• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A kad je vuka bilo briga šta ovce misle, vidim da su se svi pokidali oko tvoje kritike, firme propale, odmah je zabilježen pad prodaje traktora:hahah:
Zadnji dio posta necu ni kom, sve je reklo o tebi a pravis se ti i za đabe bez da ti plate, al dobra ideja vidis mogo bis je probat unovčit :LOL: Ava Karabatić je uspjela možda budeš i ti ...
Mtd ma ovo je klasična konstruktivna rasprava sa osobnim elementima u nedostatu boljih argumenata, ova rasprava je dosla do kraja jos prije nego je pocela ali eto neki ne posustaju ni kad je kraj ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Krumpi, nije ovdje poanta loše crijevo, već bahati i ignorantski odnos prema kupcu.

Nema veze s markom; Danas je to AC, sutra može biti JD...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Pa je, ako odustaneš u početku.
Ima ljudi koji ne odustaju i žele pošten odnos i ispunjavanje garantnih obaveza, kaj je potpuno u redu.
Ne vidim problem u tome, dapače, tak bi se svi trebali ponašati i onda ne bi bilo "vukova i ovaca".

Ima i drugih primjera: na Meganu mi je za blokirali kompresor klime 3 mjeseca nakon isteka garancije. Popravljen je bez troškova vlasnika (leasing kuća), kao kvar u garanciji.

@Damir22, postoje udruge za zaštitu potrošača, televizija, inspektorat...samo treba želudac za sve to.
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
A kad je vuka bilo briga šta ovce misle, vidim da su se svi pokidali oko tvoje kritike, firme propale, odmah je zabilježen pad prodaje traktora:hahah:
Zadnji dio posta necu ni kom, sve je reklo o tebi a pravis se ti i za đabe bez da ti plate, al dobra ideja vidis mogo bis je probat unovčit :LOL: Ava Karabatić je uspjela možda budeš i ti ...
Mtd ma ovo je klasična konstruktivna rasprava sa osobnim elementima u nedostatu boljih argumenata, ova rasprava je dosla do kraja jos prije nego je pocela ali eto neki ne posustaju ni kad je kraj ;)
Dragi moj Krompironja, moram se ispričati jer do sada nisam uspio skužiti da je tvoj IQ daleko iznad moga a vjerojatno i velikoga broja članova foruma, mi smo samo obični smrtnici pa smo to skužili tek kad si nam sam rekao. Molim te spusti se na naš nivo pa nam objasni zdravo seljački neke stvari, jer ih i dalje ne razumijem:
1. Kako to da stalno imaš otvorenu haubu i mijenjaš gotovo sve crijeva svake 2 godine a puklo ti na ML-u?
2. Kako to da sve popravljaš u 5 minuta a šlepa ti dolazi po ML-a?
3. Kako to da ja pišem o trulim, smeće dijelovima (gumena crijeva) koje ugrađuje Antonio Carraro a ti odgovaraš o puknutim poluosovinama i traktorima drugih proizvođača?
4. Kako to da Antonio Carraro ugrađuje gumice iz Kine i zbog čega ako ima i u EU proizvođača istih?
5. Zašto se ne treba tražiti garancija na ugrađeno crijevo za dovod nafte? i zbog čega bi se trebao zbog toga cijeli svijet resetirati?
6. Zašto moramo na novom traktoru stalno otvarati haubu, tjelovježba?
7. Kako to da gumu koju Antonio Carraro postavi na felgu nema nikakve veze sa Antoniom Carrarom?
Prosvijetli nas argumentiranim odgovorima i molim te promjeni ime iz Krumpironja u Superman, zbunjuješ ljude sa imenom, pa ne znaju sa kojom dozom poštovanja de se odnose prema tebi!
Hvala unaprijed na odgovorima,
E da, please daj nam od Ave broj telefona kad si već dobar sa njom, budi drug

@Damir22, postoje udruge za zaštitu potrošača, televizija, inspektorat...samo treba želudac za sve to.
Hvala, znam za sve, imam svoje razloge zbog kojih ovo radim, osobno neću stati, ali neću ni želudac stim previše opterećivati. Crijeva sam promijenio, netko mi je uzeo/ukrao 2 sata vremena koja sam mogao drugačije potrošiti. Za sada mi je zabavno!
 
Posljednje uređivanje:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Dvoumio sam se da li da komentiram jer sam rekao da neću više ali jbg jače od mene. Crijevo od goriva bi moralo biti iz sigurnosnih razloga kvalitetno i sigurno nebi smjelo pucati nakon 2 godine. Na mome yanmaru iz 90 i koje godine nikad nisam uopće gledao crijeva a znao je stalno biti na otvorenome pa bi našao i miševa pod haubom i slično. Nikad niti jedno crijevo nisam mjenjao na traktoru. To je sramota za AC i po svemu sudeći ti danas traktori su teško smeće za slikavanje po instagramu a ne za teški rad. Gdje sam ja gurao svog yanmara garantiram da bi pocrkali svi ti AC, ferrari i ostala plastična čuda
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Crijeva danas jesu problem, ne znam zakaj.
Navodim nekolko primjera:
- Motor na frezi, LA300, cijev za dovod goriva...ne traje ni godinu dana iako se motor gasil zatvaranjem goriva, dakle crijevo je bilo većinu vremena suho...
54621.jpg

...a dulje su trajala prije, kad su bila po 10kn, nego sad po 40+...
Na Lombardiniju je još originalno crijevo za benzin (10g.).

- Pri reparaturi Štorea (pred 9 godina) postavljena su nova Gufero gumena crijeva za gorivo... Cure ko staro sito... Čak i crijevo iberlaufa iz rezervoara, koje je uvijek suho. Prije toga su 20+ godina bila obična prozirna plastična crijeva (za pretakati rakiju :) ), a zamijenjena su "pravim, skupim" crijevima za gorivo, jer su se skrutnula. Mislim da pri slijedećoj zamjeni budu opet išla ta jeftina.
Crijeva rashladne tekućine, između bloka i kilera, su originalna (kao i kiler), i traju 42. godinu...

- Same sad ima 20 godina i crijeva su (još) originalna. Pokazuju lagane tragove pucanja na krajevima.
Napominjem da su crijeva na traktorima, univerzalna, "na metre", dakle nisu pertlana na krajevima.

Na autu su također originalna crijeva i goriva i rashlade, već 22. godine...

Dakle, nije mi normalan odgovor Yanmara, da se crijeva trebaju mijenjati nakon dvije godine... Ako je to istina, onda im je motor smeće, kojega treba zaobilaziti pri kupnji u širokom luku, upravo radi najjeftinije komponente...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,581
Meni su na carraru isto nakon 2-3 godine krenla pucat crjeva. I promjenim opet za gumena,traju pol godine godinu. Dok nije mi frend sta radi hidrauliku prepakovo u neka metalno-sarena. Od onda mir bozji.
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
@ZJ
Dio problema i leži u suhim crijevima...
Recimo koristim pumpicu za gorivo ko od tlakomjera i ako je zmontirana na autu dura za sad prek godinu dana, a ako se koristi za navlačenje goriva i stoji na polici zdrži do dva mjeseca
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ne znam na kaj se referiraš...valjda na ono prvo. Probal sam svakak, i sa suhim i s gorivom u cijevima. Jednako (ne) traju.
Na traktoru crijeva nisu suha nikad...čak ni povratna.
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Prije ovoga AC sam imao Country-a 10 godina (crijeva bila ok), isto Yanmar motor bio unutra, a o Pasquali-ju prije toga koji je 40+ godina da ne pričam, nisam ni znao da i postoje!
Ovdje su još Yanmar-ova crijeva u super stanju naspram ovih koje je Antonio Carraro ugradio od rezervara do filtera i do pumpe (potpuno trula).
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Dragi moj Krompironja, moram se ispričati jer do sada nisam uspio skužiti da je tvoj IQ daleko iznad moga a vjerojatno i velikoga broja članova foruma, mi smo samo obični smrtnici pa smo to skužili tek kad si nam sam rekao. Molim te spusti se na naš nivo pa nam objasni zdravo seljački neke stvari, jer ih i dalje ne razumijem:
1. Kako to da stalno imaš otvorenu haubu i mijenjaš gotovo sve crijeva svake 2 godine a puklo ti na ML-u?
2. Kako to da sve popravljaš u 5 minuta a šlepa ti dolazi po ML-a?
3. Kako to da ja pišem o trulim, smeće dijelovima (gumena crijeva) koje ugrađuje Antonio Carraro a ti odgovaraš o puknutim poluosovinama i traktorima drugih proizvođača?
4. Kako to da Antonio Carraro ugrađuje gumice iz Kine i zbog čega ako ima i u EU proizvođača istih?
5. Zašto se ne treba tražiti garancija na ugrađeno crijevo za dovod nafte? i zbog čega bi se trebao zbog toga cijeli svijet resetirati?
6. Zašto moramo na novom traktoru stalno otvarati haubu, tjelovježba?
7. Kako to da gumu koju Antonio Carraro postavi na felgu nema nikakve veze sa Antoniom Carrarom?
Prosvijetli nas argumentiranim odgovorima i molim te promjeni ime iz Krumpironja u Superman, zbunjuješ ljude sa imenom, pa ne znaju sa kojom dozom poštovanja de se odnose prema tebi!
Hvala unaprijed na odgovorima,
E da, please daj nam od Ave broj telefona kad si već dobar sa njom, budi drug


