• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

alati i strojevi domače izrade koji nisu usko vezani za poljoprivredu

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako nisi nikog kopirao onda fino patentiraj i uživaj u naruđbama za ameriku , aziju a možda i u afriku
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tak je kao treča ruka ili da mi odmogne jednog pomagača sa drhtavim rukama.Pa i trebam jedan manji pank za u šupu,sad moram još nosač ruke produžit razširit,stavit pločevinu gore i napravit noge.:drink:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Gornji dio skoro završen,još noge i povezave.Pločevina je 5mm i to izrezano još od ostanaka samoutovarne i okvir od L profila 5x5 cm.:icon_fU:
5h4a.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A .....:lol:........odgovor na pitanje čemu ti služi se sam dao nakon ove slike .
To je za majstore koji imaju zatrpan radni stol , ovako imaju osiguran pristup do škripca
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pravi pank za radit ne sme bit prislonjen uz zid baš zbog odlaganja svega i svačega na njega pa ponestane mesta za radit.Zbog toga če ovaj stat na sredini kao otok usred šupe.
x7n.gif
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
narode kanim sebi raditi neku multipraktik spravicu nesto nalik na mini strug da se moze busiti brisiti itd...elektromotor sam nabavio koturove moram naci e sad mi treba jedna informacijica


ako moze neko da mi kaze otprilike koji su optimalni obrtaji za busiti metal, reznom plocom rezati, brisnim kamenom ostriti itd... ako ima ko kakve podatke posto motor radi na jednom broju obrtaja sva mi regulacija ce da ide preko remenja
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Za rezanje i bušenje sa armiranom pločom je obodna brzina nekih 80m/s, za brusne kamene oko 50-60m/s
Za bušenje:
resize
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
imam pitanje,neznam gde bi drugde to postavil,se more prodati grafitna bronca na sirovinu?ostale mi matice od dizalice pa da prodam ak se da :)
 
B

bosniahos

Guest
Zar misliš da cigo zna za taj materijal,dikez bronca i to jeto.Mada sad nisu dobre cine.Pazi na vagu,meni nikako jasno kako unjih veča cina nego u glavnog odkupljivača.Lažu na vaganju.Razlika im ostaje za gorivo i ine troškove do glavnog koji ima elektronik vagu,i svaki dan dolazi kontrola.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Malo pomalo pa skalamerija dobiva oblik koji sam zamislio.Možda još dobije dva velika natezača od zub.rem.VW za kotače za lakše premicanje.:biggrin:
kqzm.jpg
uy59.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nekada je veličina kutije odavala robusnost i kvalitetu aparata za zavarivanje .
Danas prosječni stoj treba okovati limenim pankom da se ne izgubi među produžnim kablovima ili hrpici smeća . Gdje vodi ovaj svijet
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Završen,kotača neče bit jer su bez veze samo smetali bi.:icon_madu:
qn13.jpg

1dy3.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Abarth, jel te nije sram imati tak urednu radionu?
Nabijaš komplekse nama ostalima :)
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
Zar misliš da cigo zna za taj materijal,dikez bronca i to jeto.Mada sad nisu dobre cine.Pazi na vagu,meni nikako jasno kako unjih veča cina nego u glavnog odkupljivača.Lažu na vaganju.Razlika im ostaje za gorivo i ine troškove do glavnog koji ima elektronik vagu,i svaki dan dolazi kontrola.
nije islo cigoju,ja s njima nemam posla,jer mi je sirovina 5 km udaljena od mene tak da otpelam tam dok imam
 

Najnoviji postovi

Na vrh