• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
O pa men je nakon 120 sati oso alternator,nako 200 sva crjeva mjenjo,2-3 bravice,relej. Ajoj svast je toga bilo. Uglavno. Tih nekih musica.
Mislim da bi za te novce kolio košta novi, morao barem 5-7 godina biti bez kvarova. Jest da je elektonika danas potrošna roba, ali ipak postoji valjda neka kontrola kvalitete ili možda ipak ne?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Mislio sam prešutit jer sta god kažem će ispast da sam pristran...al jel vi to mene jeb...ete? Radi gumice koja nema veze sa ac-om? Radi elektronike koja opet dolazi iz kine? Pa šta niste kupili onda Primu ili Hittnera? Pa mjenjali u 200 sati dve poluosovine, varili ušku od hid, otvarali mjenjač jer je loše postavljen zupčanik pa ga je pojelo...nemojte me decki...uozbiljite se, ko babe na placu se jadate
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Nije problem u kvarovima, već u ne priznavanju garancije ;)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Tražiti garanciju na sve dijelove koji sačinjavaju traktor, pa tako i sasvim je razumljivo i na crijeva goriva. Ili bi možda trebalo tražiti garanciju za neki pojedinačni dio od onoga tko ga je proizveo! To je percepcija nekih!

To bi značilo da bi kupac (kod kupnje traktora) trebao tražiti garanciju za svaki vijak posebno. A NE - NE, nego garanciju daje trgovac koji uvozi , prodaje i zastupa pojedinu marku traktora. Prema tome on to treba rješavati sa svojim dobavljačem traktora , bez obzira o kojemu traktoru se radi. O to što se ovdje radi o AC još je i više od toga izraženo , zbog dobre reputacije tog brenda traktora.

Reset se može tražiti od ograničenih pojedinih razmišljanja!:coffee:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Ej...trazit garanciju za crijevo goriva :rolleyes:
Zakaj? Pa čemu onda služi garancija, nego da proizvođača "nauči" da nemre prodavati bofl.
Bil je jedan primjer amerikanca koji je utovarivačem podigel prednji kraj (valjda radi podmazivanja, ne sjećam se točno) i puklo je kućište mjenjača. Nisu mu priznali garanciju i tražili nekoliko tisuća dolara za novo...
Ukratko, "skrpal" ga je i izvana pojačal čeličnim profilima, te napisal javno da nek potencijalni kupci odaberi neku drugu marku, jer je AC loše konstrukcije (odljevak, zid mjenjača je bil debel svega par mm).

Zapamti da dobro riješena reklamacija vrijedi više od proizvoda koji se nikad ne pokvari...a kod AC-a to očito izostaje.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Brgud javi se kad se resetiras...

Ej ma ZJ...naj me sad i ti :rolleyes:
Za odljevak se slažem to mora pod garanciju i sjecam se tog slucaja jer smo raspravljali pred par godina tu na forumu al to je okej i treba se zapitat kako je do toga došlo, i ono kvačilo koje je zalijepilo isto, to su bitne stvari i to bi trebalo ic na garanciju ali jeb...crijevo od nafte koje ubiti uopce nije stavio ac nego yanmar ako su njihovi motori, njima dodu motori složeni stave ga na šasiju i gas...al prema tome ić sudit neku marku...nezz kako to da su nekad ljudo bilo sretni sa pe 18 i ništa im nije falilo a danas hoće da prođe 2 godine da se hauba ne digne i bude sve okej, trakror pod habom ima stvari koje treba održavat, sad kad nešto drugo prdne će bit opet garancija...
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
To je za mene čisto kokokošarenje, opet kažem ovdje su montirane stare nekvalitetne cijevi (šparalo se na 2 eura) smeće kvaliteta, prava tvrtka koja drži do sebe i svoje kvalitete bez pogovora bi trebala uz veliku ispriku promjeniti ugrađeno smeće i moliti da se o istom ne priča a ne bahatiti se da je garancija 2 godine i da to nije njen problem. Opet, SRAMOTA za Antonia Carrara i kvalitetu na koju se pozivaju.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Sjecas da sam ti pricao da kad sam kupio traktor,nakon nekih 120 sati je vrisnuo alternator,mozda je 6-7 mjeseci bio star. Nisu u pavinu htjeli ni pricat o garanciji,da elektroniku ne pokriva. Nego me trazili 3600 za novi. Ja reko ok. Odnio kod jednog strujica,ovaj raskopo,kad ono diode osle. Cca nekih 400 kn bio ceh. A alternator je od fiat marea-e neke benzinjare. Love i oni u mutnom. Crjeva isto su mi osla ubrzo u ku... Sve drugo vise manje ok. Naravno odlaze potrosni djelovi.tipa semeringa,gumica kojekakih. E da zaboravih na 1100 sati je propiso hladnjak,to se za 150 kn rjesilo. Na oko 2000 sati su mi propisale brtve na podiznim cilindrima. Ok reko ja aj prepakovat. E tuje bio belaj,nisu na navoj bili nego zavareni. Tak da se na tokarskom inrezalo i opet varilo. Al sve u svemu koliko je platit,kakav je,i koliko je radio zadovoljan sam vise manje. Kad bih opet uzimo traktor vjerojatno bih mozdaaa opet ac ali bih doobroo razmislio.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pa prodaj ac i kupi holder, a posto se ciganis i zalis za 2 eura tesko da cemo to vidit...ja se radi svojeg obraza nebi iso spustat tako nisko da idem nekoga prozivat a cak nije ni direktno kriv.

Ee da imam predlog evo kljuc za kljuc imam ti odlican tv 826 cak ima i servo frisko farban, i mjenjane gumice goriva,kazu da su to najbolji traktori :hahah:

20220503_161325.jpg

Svizac ti tvoj traktor i koristiš nije da se samo kvari, al kad je AC već toliko loš a još uvijek je među top 3 marke u svojoj klasi...pa kakvi li su drugi onda :unsure:
Ja znam da je moja šasija sahranila 2 motora sad je 3. na mjestu, nigdje greške, sve glatko ide sve radi, tu i tamo kapne ulje po semeringu ali to me ni ne čudi 94.godina je...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpi,
cijenim tvoje pisanje, ali kaj se tiče garancije se ne morem složiti s tobom.
Kupac plaća traktor prodavaču i ovaj mu je dužan isporučiti ispravan stroj, a u garantnom roku besplatno otkolniti sve nedostatka koje garancije pokriva (kaj nije pokriveno mora biti decidirano navedeno). Neovisno o značaju i cijeni tih dijelova. Kod jako malih vrijednosti često je jednostavnije da kupac to riješi sam, ali to je njegova dobra volja. Strogo gledajući ni to ne smije napraviti bez suglasnosti prodavača.

Prodavač s proizvođačem, a ovaj sa svojim kooperantima dogovaraju isporuke. Kupca nije briga za to i za njega je bitan samo trgovac. No, svi u lancu proizvodnje i trgovine trebaju itekako paziti na svoj dobar glas. Najveću štetu slabog glasa obično pretrpi proizvođač te on mora imati pod kontrolom i kooperante i prodavače.
Dobar trgovac i proizvođač će, čak i po isteku garancije beplatno otkloniti kvar, par mjeseci po isteku garancije ne smije biti problem (moje mišljenje, iako je pravno gledano drukčije).
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Znaci ajmo guglat dal je gumica goriva u garanciji ili ne...a šta ako nije? Pljuvat dalje po ac ili pojest :poop: i bacit se u tako veliki trošak popravka
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Pa prodaj ac i kupi holder, a posto se ciganis i zalis za 2 eura tesko da cemo to vidit...ja se radi svojeg obraza nebi iso spustat tako nisko da idem nekoga prozivat a cak nije ni direktno kriv.

Ee da imam predlog evo kljuc za kljuc imam ti odlican tv 826 cak ima i servo frisko farban, i mjenjane gumice goriva,kazu da su to najbolji traktori :hahah:

View attachment 49431

Svizac ti tvoj traktor i koristiš nije da se samo kvari, al kad je AC već toliko loš a još uvijek je među top 3 marke u svojoj klasi...pa kakvi li su drugi onda :unsure:
Ja znam da je moja šasija sahranila 2 motora sad je 3. na mjestu, nigdje greške, sve glatko ide sve radi, tu i tamo kapne ulje po semeringu ali to me ni ne čudi 94.godina je...
Vozaj ti svoje traktore, Ciganjenje je što tvrtka AC radi, žao mi je što ne znaš što je PRINCIP, nije ovdje stvar 2 eura ili 200000 eura, nego tvrtke koja ne poštuje svoje kupce i laže o svojoj kvaliteti! Ne volim i ne dam da me netko pravi budalom!!! tebi ako je to svejedno, tvoj problem!
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Zanimljiva je ta statistika. :) U ovom članku o broju prodanih novih traktora u Italiji 2020, navodi se da je druga najprodavanija marka bila Antonio Carraro. Prodali su više komada nego BCS grupacija, Valpadana i Goldoni/Arbos zajedno. Kako je to moguće objasniti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Postoji mala laž, velika laž i statistika...

