• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ALTERNATOR - Pomoć oko alternatora

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Sta moze biti alternatoru da ne puni a na stolu kod majstora je navodno dobar? Vjerujem da se kolega motohod susretao s tim.
Poslje densa, magnetija iskra se jedina pokazala dobrom.
Mozda bi stavio jednog na kombajn pa ga osvjetlio malo bolje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@ŠANANA - koliko se ja razumem u medicinu, kod tebe nije problem alternator, neg akumulator koji crkava!

Zakaj to misliš???

Meni ne izgleda da imam kakvih problema s akumulatorom:icon_scratch:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Newholland - alternator ti nema dobru masu, to je bilo na puno TMova. Blok motora je pofarbani debelo na mjestu gdje se šrafi alternator. Počisti boju s mjesta gdje donji nosač alternatora dodiruje blok, a za svaki slučaj napravi komad žice s bloka motora na (npr ovaj produženi vijak) na kučište alternatora.

Sad ti na instrument ploči pokazuje oko 13,2 v... a dok upališ radna padne ispod 12,5.

Dobro zategni taj donji vijak koji ga drži, sve počisti i javi tu kako je prošlo. Vidim da imaš 2 alternatora od TMa, znači da si već dobio jednog u garanciji.

Puknuti, stavi vekšu remenicu na alternator..... pa on počne delati od 800 okr... a ti tu imaš bar 2500 (ak je e.m. na 1400) pa time gubiš na snazi.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ak denem vekšu remanicu na alt jel bu on dal maksimanu snagu na tim okretajima ?

e .m. je na dva pola xd

vaš velečasni
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ne bude, ali nemaš ti s čim vrteti da dobiješ van max snagu. Osim ako staviš bar 3kw trofazni motor...
Ovaj jednofazni na slici je koliko? Kilovat i pol?

Evo, u ovom videu ti je objašnjeno - vidi se da se tip razme u alternatore:

http://www.youtube.com/watch?v=JA4aV-tTLpQ



...he+he+hee :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Stvarno se čovjek razme , a kak si izračunal da treba 3 kW?
da ovaj je 1,5

vaš velečasni
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Računica je na mjestu , ali ja se ipak uzdam u intuiciju . xd
a kak odgonetnuti ovo s max. snagom u odnosu na okretaje ..

Maksimalno ga opteretiti pa špijunirati napon na četkicama ...i onda polako smanjivati okrtaje dok pobudni napoma max. ne naraste , a napon izlaza pada .

vaš velečasni
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
3kw generator koji drži sam sebe

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Fv53K9MnDuM[/YT]
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Ima dosta takvih snimaka, koliko sam shvatio na drugim snimkama, motor je jednofazni, a generator je trofazni. Dok se motor ne pokrene, stuju dobiva iz mreže, pa sklopkom se prebacuje na struju generatora. Jedna faza napaja motor, a druge dvije su free, gratis energija...
Vjerojatno ljudi se vole zajebavati na netu....zajebavati druge :mur:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ma to Puknuti komplicira. Za paljenje bi koristil kablove na drugi auto/traktor a za punjenje bi koristil punjač, ko normalni svijet. Zaštekaš, odeš na pivu i vratiš se s pive za par... sati :)
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Onda svakak treba frekventni pretvarać na motoru.Da podesi struju punjenja akumulatora prema brzini pražnjenja pive . More biti mali akumulator, a cijela gajba:icon_jook::icon_jook:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Meni piva nije fina po zimi .a po zimi svaki vrag teško pali .
Ako gledam ovaj PDF izgeda da ispod 6 hiljadarki nemreš niš ozbiljnoga izvuč iz njega .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
@motohod
Cuo sam za to, a bilo mi cudno kad na oko izgleda dosta dobro povezano. Jedan smo dobili a drugi nesto platili. Treci je sad na traktoru.
Probat cu ovih dana pa javim kako proslo.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Da, na oko izgleda ok no dok izmjeriš napone voltmetrom vidi se u čemu je problem. Prije nego sam ja došel u firmu su samo mijenjali alternatore.... pa to malo dobije spoj i za dva mjeseca opet isto.
Zato si i dobil rabljeni alternator..... pretpostavljam da si ga kupio od G***** (nebi sad javno ime). Javi mi na PP tko ti je prodao taj alternator... ak nije problem. Čisto da znam...
 

Najnoviji postovi

Na vrh