• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpi,
ako si komentiral moj post, brat traži traktor od 45+ KS. Na tractor data nema informacija, a zaboravil sam koji je drugi servis sa podacima za traktore. Neki oglase novije godište, zato nas zanima do kad su se delali. Npr. za Same aurora piše da se proizvodila do 1982., a u oglasu se navodila čak 1986.
Ovaj iz oglasa je dosta daleko od nas za otići na pivce. Da ima i 4000 rh, ako je drukčije u redu, nije preskup.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Iwanho, pa ak je bil registriran, u prometnoj dozvoli piše godina proizvodnje. Zatraži čovjeka da slika istu i da ti ju pošlje prije neg kaj idete gledati.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Pa cuj ako je 91 godiste znači da je to blizu bio kraj proizvodnje, moj je 94 i vec je drugacija linija, ali to pitas lika koji prodaje, po meni dobar izbor, cijena nije losa, generalka je relativno jeftina drugo se ne kvari tako da...a ti kazes daleko a u sloveniji se prodaje, di ces za slo rec da je nesto daleko :hahah:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Brat s njime komunicira mailom i veli da je jako škrt na odgovorima. Uvijek odgovori samo na dio pitanja. Zato ga zanima do kad su se radili. Pokušali smo skup pronajti taj podatak na netu, ali nažalost neuspješno.
Hvala vam na iskazanoj dobroj volji za pomoć. :ppozdrav:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Zamoli Reider-a nek ga nazove telefonom :)
Ionak sad ne smiješ u Sloveniju dok ne prejde halabuka oko nove gripe.
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
A sjedni u autu i gas tamo, nafta je pojeftinila :p nemas sta puno mudrovat,pare u ruke kombi i vozi, kad polovnih traktora te starosti par godina ti ne igra
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad sam sebi kupoval, skoro sam tak napravil. U biti prvo sam isplaniral jedan đir po Sloveniji koji je obuhvatil pregled ponuđenih traktora (rabljeni i novi) na 5 mjesta. 4 mjesta smo uspjeli obići u jednom danu, a na peto mjesto sam išel kasnije. Samo onda sam ja bil kupac i ja sam donašal odluke.
Sad je druga situacija, ali bilo bi dobro otići, makar da se testira jel korona virus stvarno toliko priljepčiv. o_O
 
  • Like
Reactions: ZJ

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Je spustio cijenu šta? Pa nije daleko ja sam se prije šalio ali stvarno nije daleko za otić ako je zainteresiran odeš dole odmah sa kombijem i ako se dogovorite krcaš i prst u uho, nije 100kn u igri da se natežeš oćeš nećeš, pogotovo ako mu treba traktor, nikad nisam šparo na stvarima za koje znam da mi trebaju a očito je da gleda jeftinije i starije traktore znači čim se odlučiš za tako nešto moraš bit spreman na to da u traktor treba nešto i uložit, ono za godine šta si pito to stvarno ti ne igra ulogu kod tako starih traktora nego gledaš u kakvom je stanju i šta treba popravit, ako je motor okej ne vjerujem da će sa prijenosima imat problema a kad si nas već uključio u priču o kupnji mogo si reć i za šta ga misli koristit i koliko radit sa njime...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nisam Vas htel previše gnjaviti. On je htel doznati određeni podatak pa sam postavil pitanje. Ima traktor, po meni mu nije sila.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Kako je na kraju prošla ta trgovina? Očito nije kupio vjerujem da biš okačio slike ovdje da je..
A ja sam moga danas složio nazad, kupio sam drugi motor koji je dugo stajao, pumpe su bile blokirane tako da sam ga praktički kupio po vanjskom dojmu i ono šta se dalo otvorit ali motor je izgledo ok tako da sam uzeo, bošista je rijesio pumpe i dizne složio sve nazad struju napravio uredio još neke sitnice i zaostake i sada je spreman za nove pobijede, moj motor na žalost nisam uspio složit zbog situacije u državi nisam mogo do dijelova ali nema veze složit cu ga jednom kad ovo prođe pa ću imat dva
Sljedeći projekat je izrada nosača rol bara iz sjedala jer dok su nosaci bili napred nisam ga mogo suzit koliko sam htjeo sada je 98cm širok, a nakon željeza montiram polu kabinu radi prskanja, slike po završetku posla
24222 24223
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Zanimivo. Onda si i blatobrane spredaj malo unutra prestavil? Dobra zamisao. A što imaš straga na rukama hidravlike?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Da prednji blatobrani su uhvaceni za zaštitni lim oko motora, šina za plug zakačit je na hidraulici
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Znači si preradijo malo,da si mogao toliko sužiti blatobrane?Nije znači imao original tamo mogučnost prestaviti? MA očitno imaš jednotočkovno kačenje za plug,da imaš šino tamo-tako sam imao slično ja na 826-ki TV. Al istina, kad sam duboko orao, sva sam tada presavijo ovu šinu...No nakon toga druge godine došao je na dvor Zetor i Tv više nije orao i nisam o toj šini vodijo brige više.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Moju ne može skrivit nikako hehe, da je ovo moje je obična serija supertigre 5000 a postoji verzija supertigre vigneto 5000 on ima drugačije blatobrane pa ide bez prerade na 98 a gledo sam da bi moj iso i na 88 ali to je preusko, 98 je taman i za cestu i za polje
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
108 je bio, to je bilo max koliko sam ga mogo suzit a da ostanu željeza napred, sada sam odlučio napravit polu kabinu maknut željeza i preselit nazad pa sam ga i suzio...više mi odgovara ovako
 

Najnoviji postovi

Na vrh