• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Al se nekad dobro jelo ...

J

Jadranko

Guest
baca iva moze jedno pitanje?
al ne da se uvrijedis ili tak nesto. ok...
ovako posto si sam jednom napisao da si oko 60 tih godina jel..
pa me zanima ako si takav sokac i zaljubljenik u slavoniju.
pa zasto jos uvijek zivis u tudjini i ne vratis se domu svom ???
znas ono " tu je moje rodno selo,,tu je moja slavonija "
zar ti je tako ljepo biti ausländer u tudjini ??

mislim ja zivim za taj dan kad cu se vratit iako !!!!!
tek 6 god. zivim u Svicarskoj.
brojim dan za danom i smisljam na koji nacin da se vratim.
i da otpocnem nesto od cega bi dolje mogao zivjeti.
jer mi moja slavonija itekako fali.
jer sam ovamo dosao sa 23 god. tj..jako kasno da se naviknem na ovaj
posrani zivot u inozemstvu ( tudjini )..
da znas da je posran,al stvarno posran !!!
iako ne radim kao ker po 15 sati na nekom usranom poslu,itd...
nego je posran zato sto nisam kod svojih na svome...

pa sad eto ti si dogurao do 60 i jos si tu pa se pitam kako to ???
 
B

baca Iva

Guest
VJEČNO NA PUTU

Dragi Jadranko!
Naravno da ču ti rado odgovoriti, premda bi za potpuni odgovor morao napisati manju knjigu.

Ja sam u Njemačku došao s 24 godine. Došao sam jer sam morao. Alternativa je bila zatvor. Bile su to godine „Hrvatskog prolječa“. Ovdje sam godinu dana poslije dolaska počeo prvi puta studirati, oženio sa, počeo raditi posao na kojem još uvijek radim (32 godine!) i studirao po drugi puta. Kuči nisam smio iči 8 godina, jer bi sigurno završio u zatvoru.
Naravno da mi je to bila največa kazna. I što mi je ostalo drugo nego da tražim „ventil“ da ne poludim. Počeo sam pisati pjesme i eto do sada izdao dvije knjige pjesama o slavoniji. Prva je “Romanca mojoj Slavoniji” a druga, koja je izašla jesenas “Lutanje, sreča i lažâ€. Vjerujem da ti ovaj naslov najviše govori.
Imamo troje več odrasle djece, koja su rođena u Njemačkoj. Oni imaju svako po dvoje djece.
Ja sam izgleda osuđen na doživotnu nostalgiju, ali se razumski s njom moram nositi. Dok sam bio sam, dok su mi djeca bila neoženjena, čeznuo sam za Slavonijom. Mogao bih se ja, kad eto za 4 godine odem u mirovinu, vratiti u Slavoniju. Ali zar da onda čeznem za djecom i unučadi? Osječaji su jedno a razboritost drugo.
Osim toga svaki puta kad dođem u Slavoniju moram, nažalost, ustanoviti, kako sam tamo veči stranac nego u Njemačkoj. Nikada bi, Gastarbeiteri, nismo bili dobrodošli. Dobri su bili naši novci I ništa drugo. Zavist je velika. Toliko se toga promijenilo u Hrvatskoj od kada sam otišao, da se često pitam, pa kako da živim u tom društvu. Ima naravno I još puno drugih razloga. Ali, kako rekoh, morao bih napisati knjigu. Mislim da si iz ovoga otprilike mogao shvatiti moje razloge.
 
J

Jadranko

Guest
okej..
iz ove price mogu te razumijeti o cemu se u stvari radi..
hvala na iskrenom odgovoru i svako dobro..
 
B

baca Iva

Guest
Malo smo skrenili našim divanom s teme "Jelo". Znam ja da se sad kod vas puno kolju prasci i janjci. A evo vam prijedolg za humano ubijanje životinja, kako vas nebi ganjalo društvo za zaštitu životinja:

Obrisan neispravan link.
Shot with unknown
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Å to mislite,jel bi ju mogli mi forumaši svi zajedno pojest odjednom? :D

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Nisi ti mene vidio, jeli ;) ?

Mislim da je prva polovica moja, a za drugu polovicu se dogovorite kako god znate... :) :) :)
 
M

maksica6

Guest
BUĆNICA

Ovako ,danas je bila ZAGORSKA BUCNICA ZA DESERT ,VOLITE LI BUCNICU ,slanu ili slatku sirne strukle mljac mljac :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
B

branko

Guest
Bobo kaže:
Nisi ti mene vidio, jeli ;) ?

Mislim da je prva polovica moja, a za drugu polovicu se dogovorite kako god znate... :) :) :)


bobo heba ga ćuk daj vec jedanput napisi kolika ti je kilaza po cm visine pa da vidimo ko je okrugliji :D :D ja imam 0,623 kg/cm visine
 
B

Bobo

Guest
Hehe, samnom se nadjes mjeriti ;)

0.730kg/cm

Mislim da na forumu nema okruglije osobe, pogotovo sto vazem preko 130kg ;)
 
F

Fleki

Guest
Bobo kaže:
Hehe, samnom se nadjes mjeriti ;)

0.730kg/cm

Mislim da na forumu nema okruglije osobe, pogotovo sto vazem preko 130kg ;)


Mozda cak i ima, ja ima ravno 140kg. 8) 8) 8)
 
B

Bobo

Guest
Ovog se nisam nadao... meni je rekord 136, a sad je negdje oko 130...

Koliko si visok...



I usput da vas pitam: Da li itko zna sto nam je s bac' Ivom... nije dugo bio na forumu? :scratch
 
F

Fleki

Guest
Bobo kaže:
Ovog se nisam nadao... meni je rekord 136, a sad je negdje oko 130...

Koliko si visok...



I usput da vas pitam: Da li itko zna sto nam je s bac' Ivom... nije dugo bio na forumu? :scratch


Visok sam 190cm.
 
K

krx pozega

Guest
Završavam neko pecalo doma pa bi bilo dobro da se stavi koja slikica pogotovo ako se netko posebno ponosi na svoj uradak a i meni bi pomogla koja ideja...
...jer na kraju uvijek bude...eh mogao sam ovo..ono ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh