest
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

DF&Torpedo kaže:
@Ratarko
Nije za te novce ni približno. Cjelu zimu i proljeće ga nisam mogao prodat, kombajn je ko novi, ali svima se nesviđa zadnja vuča i 2 bubanj!!! :oops:

Aaaa , ne znaju punoglavci jedni , makar ovo za drugi bubanj a zadnji pogon ne znam niti sam kako radi , nisam imao takav kombajn ...

Ide na ulje zadnji pogon , da li se pogon za zadnju osovinu krade iz iste hidro pumpe na motoru ili ima svoju pumpu ?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

Taj kombajn je za prodat. Kupio ga je jedan "preprodavač" i kombajner, iz Botinca, kraj Bjelovara.
Al više nije u tom stanju, kosa mu je zamjenjena, i trknjen mu je zadnji kraj.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

@Ratarko
Ima jaču pumpu, koja puni zadnji i prednji hidromotor, dok je uključena zadnja vuča kombajn ide sporije, a dok je isključena ide 40 km/h!!!!!!!!
Sory za duplanje postova
 
R

Ratarko

Guest
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

DF&Torpedo kaže:
@Ratarko
Ima jaču pumpu, koja puni zadnji i prednji hidromotor, dok je uključena zadnja vuča kombajn ide sporije, a dok je isključena ide 40 km/h!!!!!!!!

Aha , u stvari ti zadnji pogon uključiš samo kada ti treba ,ne na svakoj njivi jel tako ?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

Da, to je jako dobro za brijegove, jer mu rastereti prednji most. Lakše ide u brijeg jer ga vuču dva hidromotora, a i getribi je lakše, i naravno nema proklizavanja!
 
Z

zrine892

Guest
Re: Adaptacija kombajna , kukuruz - pšenica

Ratarko kaže:
@zrine892
Znam za taj sitem ali da li si gledao na njivi koliki su ti gubitci kada tako vršiš ?
Da se razumijemo ja sam godinama isto tako vršio kao i ti ali rasip je bio priličan . Točno se na zemlji moglo vidjeti kako rasipa zrno iznad svakog reda adaptera . A ovo za svađanje , ja tako nekada napišem da se ne slažem sa nečim iki nekim a to se protumači kao da se namjerno svađam , nisam ja kriv što moja tipkovnica ne šalje emocije pa da ljudi vide da se ne svađam :D nego samo komentiram i sudjelujem aktivno u raspravama sa svojim mišljenjima kakva god da jesu , moja su kako i ti sam kažeš ...

@DF&Torpedo
Auuuu , taj je prodan za 45.000 € , ha , jesam bio blizu ?
Kuda si ga prodao ?
a jesam...gledao sam.niu tako strašna rasipanja kao i u žitu...znaš kako kod zmaja.kod njega uvijek ima rasipanje....a cuj jednostavnije mi je kad idem u kukuruz onda ne moram hedera prikapčati i onda u proljeće ponovno skidati za žito...čuj mlad sam pa je to za mene frka...još i u skoli moram pa nemam vremena...ali kažem ti...svi takav sistem rade kod mene...jednostavno je...jel tako?
 

Najnoviji postovi

Na vrh