• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ALTERNATOR - Pomoć oko alternatora

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Alt je boš 65 ampera ...vrti 2x 2880 mnus klizanje

prva slika kad vrti alnaser
druga normalno punjanje....tko ima takav punjač?






vaš velečasni
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Tko zna kakav je shunt od toga ampermetra..... a i nema ničeg vidljivog od stroja. :(giggle):
To si ti sfriziral podatke pa sad ljude zezaš po forumu!

:(devil): ----- :icon_idea:

Ima ti bolji punjač/starter, zove se aparat za varenje. Ako preživi akumulator (i onaj koji to proba). :fiery:
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Imam ja nekakvog od kilovat na trafo baš sam ga motal za to ,tak da je znal pomoći za 533 ali mora imati bar nakaj u akumulatoru.
Kad naletim na trofaznog trafića od jedno 3kw sa dosta mesta za namotaj ,onda bu to zvijer sa šest dioda .

Kad već pišem, ima jedno mjesec dana da sam bil na tri metra od akumulatora kad je eksplodiral nakon punjenja-odletel gornji dio na dvije čelije. Na srecu nije niko dobil po očima.
I morem reči da se dobro napunil, kresnul je viljuškar bez problema ni minutu nakon eksplozije.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
samo da pišem , jer slike nama .
Danas se mašina u potpunosti otplatila ...
motor -imr
broj cilindra -4
dizne visokog pritiska - paralerne sa osi cilindra
stanje motora -pali na zub s dosta start spreja

uglavnom ..pocical akumulator pa nastavili vrglati do stanje oblak crnog dima iz auspuha i sve zahvaljujuči gore spominjanoj mašini .


U međuvremenu preživjela prvo upgrejdanje s kablovima večeg presjeka ..do sad su bile mono žice od 2.5 kvadrata koje su se pošteno zagrijavale i cuclale napon .

Ja zadovoljan a vi patite .


vaš velečasni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nakon takvoga starta bu trebala nova tema.

ALNASER- Pomoč oko elektro pokretača :(giggle)::(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nakon takvoga starta bu trebala nova tema.

ALNASER- Pomoč oko elektro pokretača :(giggle)::(giggle):
Ili kako se pravi kurbla (paljenje na žgance):(emo):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Vi se smijte kako znate ali ja znam da nisam još šlepal a dosta sam ih pokresal


vaš velečasni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma ne smijemo se nego razmišljamo kako da unapredimo tvoje patente :icon_kidra:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni je rečeno da je spajati dva glupo (makar radi deset godina ) a kaj tek tebe čeka sa tri :icon_anal:
 

marijan1981

Novi član
Tu od
20 Velj 2014
Poruka
4
pozdrav dali je ikad itko probao mjenjat pobudni napon da bi se dizao napon izlaza na alternatoru?Riječ je o grijanju kabine na same-u grijač treba visi napon od 14.4V da bi grijao normalno..čak do 50 V
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Budući da broj namotaja i kvadratura žice određuje napon bez prerade max 18 V ili 24 Voltni max 36 Volta ako ga možeš nabavit i ugraditi inače bi umjesto grijača mogel se alternator grijati a kaj nemože se originalni popraviti ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Na rijetko kojem Sameu taj alternator za grijanje radi...
Neznam zakaj, ali je tak.
 

marijan1981

Novi član
Tu od
20 Velj 2014
Poruka
4
Nebi se smio grijat ako je predviden za taj napon..imam originalnog..samo sto je problem sa reglerom..tj postoji elektronicki dio kod tog grijaca koji regulira taj napon..a u toj elektronici je greska koju nemozemo otkonit..nemamo sheme ni nis da promjenimo dijelove na plocici..zato neznam kolka bi morala bit pobuda alternatoru da digne do tih 50v koliko je potrebno da taj grijac grije punim kapacitetom......eto ukratko..

A vjerojatno zbog toga kaj i tog muci..to je izgleda neka boljka im...neki servis bi to trebao imat rjesenje il barem shemu te plocice da se to moze popravljat normalno
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim da za 14 V treba pobuda 9,6 V pa da probaš na pobudi dizat napon dok ne postigneš koji trebaš mislim da bi ZJ to bolje objasnil !!
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Nabavio sam Denso alternator od Suzuki Swifta, neznam kako se spaja, ove 3 stopice nemaju oznaka, molim pomoć.
[/QUOTE]
 

marijan1981

Novi član
Tu od
20 Velj 2014
Poruka
4
MUHA ok..nisam to vidio odgovarao sam oreko mobitela..i kaj sad..mjenjaj opet ak želiš

A vjerojatno zbog toga kaj i tog muci..to je izgleda neka boljka im...neki servis bi to trebao imat rjesenje il barem shemu te plocice da se to moze popravljat normalno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh