• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

alati i strojevi domače izrade koji nisu usko vezani za poljoprivredu

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bit ce i stitnik za remen moram po plocu lima samo dok krema za ruke bude malo bolja:eek:::eek::
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Misliš onaj dan kad budu bolji odnosi :x::x:
Složi to i pazi ruke i oči.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Budem slozio moram jos i za cekicar na remene zastitu slozit da se rijese poslovi na polju onda sam u garazi opet i dalje se sve rijesava!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Danas malo pilio zeljezo s onim mojim strojcekom i ja prezadovoljan plocevinu od 1cm malo teze reze treba bit njezan zato je cijev 5x5cm debljina stjenke 4mm reze sasvim lijepo tak da ispunjava sve moje zahtijeve!!
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Evo mojeg novog pomagala,nije nešto profi ni exstra jačine i kvalitete al puno če olakšat posao kad treba nešto izbušit
Sklepano je doslovno za đabe,od nekog starog al čvrstog i dosta preciznog stalka marke black&decker i malerskog miksera boje-glet mase,brzina mu je taman,ne prebrza ne prespora i da se još nešto malo regulirat potencijometrom a de ne gubi nešto previše na snazi,stezna glava je velika tako da prima borere nešto preko 15 mm a i ujedno se skida na konus tako da mogu stavljat i konusne borere
Sve to skupa došlo sa odpada i uz malo popravka i igranja nastalo ovo,od kad stari radi kao portir na otpadu stao sam kupovat bušilice,brusilice i slično,nevjerojatno kaj sve ljudi bacaju,doslovno ispravne alate
 

Prilozi

  • DSC00600.jpg
    DSC00600.jpg
    40.8 KB · Pregleda: 357

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod varenja,rezanja i sličnih radova uvek me je.e kako učvrstit material da bi stao kako ja hočem.Pa eva roba je bila pa sam sastavio ruku za šraufštok sa četiri okretišta.Sad ču moč komade za obradu fiksirat u skoro svim položajima.Trebam još izvarit postolje kao mali pank sa mizom i u mizu zavarit to čudo.
2tt.gif

7gxt.jpg

f4jm.jpg

3j3p.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega svaka cast jako dobro smisljeno:icon_thumright:
Vidim da jos se dijelovi od sipovke iskoristavaju:8):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Lepo zamišljeno ali samo za fine poslove. Popravak motorki i slično.
Za grubu bravariju bude previše vibracija
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Danas još pojačano,jače skoro ne može.Vibracija čim je ruka postoji,samo ruka če biti za običnu upotrebu onaj dio sa šrauštokom naslonjen na pank i stime skoro poništene vibracije.Sad treba samo jak okvir ili šasija da se dobije jaka vez između ruke i mize.Imam dva pljosnata komada rosfraj 20x50x600 pa me zanima kako ide sa varenjem na obično železo.Probo bi saEVB 4mm na nekih 180-200 ampera pa da vidim kak se veže.
xzfn.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ide ili s MAG-om (CO2) ili čak s običnom elektrodom. Za takve stvari ja volim upotrijebiti krom elektrodu (EZ Krom 10 ili 30).
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Fali desni šrauštok a levi je prejak za moje potrebe.Ak ti je viška donesi mi ga da ne trošim za poštu.:icon_fU:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
imam pitanje jedno,ak ima ko skripac koji viska,al jaci malo,jer ja sam sahranil vec 2 komada,al to su gusani pa zato pukne a dost ga koristim,pa ak kome stoji u garazi ili negde,a netreba mu da se dogovorimo :icon_mrgreen:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Dobar je video ali ja svejedno radim dalje,kilaža železa samo raste.:icon_lol:
if49.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Puknuti, mešeter je njega složil :icon_pray::icon_pray:
Još drvena špindla onda bi to bilo to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Gledal sam dosta njegovih videa i videl sam da je u jednom slagal drvenu špindlu pa zato komentiram.
Fala bogu i alata ima za proizvodnju takvih igrački
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Puknuti nisam ti ja kinez ovo je original.Meni če toliko pomoč da za držat neke komade na mestu ne trebam pomoči nekog da mi drži.Pa i lakše če bit nego sve cvingat(stega).Samo primer ak bi htio ovaj drveni komad privarit na ploču.:icon_thumright:
5mdt.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh