• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Goldonijev euro 45rs...al to je jedno 5 mjesta nakon ac...a izmedu na žalost nema ništa..holder je skuplji od ac, a ove druge marke su lakše i mekše
Zasto mislis daje goldoni 5 mjesta iza? Kolega je sa mislim cluster 70 radio 8 h sljiva,tero je zanon malcer 190 cm. Natuko 8700 rh,i i onda mu puko kardan. Normalno imo je nekih sitnica tipa kojekaki semering,brtva,crjevo al toj u glavnom sve. Sasvim ok traktor bio.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Goldoni serije euro imaju zastarjeli mjenjač (poput TV-a), a Cluster je druga priča (i cujena).
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Cluster je serija ko i makster samo jači motor a serije euro su 5 svjetlosnih godina iza to dvoje...euro serije su isti goldoni univerzal sa vodom hlađenim motorom ništa drugo po pitanju mehanike nije promjenjeno...dizajn ne racunam
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
1,8 kn je prosječna cijena kila mandarina. Ako platiš berače onda nemaš ništa. Bolje bit švercer pa dilat okolo a zemlju imat u pitaru. Onaj tko proizvodi teško se može i nema kad vozit za neki grad i slično. Pa ti kupi od te cijene traktor, ne možeš ni einhel kopačicu a treba živit.

Pozdrav sa tankera, za koji sat prolazimo kroz Gibraltar i idemo za Laos. Držite se, a dok se vratim doma trava će biti jedno metar ipo visoka 🙈
 

Marek6

Novi član
Tu od
6 Tra 2021
Poruka
12
Pozdrav svima.
Imam Tigrone 5400 i htio bi promijeniti ulje u diferencijalima i reduktorima pošto nije mijenjano sigurno zadnjih 700 h. U uputama piše da u prednji diferencijal ide 13l 15w40, u zadnji 17l 80w90 i u zadnji reduktor 1.2l 85w140 (Nisam siguran ako se ovo odnosi samo na jedan ili sve reduktore). Zanima me koje ulje bi preporučili i ako treba na nešto paziti jer ovo prvi put radim. Također sam primjetio da u zadnje vrijeme slabije koči pa bi i tu nešto trebalo raditi.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Gdje se na starjim AC traktorima nalazi pločica s oznakom modela, godina proizvodnje, serijski broj i sl.?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Na mome je bila ispred volana ispod table desno...a za starije ne znam, moja je na popnitne bila uhvacena i pala je a nisam je vraco nazad
 

JoGre

Dobro znana faca
Tu od
21 Lip 2019
Poruka
86
Pozdrav svima.
Imam Tigrone 5400 i htio bi promijeniti ulje u diferencijalima i reduktorima pošto nije mijenjano sigurno zadnjih 700 h. U uputama piše da u prednji diferencijal ide 13l 15w40, u zadnji 17l 80w90 i u zadnji reduktor 1.2l 85w140 (Nisam siguran ako se ovo odnosi samo na jedan ili sve reduktore). Zanima me koje ulje bi preporučili i ako treba na nešto paziti jer ovo prvi put radim. Također sam primjetio da u zadnje vrijeme slabije koči pa bi i tu nešto trebalo raditi.
@Marek6 i ja se zadnjih nekoliko mjeseci bavim time i skupljam informacije, samo što je moj Tigrone 7000 puno stariji od tvog i nemam upute za održavanje. Ovdje na forumu se puno raspravljalo u tome koje ulje ide u prednji diferncijal i hidrauliku.

Po onome što sam našao (ili negdje pročitao), preporučeno ulje za prednji diferencijal i hidrauliku je bilo Esso Unifarm 15W-40 STOU. No, tog ulja više nema na tržištu.

Došao sam do broja servisera iz PA-VIN-a i on kaže da je sasvim zadovoljavajuće ulje za prednji diferencijal i hidrauliku Transhidrol JD 50. Kaže da su oni to ulje stavljali u AC traktore koji su bili u servisnim intervalima još u garanciji jer nisu imali drugo preporučeno ulje od proizvođača i kaže nikada nije bilo problema.

Ja sam nabavio to ulje i sada čekam neko vrijeme da dobro zagrijem traktor i onda ću ga ispustiti i promijeniti, te promijeniti i filter za to ulje.

E sada imam jedno pitanje za znalce. Smijem li ulje u prednji diferencijal točiti preko oduška koji se nalazi ispod filtera zraka?
 

Marek6

Novi član
Tu od
6 Tra 2021
Poruka
12
Ja sam mislio stavit u prednji diferencijal INA super 5 15w 40 jer je po kemijskim i fizičkim svojstvima najsličnije Esso ulju koje se preporuča. U motor sam stavljao Mannol universal 15w40 pa sad nisam siguran ako bi i ovo moglo u diferencijal.
 

apis

Novi član
Tu od
12 Ožu 2019
Poruka
11
Za prednji diferencijal i hidrauliku je preporuka Esso unifarm 15w-40. Prvo sam stavio INA Super max 15w-40 kao u motor jer nisam skužio kakvo je to STOU ulje. Ali kad se ulje zgrijalo za dignuti 300 kg je trebalo pol gasa.
STOU 15w-40 koja sam našao su Valvoline STOU 15w-40 i Fuchs Agrifarm Stou 15w-40.
Kupio sam Fuchs Agrifarm Stou 15w-40, 20 litara iz Njemačke za 120€ s dostavom, kod nas je 1300kn.
Ulje je tek zamijenjeno te ne znam radi li hidraulika bolje.
 

JoGre

Dobro znana faca
Tu od
21 Lip 2019
Poruka
86
Razlika u cijeni između tvog Fuchs Agrifarm Stou 15w-40 i INA super5 15w 40 je ogromna. Pretpostavljam da postoji i razlog za to.
Mada, kada se gleda po specifikacijama INA super5 15w 40 je gotovo identična kao i Esso Unifarm 15w-40, barem dio svojstava kao npr. kinematička i dinamička viskoznost, indeks viskoznosti, itd., no očito tu ima još dosta stvari koje ne razumijem, posebno kod novih ulja su primijenjene druge metode (ASTM, ISSO, ...).
Zbog toga se više pouzdam u konkretno iskustvo.
Bilo bi dobro da javiš dojmove kako ti se ponaša hidraulika pod novim uljem.
Kada ja promijenim i metnem Transidrol JD 50 vidjeti ću kako se ponaša hidraulika sa tim uljem, mada ne znam kakvo je sada unutra. Samo znam da kada odvrnem šeraf za nivo da ne ide ništa van niti kada ljuljam traktor. Znači da ga fali, mada hidraulika dobro radi. Diže oko 400 - 500 bez problema. Jedino sam primijetio da na velikoj kosini ponekada volan postane "tvrd".
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh