• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
S time možeš samo plakat, dva cil zracno hladenje cca 25ks, prelagan za utovarivač, lagan za povuć a uz to skup ko da kupujes pravi AC...za te novce kupis supertigre 5000-5500
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Taj vec moze, taj ima i duplo kvacilo i reverzibilan je al mora imat puno sati kad je takva cijena sigurno preko 4000rs, odlican je to traktor dok ti se nesto ne podrobi u mjenjacu onda ti ode 4000e sigirno, ima i sinhrone taj tako da to je zbilja mašina...nisu samo gume moraš i felge mjenjat
 

Anunaki

Novi član
Tu od
8 Stu 2018
Poruka
18
2400h sati, ako je vjerovati...pokušat ću sa ovim gumama, nemam vinograd zasada ako vidim da je široko prodam sa felgama ako nađem kupca i uzmem nešto uže, ako ne opet dobro za imat za neke poslove, izgledaju gume u ok stanju...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Te felge bi se mozda dalo po sloveniji prodat...papučice izgledaju okej sad kad sam malo detaljnije pogledo sliku moje su do pola glatke, možda i nema sati koliko sam reko u svakom slučaju nije puno novaca u odnosu na mašinu koju dobivaš, al nemoj dugo čekat ako si se odlučio otić će to...
 

Anunaki

Novi član
Tu od
8 Stu 2018
Poruka
18
Ne mogu pronaći tehničke podatke od ovog modela, Super tigre 5500, 1996g 55KS...lik ne odgovara na mailove, niti sms...volio bi znati širinu (sa ovim gumama je 160, znači 140 sa normalnim!?), dužinu, težinu...hvala
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
95cm najuze sa gumama koje ja imam 120cm najšire...gume 8,25x16
Težina oko 1450-500
Snaga je 48ks vm motor
A ako budeš čeko da ti netko odgovori na meil ili sms nećeš nikad kupit.To se okrene broj i nazove
 

Anunaki

Novi član
Tu od
8 Stu 2018
Poruka
18
Zvao sam ga ja jučer odmah, ali jutros sam rano htio malo više infa o tehničkim podacima, ali nisam našao ništa na webu, a ne mogu ga tako rano zvati...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bil sam kod njega 2x. Prvi put sam tražil plug za sebe. Neuspješno, plug nije bil u korektnom stanju. Drugi put s bratom kad je kupoval traktor. Nije imal niš kaj bi bratu odgovaralo.
Samo uvidom u slike na netu je gotovo nemoguće kupiti traktor. Moguće je napraviti neku selekciju, ali prije kupnje obavezno pogledati u živo.

@Anunaki,
ako si s Pelješca, predaleki je to put za ići gledati. :confused:
Ako već ciljaš kupiti traktor u Sloveniji, predlažem da potražiš više potencijalnih traktora u oglasnicima i onda isplaniraš put da u jednom, ili dva dana pregledaš nekoliko traktora. Meni je Slovenija blizu i u jednom danu nisam uspio u krugu 80-ak km pogledati više od 5 lokacija, a planirao sam 6.
 

Anunaki

Novi član
Tu od
8 Stu 2018
Poruka
18
Hvala na savjetu, a plan je naći nekog u Slo ili na granici pa da ode bacit oko, naravno uz naknadu, imam poznanika gore, ali treba sve to uskladit, e sad nać 5, 6 traktora mi zvuči nemoguće, jedva sam i ovoga pronašao, ovih malih je puno manje na tržištu, osim možda Kubote, ali ja sam zapeo za Agt, AC i Goldoni.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Mislim da bi radi 8t€ prošo i malo više km nego da se oslanjam na nečiju tuđu procjenu...a ti radi kako hoces, na kraju ce ti se prodat dok se tebi slozi mjesec zvijezde sunce i morske mijene...
 

maslinica moja

Novi član
Tu od
30 Tra 2016
Poruka
3
Pozdrav svima!
Molio bih pomoć oko servisiranja svog Tigre 4400f. Naime, traktor ima 3 godine, otprilike 120 radnih sati i koristim ga uglavnom za malčiranje po ravnom i nešto sitno frezanja. Prošle godine sam mu promjenio ulje i filter ulja. Jeli potrebno uz to promjenit i neki drugi filter ili ulje. Nisam baš u trektorima skroz pa bi mi pomoć kad što promjenit puno značila. Unaprijed hvala!
 

Marek6

Novi član
Tu od
6 Tra 2021
Poruka
12
Samo mijenjaš filter ulja za motor i filter goriva, a nakon 500h se preporuča i ulje za mjenjač mjenjat.
 

apis

Novi član
Tu od
12 Ožu 2019
Poruka
11
Za prednji diferencijal i hidrauliku je preporuka Esso unifarm 15w-40. Prvo sam stavio INA Super max 15w-40 kao u motor jer nisam skužio kakvo je to STOU ulje. Ali kad se ulje zgrijalo za dignuti 300 kg je trebalo pol gasa.
STOU 15w-40 koja sam našao su Valvoline STOU 15w-40 i Fuchs Agrifarm Stou 15w-40.
Kupio sam Fuchs Agrifarm Stou 15w-40.
Ulje je tek zamijenjeno te ne znam radi li hidraulika bolje.
Razlika u cijeni između tvog Fuchs Agrifarm Stou 15w-40 i INA super5 15w 40 je ogromna. Pretpostavljam da postoji i razlog za to.
Mada, kada se gleda po specifikacijama INA super5 15w 40 je gotovo identična kao i Esso Unifarm 15w-40, barem dio svojstava kao npr. kinematička i dinamička viskoznost, indeks viskoznosti, itd., no očito tu ima još dosta stvari koje ne razumijem, posebno kod novih ulja su primijenjene druge metode (ASTM, ISSO, ...).
Zbog toga se više pouzdam u konkretno iskustvo.
Bilo bi dobro da javiš dojmove kako ti se ponaša hidraulika pod novim uljem.
Napokon isprobano s novi uljem. Nakon 3 sata hidraulika radi isto kao i hladna. S motornim uljem nakon nekoliko sati rada na leru skoro pa nije dizao 300kg na hidraulici.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Super. (y) Ipak inženjeri nekaj znaju i nisu bez veze propisali STOU ulje.
Kak si naručil iz Njemačke? Može malo više info ili link, ako je web kupnja.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Prvo sam stavio INA Super max 15w-40 kao u motor jer nisam skužio kakvo je to STOU ulje. Ali kad se ulje zgrijalo za dignuti 300 kg je trebalo pol gasa.

Vidi moje postove par stranica ranije... ista stvar :) :) Treba stavi drugo ulje (još nisam nego kolko digne digne) :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh