• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Agronet

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ako otac za svojeg života nije dao svoje zemlje raditi svome "sineku", znači da baš i nisu bili u najboljim odnosima. Ti ako imaš ugovor o zakupu s pokojnim, ne moraš dati "sineku" da radi te zemlje iako su sad vlasnički njegove. Druga stvar je da mu daš zemlje, s pravima na poticaj ili bez njih. PRAVA NA POTICAJ su danas NOVAC, i njima se trguje, imate po oglasnicima pa si pogledajte. Ja ako prije roka od kraja ugovora vračam zemlju vlasniku koji bi tu zemlju radio ili dao u zakup za veće novce, ili je zemlju prodao, poslije skidanja usjeva vračam vlasniku, ali ne dam SVOJA PRAVA. Uvijek uleti neka druga zemlja gdje iskoristim ta prava.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
da samo sto prava nemozes prebacivati kad ti hoces nego kad oni to odluce,ja sam pito za prebacivanje prava i rekli su mi jos nista neznaju kad ce se ove godine to moci napraviti
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
Ja sam 2016 u proljece uzeo zemlju u zakup i bivski zakupoprimac mi je prenio prava. Vidljivi su u agronetu. Znaci da.sustav funkionira.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Jel ima netko izračun u agronetu za 2016. god?

Pod odluke ?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Jučer gledao i nema kod mene..ali primjetio sam da su mi prava povečali prvo na 183e pocetkom godine pa sad smanjili na 169e..
 

Azzriela

Novi član
Tu od
20 Velj 2017
Poruka
1
Večer,

kolega je umro, Opg se treba prebaciti na sina (dugo nezaposlen) ili na njegovu majku koja će trenutno imati povećana primanja. Po vašem mišljenju ili znanju na koga bi bilo bolje napraviti prebacivanje? Riječ je o što manjem plaćanju mjesečnih obveza, naime preminuli nije u sustavu Pdva ni paušalnom, tj samo je primao poticaje za obradu zemljišta, sijanje usjeva i par ovaca.

Oprostite na upadu, ali bilo kakva pomoć bi mi dobrodošla jer je ostavinska uskoro.

Unaprijed se zahvaljujem!
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Ako preuzme sin koji je nezaposlen, on više neće biti nezaposlen i plaćati će oko 600 kn mjesečnih obaveza.
Ako preuzme majka koja je u radnom odnosu nema tih obaveza za plačanje a za to malo poticaja (ako obrađuje nekoliko hektara zemlje) vjerojatno ni poreza na dohodak
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Pozz svima,

Kao što znate započele su prijave na agronetu, pa rekoh da se okušam po prvi puta. Kako mi se čini nije prekomplicirano, ali me još dodatno zanima sljedeće;

Na jednoj parceli mi je posijan ječam, a postrno planiram posijati soju. Da li trebam i soju prijaviti kao postrnu i EZP !?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sve postrne naknadne kulture treba prijaviti,e sad dalje najbolje pitaj u agenciji,ali obavezna je prijava i druge kulture.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Sve postrne naknadne kulture treba prijaviti,e sad dalje najbolje pitaj u agenciji,ali obavezna je prijava i druge kulture.

Zaboravio sam napomenuti da imam 3kj zemlje, na 2 bih izveo tu kombinaciju , neznam da li je to bitno ili ne.

Najviše me muči da nemam nekih problema ako ne prijavim, a s druge strane da ne iskoristim neku benificiju ako imam neko pravo na to...

A treća strana je ovih 80kg/ha sjemenske certificirane soje... da li mi treba račun i za to onda ili ne?

Što ako dobijem "pokuse" ... kako onda pravdati tih 80kg/ha??

Wah, hebate propisi...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Pookuse dobiješ isto u original vrećama valjda koje na sebi imaju deklaraciju,pa shodno tome pošalji im deklaraciju i "mirna bosna".
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Sam da napomenem da od ovih iz savjetodavne nema vajde. Već 4 dana čekam da mi odgovore , i svaki dan kažu moraju provjeriti

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ima li još itko problema s prijavom na agronet? Od petka ne mogu otvoriti svoj profil. Ili mi izbacuje da je neispravno korisničko ime/lozinka ili samo da je neuspješna prijava. Zanima me jeli im pao sistem ili je netko promijenio moje podatke.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
itp,bila ti je obavijest na stranicama appr-a da budu održavali sustav,mislim da je sada sve ok,valjda ministar i ekipa malo uvode reda.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Aaaaa. hvala lijepo. Nisam pratio, nisam doma. Probam s mobitela - neće. Probam s kompjutera - isto. Dao sam moje podatke i konzultantu i nadzornoj stanici, pa sam se uplašio da nisu nešto čačkali i zajebali. Samo što se ja i dalje ne mogu ulogirati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh