• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
A kaj je crklo na takvom punjaču?
Iza ovog kotača u sredini ima klizač koji klizi po namotajima..... Navodno je opal komad lima na kabel od struje i cviknul ga pa su otvorili da ga zamjene. Kod zamjene se zmaknul šerafciger i pogodil namotaje.
Kad su ga pokrenuli htelu su poštelati,a onda se zdimilo iz namotaja i zgorel je klizač.... Koga god sam pital u to vreme rekli su da bi namotaje riješili ali klizač ne. Poklonil sam ga drugom kolegi koji je imal istog takvog za dijelove, a on je prodal oba.....

Muha sad je sve jasno..od kad su ti spalili sve te instrumente kupil si gole turpije?
Sa turpijama sam počel kao šegrt godinu dana, a po svemu sudeči sa njima bum i završil karijeru.
Sudeči po slici tak i mora biti

 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
"I mi konja za......."!
View attachment 57401
Ovo ke za mjerenje čelije po čeliju..iz doba dok su brike između čelija bile izvana
Imam toga još. Ovaj žuti punjač sam uzeo na aliexpress oko 300 kn i vrijedi para, također i ovaj battery tester
View attachment 57404
Ljepo ..kad mogu dojti da mi izmjeris jel moj aku dobar ili ne ..dogovorio sam nešto ali čisto da dobim drugo mišljenje i ne bacim pare za novog bezveze?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
200 kn i dođe ti za 7 dana iz francuske, dobra stvar.
HRK 145.01 71%OFF | KINGBOLEN BM550 Car Battery Tester 6V 12V 24V 100-2000 CCA Battery System Detect Auto Battery Analyzer Car Battery Tool PK KW208

Odabereš na shipping 7day delivery, sve skupa 205 kn, nema poreza i carine, dpd ti donese doma.

Ima i malo boljih modela sa još opcija tako da ako koga zanima mogu staviti, punjač sam probao nekolko puta i ispitao struju punjenja, nema šta, džabe a kolko će trajati nemam pojma
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Slučajno sam otvorio prvu stranu ove teme ..tam je post iz 2010..100ah 850 kn..za te novce ima i danas..kaj očekivati ?
Crvena topla 105ah oko 120eura , 140ah 150-160eura . Tak da i nije baš otišlo gore . A možda se i jeftinije negdje nađe .
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
232
Prije dvije godine na autu. Godinu dana star aku bez čepova. Palio bez problema, i taj dan isto ujutro par puta bez problema, i onda samo kod sljedećeg paljenja mrtav, ništa, ni lampice nisu zasvijetile. Da ne prepričavam srednji dio, na kraju sam šarafincigerom skinuo plastiku koja glumi nepostojeće čepove, a ono aku suh. Dolijao destilirane vode, napunio ga i evo radi tako već dvije godine.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
200 kn i dođe ti za 7 dana iz francuske, dobra stvar.
HRK 145.01 71%OFF | KINGBOLEN BM550 Car Battery Tester 6V 12V 24V 100-2000 CCA Battery System Detect Auto Battery Analyzer Car Battery Tool PK KW208

Odabereš na shipping 7day delivery, sve skupa 205 kn, nema poreza i carine, dpd ti donese doma.

Ima i malo boljih modela sa još opcija tako da ako koga zanima mogu staviti, punjač sam probao nekolko puta i ispitao struju punjenja, nema šta, džabe a kolko će trajati nemam pojma
Dam 200 kn da mi uređaj kaže da auto ne može upaliti..kojeg to ima smisla?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Na bagerčiću mi iz nekog glupog razloga nakislo u prekidač koji pali led svjetlo , iz još glupljeg razloga je se uspostavio strujni krug koji je uključio far i izvukao dušu iz akumulatora u potpunosti
Ubijen ko sličica .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
S čim si ga ispiral i koji elektrolit si vratil unutra, stari ili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Lako tebi kad ti sve znaš, a kaj bumo mi koji smo prisiljeni pitati..... od koga bumo naučili
Dobil buš za uho onu koja ti fali ;)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,929
Baš me zanima koliki će mu biti kapacitet, ne napon?
Ma dobro, bu dobar za pastira 😛
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kaj bi ti s tim znanjem kad si natrag na turpiji.

Ajde sa si pital kak si napravil punjač..ah...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ni vrag da si jalen kaj sam si uspel turpije kupiti :unsure:
Nadam se da sam pomogel receptom kojeg sam podjelil na tvom forumu ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh