• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antifriz

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
I kako ustvari eventualno znaš da je proces gotov?
Znaš po tome jer jakost struje opadne (početna oko 5A, a konstantno krajnja ispod ampera). Izvadil sam elektrodu i probal ju čistu vratiti unutra, no nije više poslije bilo naslaga na njoj. Valjda je onda gotovo.
Ovo je inače bilo vrlo nezgodno za čistiti, radi malog otvora za elektrodu. Puno je lakše i brže čistiti komade u kanti, gdje možeš napraviti više anoda oko komada koji želiš "odhrđati".
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
E jedno vodu ste zaboravili. To je obična kišnica, koja nema kamenca pa i đabe je. Nju treba samo procjediti prije stavljanja u razhladni sistem. Moja preporuka je, sa se ima u hladnjaku uvek antifriz. Kada se radi sa koncentaratom antifriz se mješa sa kišnicom, koju smo procjedili.
Kišnica, istina, nema kamenca, no ima hrpu drugih (korozivnih) spojeva, poput čađe, sumpora...

Glede antifriza: već skoro 30 godina koristim INA AL40 gotovi antifriz u traktoru. Mijenjam ga nakon 4...5 godina, bez nadolijevanja.
Još su originalne gumene cijevi, kiler i pumpa...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ona stvarcica za mjerenje mi je pokazala (-15)
jel to dovoljno antifriza u sistemu ili da dodam jos?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovisno o tome tko preuzima odgovornost , u principu je dosta za do recimo - 25
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
C

CVIJA

Guest
daću vam ja jedan besplatan savet kako da se rešite rđe , kamenca i antifriza!
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
,,,,,,,,, da prodamo strojeve i nemamo brige :finga:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
C

CVIJA

Guest
Kako? Pa vrlo jednostavno! Kupite rusa ( mislim T40 ilim T25) i rešili ste problem!
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Kako? Pa vrlo jednostavno! Kupite rusa ( mislim T40 ilim T25) i rešili ste problem!

i onda umjesto antifriza natočimo plaviš od pečenja rakije...
jel i tebe savoris namamil, je , a? :lol:
 
C

CVIJA

Guest
Malo šale ne škodi , a nije me Savoris namamio ja već odavno imam T40 a sad skoro sam uzeo i t25 da iam za sitne poslove prskanje , špartanje, postavljanje folije, skupljanje kapaljki itd... Inače sam prezadovoljan mojim rusima ! Za moj posao su više nego dovoljni, ja se bavim proizvodnjom povrća na oko 15 jutara!
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Evo ja u mog" Imteja" 533, stavio antismrzavajuću tekućinu.Stavio 5 litara plavog koncetrata i ostalo do čepa destiliranu vodu.
Cijena 5 litara ; 115 kn.

Pošto mi gumena crijeva nisu u najboljem stanju,sad samo čekam da koje pukne :finga:
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ma ja imam antifriz preko cijele godine samo kontroliram dali je
uvijek isto i sve ok...kao i u auto,,,i u auto je uvijek antifreez

samo cudno da je u mom imt539 dosao antifreez a u rakovici koju
sam skoro novu kupio bila vada.....
 

saskoplac

Novi član
Tu od
15 Ožu 2008
Poruka
14
pozdrav svima,posto u mom traktoru se nalazi voda a ne antifriz zato je ispustam kada je vreme hladno-kada mrzne i onda kada hocu da ga upalim sipem vrucu vodu u njega ispustim malo iz bloka da voda procuri kroz njega onda zagrejem na grejacu i upalim od prve.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Jel ti traktor bude Vani?? dok tako slabo pali.
jesu ti grejaci uredu?

ja svoga cimnem upali ostavim ga da odradi i nema problema
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: IMT 539 i 533

Kak glava može znati jel unutra antifriz ili voda ?
Da bi mogla prepoznati razliku morali bi biti neki senzori , a ja ih još nisam vidio
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: IMT 539 i 533

Kaj kroz kanale u glavi ne teče antifriz?ako teče voda onda se s vremenom suze kanali i ima slabiji protok i jače se grije.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: IMT 539 i 533

kak se suze kanal , ja gdje sam gledao da teče voda uvjek proširi kanale .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Re: IMT 539 i 533

možda je mislio na kamenac
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
Re: IMT 539 i 533

kolko sam ja skuzil,antifriz nije nekaj agresivan na gusane glave,al na aluminijske,to je druga stvar,na citroen saxo-u je antifriz pojel glavu 2 cm nutra,ima dosta slucajeva sa aluminijskim glavama,u mojemu zetoru nikad nije bil antifriz i v zimi dok mi treba toplu vodu nutra v njega,pricekam 15 minut i pali ko mina :)) ovu zimu bum glave skidal pa budem videl dal ima kaj kamenca na glavama
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: IMT 539 i 533

Za aluminijske blokove ili glave se unutra stavlja crveni mislim da mu je oznaka g12,i nemaš brige.:icon_wink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: IMT 539 i 533

Onda "g 12 " treba u sve , ja več dugo nisam vidio auto a da nema aluminijsku glavu
 

Najnoviji postovi

Na vrh