AC je (naj)veći od proizvođač od konkurencije, ima puno inovacija, dobar dizajn i strašan marketing...pa je logično da zauzima prva mjesta po prodaji. Zato si dopuštaju bahatost.
Ak su najveći, ne znači nužno da su i najkvalitetniji.
No, danas svi, na žalost, šparaju na kvaliteti, tak da vjerojatno nisu puno bolji od AC-a.
Možda jedino imaju bolju politiku glede jamstava i reklamacija, pa i to daje privid boljeg proizvoda.

Goldoni je izgubil u grupi s Arbosom...isto kak i Lombardini s Kohlerom...

@Krumpironja, tvoj je iz neke druge ere (dok se nije toliko šparalo) pa ne čudi da imaš manje problema ;)
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Ako je tebi normalno da se plati 20, 30, 50 tisuća eura i da imaš problem sa tim, meni nije! Ja cijenim sebe i svoj novac kojega nisam zaradio prevarom. Ovo znači da nas netko pravi budalama! I dok got netko ne proziva ove prevarante koji misle da smo ovce bit će sve gore i gore. Kopio sam AC da nemam problema a sada vidim da to ne vrijedi te novce ili nama u RH prodaju smeće i misle da smo kreteni koji šute. Jednom može biti slučaj ali ako se sranja ponavljaju to postaje pravilo. Da sam htio kupiti sranje kupio bih nešto od gore navedenog za manje novaca! I sve priče da se neki drugi kvare ili ne vrijede ili ne valjaju nemaju veze i u ovom slučaju nisu bitne jer se radi u ovom slučaju o traktorima Antonio Carraro! Ima djelova za ugradnju za x i y novaca, ako si kvaliteta onda ne ugrađuješ jeftino sranje, jer ako to radiš varaš mene i sve ostale. Ako si me prevario za 2 eura kako da vjerujem da me nisi zajebo i na puno skupljim stvarima. Razmisli o svemu ovome krompironja, ako je za tebe ovo normalno onda ne znam što da kažem!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Nešto razmišljam vezano za gore navedene kvalitetne gumene cijevi koje se nalaze na traktoru Antonio Carraro. Vozim Citroene od 87 godine, (neki će reći: jest ti auto), promijenio ih desetak, ni sa jednim nisam napravio manje od 100000 km i prešao sa njima preko 2 miliona kilometara, imam još XM-a koji ima 750000 km i 22 godine i crijeva za gorivo su originalna, na 500000 km je puklo 1 crijevo za vodu, ostali gumeni dijelovi su original, pa čak i originalno kvačilo manualnog mjenjača! Na ostalim citroenima 1 promijenio povratna crijeva od nafte od dizni, ne zato što su popucala, nego izgubila elastičnost pa počela sliniti (C6 kad mu je bilo 12 godina i 250000 km), za sve ostale automobile "citroene" koji nisu bili garažirani i pekli se na dalmatinskom suncu nikada problema sa "gumom", pa nešto razmišljam možda francuzi imaju neku tajnu da stavljaju Titanijum u gumena crijeva pa ona ne popucaju za 2-3-4 godine, a neće da kažu talijanima pa su ovi primorani kupovati jeftina kineska gumena crijeva koja se rade od papira i reciklirane plastike od pvc ambalaže! Možda bi netko trebao javiti tvornici Antonio Carraro vezano za gumena crijeva, ako nisu čuli da ih ima u susjedstvu u Francuza, možda bi im se francuzi sažalili i dali im besplatno ili po kineskoj cijeni tako da ne budu u minusu!!! Ja tvrtku Antonio Carraro neću zvati, jer bi ispalo da to radim samo radi osobnog interesa, pa neće uzeti za ozbiljno, pa će i dalje nastaviti prodavati smeće!
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Vidim da na ovome forumu ima likova koji su od Antonia Carrara napravili zlatno tele, žao mi je ali činjenice i istina nisu kakvim su se do sada prezentirale, a na ovaj način spašavam buduće kupce AC-a da dobro razmisle što će i kome dati svoje novce!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh