• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma po svemu sudeci više ce bit da ima do 5000 jer ovo stanje je više za djelomičnu nego baš ovako opsežnu, ali kad je već dole riješim sada sve i onda sam miran minimalno 10 godina a za to vrijeme ce doć i još jedan tako da će podijelit muku :p
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Evo i moje igračke a sad počinju problemi sa priključcima ( problem je taj šta ih nemam).
Koja veličina pluga bi pasala za ovaj AC? IMG_20200212_113004.jpg
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Izvini zamijenijo sam te sa nekom i popravijo tekst. Čestitke na kupnji. Dobar stroj. A plug ovisi, koliko češ orati i gdje. I po tome se ljudi odlučuju, kakav plug čejo uzeti. Nekome ne treba okretač, al nekome je obavezan. JEr mu zemlja svake godine previše ide v jedno smer i na jednom je kraju jarek.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A vidim da si prihvatio moj savjet, plati :ppozdrav: :p
Pa i nije ti neki problem, sve priključke moraš kupit za širinu traktora...freza malčer rahljač i slično
Plug je najzeznutiji ja ispod 14” nebi uzimo i to dvobrazni, to je jedna opcija a druga opcija je uzet talijanke plugove koji su predviđeni da idu do kine sada samo ovisi dali imas parcele sa stijenama u zemlji ili samo kamenje, jer ako imaš stijene ne isplati se ic na dubinu nego ides na dve brazde veceg zahvata i gotovo
Čestitam na kupnji nadam se da će te dugo i bez greške služit
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Pa nije problem popit nešto 👍😉, a plug me i brine najviše - ne mislim ništa preduboka orat, nekužim baš te veličine pluga 10,12,14"
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Za taj mali traktor teško bude vleći plug zahvata većeg od 2x10" (2x25cm), osim ak je laka zemlja (pjeskulja, u kaj sumnjam), jer ima male kotače i nema covoljno gripa.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Mali traktor 1,8t težina i 67ks? Oni dvorazni plug sta sam ja kupio je 2x12 i orem preko 25cm sa mojim traktorom znaci da ovaj može bez problema 2x12 vuć i to bi mu bila najbolja opcija
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
U konjima je samo brzina, a grip je u veličini kotača i masi...a i prohodnosti.
Zavisi o zemlji i uvjetima na njoj.
Plug kojeg si videl na mojem oranju vrta je 2x13,5" i vleče ga 70ks s ~2400kg mase, pa negdje ne ide ili ne ide duboko.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ne znam, ja sam misljenja da u nasoj zemlji on može 2x12 bez problema, oba smo s otoka tako da imamo istu zemlju
Si vidio moje plugove sta sam kupio, stavio sam sliku u temu oranje, probo sam neki dan i ja sam zadovoljan dobio sam dubinu 25-28 prema komentarima u temi tako vecina ore
za moj gust to je plitko ja volim 30-35 ali za to nemam konja za dve brazde zato orem sa jednom u dubinu dok ne šlajfa
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
A probat ću tu neki plug od susjeda pa da vidim otprilike pa da okvirno znam ide veće ili manje od tog pluga. A vidiš tamo oko Malinske gledao nekoliko puta nema kamenčića u zemlji a kod mene obrnuto 🤔
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pogledaj po netu, nac ces sigurno, ovo je starija serija od moga, ali izgleda jako dobro za godine i ako su sati oroginalni nije skup, za koga to kupuješ
 

Najnoviji postovi

Na vrh