• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ALTERNATOR - Pomoć oko alternatora

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Stavi alternator od 100A, imaju ga opeli dizelaši. Dva alternatora djeluje mi glupo.

Glupo možda ali efikasno u praksi radi više od 10 godina ne cvili normalno napet remen služe kao španeri i ravnomjerno opterećena vodena pumpa a i glupi ljudi moraju živjeti :(rofl): Puknuti na četkicu minusa staviš prekidač .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako je sad 55A alternator, vjerujem da bi možda čak i od 75A bil dost, al definitivno od 90A veči mi nebi trebal, samo da je naći negde nekaj polovno tak jako i to bi moralo ići na 13mm remenicu beu frke. Samo pravi remen i vozi.

Pitanje:
Koliko je jak alternator na AUDI 80 benzinac 1993.??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Alternator od 55 A tebi mora biti dovoljan (ako je sve ok) To garantiram makar opet netko reče da sam glup .:icon_weed:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To sam i ja mislio.
Kaj se tiće instalacije, to je ok, svi veči potrošači imaju releje, sve ide preko osigurača, al eto remen cvili dok se skoro sve popali, ja zato smatram da je alternator preopterečen, ne cvili dok dela u leru, ali čim mu daš gas počne cviliti.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Cvili jer taj tvoj remen ne valja. Ili je moguće da remenica ne odgovara kutu remena.
Ne mora značiti, da ako si ga platio skuplje, da je bolji.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Kako zeznuti alternator da ne počne punit od permanetnosti "vjerojatno" rotora nego da čeka pobudu?

Ja tjeram alternator elektromotorom , motor mi je malo slab ..kondenzator je premalg kapaciteta .
Ne mogu zalaufati stvar ako ne skinem remen .
Punjenje tj, opterečenje počne prije nego motor zaleti i dam pobudu preko žaruljice


vaš velečasni

Spoji D+ na masu, preko tastera ili prekidača.... dok zavrti vrati u normalu/spoji pobudu. Najbolje to napraviti s prekidačem koji ima duple kontakte.... ili onaj s 3 izvoda
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ste sigurni da se zaostala remanencija može poništiti "uzemljnjem". Baš me zanima:icon_scratch:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ne može, ali ali se time tih induciranih volt-dva ne prenosi dalje u regler. Probaj....

Uz napomenu, da ne bi bilo nismo znali :

D+ (manji priključak) se spoji na masu.
Pri tome ne smije biti spojena žica od instalacije koja vodi prema lampici.

Problem je kod puknutog da on ima napravljen taj elektrostarter od el.motora i alternatora....

Zato.... ne pokušavajte ovo na svojim alternatorima. Nek Puknuti proba pa javi
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj ni si rekel kad si bil kod mene ja bi ti dal dva reglera :icon_lol::icon_lol:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zločko pegla je imala dinamo i to sa turbinom očenaš promjeniti četkice !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Željko Kž - imam ti ja 2 peglice viška.... ako ih skupljaš :) I to s alternatorima! (nisu BIS)

 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kako sam vas zajebo s ovim .
Naime ja na tom kinu ima prekidaš kao u službi kontakt ključa .
I kada bi uspio zalafati motor onda bi preko tog prekidača "dao kontakt" tj. pobudu .
Žaruljica pobude se ne bi ni zacrvenila ..ništa .
Iz toga sam zaključio da generator radi od magnetizirane jezgre .


Ja danas pripremi , kip prekidač , žice , stopice ..ovo -ono, dvi-tri tablete i ništa od toga trebalo nije ..

Ali neam veze , malo ste razvijali vijuge pred rukometnu utaknicu sezone .


vaš velečasni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Željko Kž - imam ti ja 2 peglice viška.... ako ih skupljaš :) I to s alternatorima! (nisu BIS)
Ne bi hvala ti jedna mi je uzela dvije noći sna dok ju nisem popravil fičo je bil mercedes za peglu :mur:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
@ŠANANA - koliko se ja razumem u medicinu, kod tebe nije problem alternator, neg akumulator koji crkava!
 

Najnoviji postovi

Na vrh