• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Alpina export

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,287
Posjedujem Alpinu Export iz davne 1967g. koju je moj otac kupio i nedavno sam je restaurirao. Nekada se s tom kosilicom kosilo oko 50000m² i više. Stajala je u šupi u neispravnom stanju oko 15 godina. Motor je poznati Morini Franco. Neke dijelove se jedva pronađu, neke i ne postoje više. Pronašao sam klip i karike, češalj radni, fiksni nije original već od valpadane, kvačilo je prepravljeno na tokarskom stroju, zamijenjeni svi ležajevi osim jednoga koji ga ne mogu pronači i semerinzi...sajle gasa i kvačila...mjenjač kompletno rastavljen, zamijenjene brtve. i na kraju ofarbano. Zamolio bi nekoga ko ima servisni katalog.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=GaU6DxiK5ko[/YT]
:rolfer:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,287
Moraš je vući jedino ako ti veliki kotač upadne u koju neravninu veću od 5 cm ili da ti kosa ubode u koji mravinjak. Odlična stvar za kositi u vinogradima i oko niskih stabla, pogotovo maslina i na nagnutim terenima. Ima 3 brzine, tako da kad briješ djetelinu je milina trčati ispred te kosilice pogotovo u trećoj.

21052011417.jpg

By cnc00cnc at 2011-06-09
21052011415.jpg

By cnc00cnc at 2011-06-09
21052011413.jpg

By cnc00cnc at 2011-06-09
21052011414w.jpg

By cnc00cnc at 2011-06-09
 
Posljednje uređivanje:

verboncic

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
26
Pozdrav...
Intresuju me djelovi za tu kosilicu ako tko ima za prodati moze se slobodno javiti,,,
unaprijed zahvaljujem
 
T

tone

Guest
Pozdrav, novi sam na forumu i registrira san se samo zbog ove teme i ove alpine :p
nikako ne mogu nac odgovarajucu svjecicu za taj motor, pa ako mi netko od ljudi koji ju imaju i kojima pali može pročitat oznaku njihove, bija bin zahvalan do neba, jer ce mi inace nono krv na slamku popit koliko me maltretira :D LP i hvala na odgovoru
 

verboncic

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
26
Pozdrav, novi sam na forumu i registrira san se samo zbog ove teme i ove alpine :p
nikako ne mogu nac odgovarajucu svjecicu za taj motor, pa ako mi netko od ljudi koji ju imaju i kojima pali može pročitat oznaku njihove, bija bin zahvalan do neba, jer ce mi inace nono krv na slamku popit koliko me maltretira :D LP i hvala na odgovoru

pozdrav...meni je svijecica Bosna super F 65 P i pali od druge na potez...nije mi palila i ja sam mjenjao stalno svijecice i nakraju promijenio bobinu...ide ti vanjska bobina od 12V od tomos motora (apn,automatik ili tih nekih sarijim motora) i sada pali bez problema i radi....
Nego zanima me ako imate nekih njezinih dijlova...rezervar,cesalj doljni...pa ako nesto imate kupujem...
Nadam se da sam ti pomogao LP......
 
T

tone

Guest
hvala na odgovoru, neman nikakvih djelova, bobina mi ja mislin dela ok jer baca lipu iskru na svecici, moran jos pocistit karburator i probat dali ce kresnut, ako ne gremo dalje iskat problem!!
 

verboncic

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
26
donji češalj nam je svima problem ,novog nema .

to znam...godinu dana unazad bilo je pojedinacno za kupiti zuba ali vise ih ne dobivaju....steta...
oko 250kn za cijeli cesalj je kostalo u Pazinu
 

verboncic

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
26
hvala na odgovoru, neman nikakvih djelova, bobina mi ja mislin dela ok jer baca lipu iskru na svecici, moran jos pocistit karburator i probat dali ce kresnut, ako ne gremo dalje iskat problem!!

ako ti jos kako mogu pomoci slobodno pitaj jer na njoj sam doktorirao koliko me zajebavala...a sada radi ko urica....
 
T

tone

Guest
haha hvala...mala je kresla XD ali mislin da cu morat jos jedan put rashitat karburator, jer mi dela samo kada je dignjen cok ili kada zacepin usis zraka...sutra ujutro cu se jos malo poigrat s njon, jos moran nesto za sajlu od gasa izmislit i ja se nadan da ce sljakat! A ca se tice djelova...poli nas tesko ali preko bloka san 99% siguran da se more sve naj!
 
B

bosniahos

Guest
.

Stvarno lipo radi a izgleda da je laka za rukovat.Nekad je moj znanac inače sad veliki igrač u politici kupio nešto veči model na dva kotača,da bila mu je mana palit ga i poveča potrošnja goriva.Al ovoj ni ni do kolenca.
 
L

lema

Guest
pozdrav, za zakasnjenjem na ovaj forum i na ovu temu, ali nebitno bolje ikad nego nikad,,,,,
imam ovakvu kosilicu kosio sam u velikoj strani i bila je trava nekakva "jaka" ili kako mi to kazemo "rodna", pa sam je par puta pregrijao, poslije toga palila je jos par puta i nece vise da upali, ima li prijedlog sta da radim sta bi moglo da bude u kvaru, samo jos ovo ne baca mi struju na svećku. mjenjao sam i bombinu od iste takve nece. pokusavao sam staviti bombinu od tomasa APN 6 i opet ne baca struju ima li neko da mi moze pomoci unaprijed hvala......
 
B

bosniahos

Guest
Ako ima platine onda bi moral imat i kondenzator,a to je ako je u kratkom spoju 99 % slučaja zbog čeg nepali.Poslikaj paljenje.Nešto možeš provijerit i om metrom ili zujalicom,neke prekide i spojeve.Da se moždak nije kajla na magnetu potrošila-ako je ima-pa baca iskru u krivom momentu.Bobinu i kabal provijeri i oni prekidač ili samo žicu kojom prekidaš.Bobina je potrošni materijal i ona se lahko rastopi ili pregori zbog poveče trajne temperature.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Malo OT, nisam nikad vidio ovako nešto:icon_smile: Čime se sve ljudi muče i rade, s druge strane, koscu je sigurno bio preporod kad je uzeo ovo u ruke, sigurno je bio brži nego 10 kosaca!
 
L

lema

Guest
Ako ima platine onda bi moral imat i kondenzator,a to je ako je u kratkom spoju 99 % slučaja zbog čeg nepali.Poslikaj paljenje.Nešto možeš provijerit i om metrom ili zujalicom,neke prekide i spojeve.Da se moždak nije kajla na magnetu potrošila-ako je ima-pa baca iskru u krivom momentu.Bobinu i kabal provijeri i oni prekidač ili samo žicu kojom prekidaš.Bobina je potrošni materijal i ona se lahko rastopi ili pregori zbog poveče trajne temperature.

hvala duze.... ovako ne mogu da snimim propeler iznad paljenje nemam radapciger pa cu morati prvo to da napravim kod tokara, pa cu da slikam dijelove pa ti se javim ponovo unaprijed hvala, mjnjao sam i bombinu i kabal nema ne baca iskru, i od tomosa apn 6 sam stavio bombinu koji pali od prve bez obzira na vrijeme samo čok i kurblaj. ali nema sanse opet nema iskre na kosilici vjerovatno je onda neki spoj u elektronici platne il tako nesto. kad uslikam postavicu na forum. do tad lijep pozdrav
 
L

lema

Guest
Malo OT, nisam nikad vidio ovako nešto:icon_smile: Čime se sve ljudi muče i rade, s druge strane, koscu je sigurno bio preporod kad je uzeo ovo u ruke, sigurno je bio brži nego 10 kosaca!

druze ne znam da li si rukovo s ovim ikad, ali je pravo "čudo" kad radi ispravno divota ako nije trava rodna i po ravnici u trecu i trčiš pred njom. koliko brije.... a sad naravno ima puno bolji od ove kao sto je BCS.. i tako dalje i tako dalje. ja imam i HONDU mio standard..... imam strižnu kosilicu za nju isto ekstra.. ali ova alpina je interesantna skroz bar meni....
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,287
hvala duze.... ovako ne mogu da snimim propeler iznad paljenje nemam radapciger pa cu morati prvo to da napravim kod tokara, pa cu da slikam dijelove pa ti se javim ponovo unaprijed hvala, mjnjao sam i bombinu i kabal nema ne baca iskru, i od tomosa apn 6 sam stavio bombinu koji pali od prve bez obzira na vrijeme samo čok i kurblaj. ali nema sanse opet nema iskre na kosilici vjerovatno je onda neki spoj u elektronici platne il tako nesto. kad uslikam postavicu na forum. do tad lijep pozdrav

Nema potrebe slikati. I ako očistiš i pobrusiš platine, neće ti trajati duže od 20 sati. Probao sam nedavno univerzalno elektronsko paljenje, ne radi na toj mašini. Treba mijenjati kondenzator i platine koji koštaju oko 20€. I meni nije htjela bacati iskru dok to nisam učinio. Navoj ra radapciger ti je M19x1. Podesiš pretpaljenja na 3 mm i otvaranje platina na 0,4mm i motor mora da svira...

12012013206.jpg


23042013267.jpg


23042013266.jpg
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
hvala duze.... ovako ne mogu da snimim propeler iznad paljenje nemam radapciger pa cu morati prvo to da napravim kod tokara, pa cu da slikam dijelove pa ti se javim ponovo unaprijed hvala, mjnjao sam i bombinu i kabal nema ne baca iskru, i od tomosa apn 6 sam stavio bombinu koji pali od prve bez obzira na vrijeme samo čok i kurblaj. ali nema sanse opet nema iskre na kosilici vjerovatno je onda neki spoj u elektronici platne il tako nesto. kad uslikam postavicu na forum. do tad lijep pozdrav

Jesi kad si sve isprobaval stavil novu svjecicu i probal?
 

Najnoviji postovi

Na vrh