• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Al se nekad dobro jelo ...

R

Ratarko

Guest
Haha , zanimljivo da vam je bitnije saznati zašto su se te torte pravile nego eto da ih samo prokomentirate da li su dobre ili slično :D

Sestra mi se udala pa smo imali svatove u dvorištu i zato su bile te torte između ostalog ... a bio je i kirvaj ( ne kirbaj 8) ) iduči dan . Na kirvaj niste bili pozvani , sve po zaslugama .
 
K

krx pozega

Guest
Eto meni se brat ženio prije mjesec dana i bio je kirvaj dobrih deset dana prije,a bogami par dana poslije...al se dobro jelo i pilo..čudo jedno :wink: 8)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ratarko pa da znas na kirvaj se ne zove! Ali kada nismo znali datuma a ti ko p.... sutis bojis se da ti necemo napravit troska,ovo mislim na sebe. za ostale ne garantiram
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Ratarko pa da znas na kirvaj se ne zove! Ali kada nismo znali datuma a ti ko p.... sutis bojis se da ti necemo napravit troska,ovo mislim na sebe. za ostale ne garantiram

Eto sada znate , kirvaj je na Sveto Trojstvo pa do godine .
Pravi razlog zašto nisam nikoga zvao na kirvaj je upravo zato što se dan prije sestra udala i nisam niti slutio da ču biti prisutan duhom i tijelom iduči dan na kirvaju . Još mi samo treba da mi dođu gosti na kirvaj a ja oblokan ležim u sobi . Tko zna šta bi mi radili sa MF-om dok sam ja oduzet :lol:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
A tako dobar izgovor zlata vrijedi, nije tebi sto bi neki od nas malo po traktorima nego da tebe ne vidimo kako bauljas po dvoristu i potepljas se po betonu ili u gorem slucaju spavas negdje pod nekim strojem ko cuko
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
zvona kaže:
A tako dobar izgovor zlata vrijedi, nije tebi sto bi neki od nas malo po traktorima nego da tebe ne vidimo kako bauljas po dvoristu i potepljas se po betonu ili u gorem slucaju spavas negdje pod nekim strojem ko cuko

hehe... :lol: ma nije ratarko baš taki pijanac,zar ne??
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
zvona kaže:
A tako dobar izgovor zlata vrijedi, nije tebi sto bi neki od nas malo po traktorima nego da tebe ne vidimo kako bauljas po dvoristu i potepljas se po betonu ili u gorem slucaju spavas negdje pod nekim strojem ko cuko

hehe... :lol: ma nije ratarko baš taki pijanac,zar ne??

Ne , u sestrinim svatovima sam popio jednu čašicu rakije .

Mislio sam da neču fizički izdržati jer se slavilo u petak ( djevojačka ) u subotu svatovi ( u Slatini ) a u nedjelju kirvaj . Mislio sam da do nedjelje neču niti stiči kuči jer je samo put do Slatine skoro dva sata i ta me vožnja prilično umorila sama po sebi .
 
Z

Zip

Guest
Ne , u sestrinim svatovima sam popio jednu čašicu rakije .

Mislio sam da neču fizički izdržati jer se slavilo u petak ( djevojačka ) u subotu svatovi ( u Slatini ) a u nedjelju kirvaj . Mislio sam da do nedjelje neču niti stiči kuči jer je samo put do Slatine skoro dva sata i ta me vožnja prilično umorila sama po sebi .[/quote]

Prije da te isprepado "vozač" i način vožnje!!! :roll:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bas u Slatinu se udala ili, moja supruga je isto iz slatinskog kraja selo Novi Senkovac
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Bas u Slatinu se udala ili, moja supruga je isto iz slatinskog kraja selo Novi Senkovac

U Slatinu se udala .
 
B

baca Iva

Guest
Ratarko kaže:
... a bio je i kirvaj ( ne kirbaj 8) ) iduči dan . Na kirvaj niste bili pozvani , sve po zaslugama .

Zašto, baja, kirvaj a ne "kirbaj"? Rič "KIRVAJ" je ko i puno drugi riči koje su se udomačile kod nas u Slavoniji, njemačkog porijeka i to od njemačke riči "Kirchweih", a može ju se privest ko "crkveni god".

Puno taki riči njemačkog porijekla smo mi poslavončili. Zato nije velika greška ni "kirbaj", kako mi to u Å okadiji kažemo.
 
R

Ratarko

Guest
baca Iva kaže:
Ratarko kaže:
... a bio je i kirvaj ( ne kirbaj 8) ) iduči dan . Na kirvaj niste bili pozvani , sve po zaslugama .

Zašto, baja, kirvaj a ne "kirbaj"? Rič "KIRVAJ" je ko i puno drugi riči koje su se udomačile kod nas u Slavoniji, njemačkog porijeka i to od njemačke riči "Kirchweih", a može ju se privest ko "crkveni god".

Puno taki riči njemačkog porijekla smo mi poslavončili. Zato nije velika greška ni "kirbaj", kako mi to u Å okadiji kažemo.

Zato što se tako u mojem selu kaže a ako ideš kod mene onda ideš na kirvaj , nikako na kirbaj , na kirbaj se ide malo istočnije od mojeg sela . Kako ja vidim obje riječi nisu književne pa se ne vrijedi zamarati .
 
B

baca Iva

Guest
A nisi ti meni, baja Ratarko, odgovorijo na moje pitanje:Kačemo tebi u svatove? Nemoj se izmatat
 
M

marko

Guest
Pa ratarko kirvaj se govori puno istočnije od tebe ja sam prvi put čuo za kirvaj kad sam upozno svoju ženu ona je iz Sikirevac i uvijek sam ju sprdo da to nije šokačka riječ a sad nemam pojma jer nikad nisam obračo pažnju na to! a što se bača Ive tiče još nisam niti jednog šokca u štitaru upozno :lol: !
 
B

baca Iva

Guest
TO JE TVOJ PROBLEM, BAJA

marko kaže:
Pa ratarko kirvaj se govori puno istočnije od tebe ja sam prvi put čuo za kirvaj kad sam upozno svoju ženu ona je iz Sikirevac i uvijek sam ju sprdo da to nije šokačka riječ a sad nemam pojma jer nikad nisam obračo pažnju na to! a što se bača Ive tiče još nisam niti jednog šokca u štitaru upozno :lol: !

A čuj, to je ipak tvoj problem. Ili si možda zalutao u Å titaru. Ima i jedan kod Å apca?! Tako što traži to i nalazi!
 
M

marko

Guest
Re: TO JE TVOJ PROBLEM, BAJA

baca Iva kaže:
marko kaže:
Pa ratarko kirvaj se govori puno istočnije od tebe ja sam prvi put čuo za kirvaj kad sam upozno svoju ženu ona je iz Sikirevac i uvijek sam ju sprdo da to nije šokačka riječ a sad nemam pojma jer nikad nisam obračo pažnju na to! a što se bača Ive tiče još nisam niti jednog šokca u štitaru upozno :lol: !

A čuj, to je ipak tvoj problem. Ili si možda zalutao u Å titaru. Ima i jedan kod Å apca?! Tako što traži to i nalazi!
ovo nisam skužio al eto! Å to se šokaca i škadije tiče tu mi nema ravna gdje sam sve škce naše drage našo premda sam ja " Å okac iz domaljevca" čak i u baranji u jednom selu gdje su rekli da su izumrli ja sam našo čak trojicu!
 
B

baca Iva

Guest
Nije, dragi Marko, Å okac samo po lozi. nego onaj, eto kako ti kažeš, tko se Å okcem osječa bez obzira otkud je porijeklom. Važno je kako se tko osječa, jer od takvih Å okaca Slavonija ima daleko više koristi od onih starojedilaca, koji za nju ništa ne rade. A osim toga znaš kako se kaže: Otkud si? Otkud ti i žena!
Ona tvoja tvrdnja, da u Å titaru nisi upozno ni jednoga Å okca, je jako smjela i jednostavno nije točna, ako si zbilja tražio Å okce. Zato sam napiso "Tko šta traži to i nađe". To je kao kad bi ja reko da u Domaljevcu nisam našo ni jednog Posavca. Ni na kraj pameti mi nije ocjenjivat tvoju privržanost Å okadiji. To te diči i najbolje govori o tebi.

Puno te pozdravljam i lip ti vikend želim!
 

Najnoviji postovi

Na vrh