Hvala, znam za sve, imam svoje razloge zbog kojih ovo radim, osobno neću stati, ali neću ni želudac stim previše opterećivati. Crijeva sam promijenio, netko mi je uzeo/ukrao 2 sata vremena koja sam mogao drugačije potrošiti. Za sada mi je zabavno!
Trebo si studirat filozofiju bio bi uspjesan heh nisam ti ja "Šeldon" da ne kužim sarkazam al evo potrudit ću se i nadam se uspješno...
1 i 2 su iznimno glupa pitanja al evo znači auto održavam u servisu ne radim ga ja, i desilo se nakon servisa jbg zna se kakvi su radnici danas...kao i gumena crijeva :hahah: a desilo se u 11 navecer i daleko od doma tako da opet glupo pitanje ali evo odgovorio i na to, sad ce ti bit lakse...
3 Pokušo sam ti na najgluplji mogući način objasnit koliko je tvoj kvar nebitan i trebaš bit sretan da je to tako ali jbg ljudi traže kruha preko pogače al uvijek isti...smor od ljudi...
E sad 4 je kompleksno pitanje i volio bi ti objasnit u detalje al fkt mi se neda kad nebis shvatio tako da cu samo rec da kad bi se proizvodilo sve u europi i ugrađivali dijelovi koje su arijevske djevice slagale mislim da biš si mogo samo didinu motiku zaverglat...
5 Pa za početak jer si iznimno dosadan i naporan ovako na prvu...a poslje i na drugu, a problem je šta je takav profil ljudi danas u ekspanziji i množite se, traži se dlaka u jaju ko da samo tvoje pare vrijede samo ti moraš imat sve gotovo, najbolje da ti se još i hrana prožvače, nema kruha od takvih zato svijet i ide u *****, a mene smorilo više govorit, svako malo traži neko neka svoja prava, sad pederi sad životinje sad ovi šta traže 2e crijeva...ljudi su postali nesposobni al vec sam išo previše u širinu
6 Eh kad bi bila mentalna apsolutno bi preporučio par puta dnevno, ali ovako bi bilo dosta jednom prije rada prekontrolirat sve bitne komponente malo filtere ispuhat, očistit mrežicu pred hladnja, pokazat malo pažnje prema mašini možda bi ti duže služila, skužit ćeš kad nađeš ženu, ako...
7 Pa mislim da na gumi piše marka gume i di se proizvodi, i lako moguće da je do ventila koji se opet proizvodi u kini da bi traktor bio pristupačniji široj populaciji, čitaj hobistima koji su najdosadnija skupina, puno priče malo rada pa traktor crkne od dosade :hahah:
A ovo za ime pa u 10 godina do sad nije bilo primjedbi btw zbunjene nije teško zbunit;) al evo da ne budem nepristojan uzet ću tu opciju u razmatrenje

Eh baš bi se dobro slagali ti i Ava ali pošto tebi popuštaju gumice i matice a ni mašina nije održavana moglo bi doć do pregrijavanja a nedaj bože da se nešto desi pa ne priznaju Avi pod garanciju jadna nebi znala šta će, morala bi se odmah na forumu pojadat:LOL:

Eto dao sam ti sve odgovore, i nadam se da ćeš većinu skopčat, za to vrijeme šta si se jadao na forumj mogo si i gumu skinut i odvest je gumaru pa biš imao ispravan traktor, a ovako jbg kukaj i dalje, ja se isključujem iz rasprave samo se javi kad sve završi kad se jednom pomiriš da je kraj da vidimo šta si to uspio postić i promjenit i dal si dobio odštetu za ta dva crijeva
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Hvala ti velika Krompironja, opet si me prosvijetlio, na sva pitanja odgovorio izričito argumentima o kvaliteti Antonio Carraro. Ne znam di mi bi pamet da sa tobom uđem u ovakvu diskusiju.
Al budi sada drug pa pošalji Avin broj, please.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Nema potrebe da si tako komunicirate. Ac i goldoni su kao JD među velikim traktorima a ipak imaju svojih mušica i stvarno radi prestiža nebi smjeli imati tih problema. Prije se govorilo da od talijana se može samo kupit traktor a eto došlo da ni to. Da sam dao novce iz svoga džepa hebao im sve po spisku a da mi ga netko poklonio kao EU onda bi pregorio te probleme
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Nema potrebe da si tako komunicirate. Ac i goldoni su kao JD među velikim traktorima a ipak imaju svojih mušica i stvarno radi prestiža nebi smjeli imati tih problema. Prije se govorilo da od talijana se može samo kupit traktor a eto došlo da ni to. Da sam dao novce iz svoga džepa hebao im sve po spisku a da mi ga netko poklonio kao EU onda bi pregorio te probleme
Dano iz džepa!
 

Damir22

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
64
Poštovani moderatori,
nije uredu što ste krompironju (Krumpironju) kaznili pa se sada jada na talijanskim grupama i tjera Antonio Carraro "kvalitetu". Molim vas da ga vratite, skinite mu kaznu, neka stamota ostane kod nas.
Hvala, možda malo sarkastično zvuči ali mislim ozbiljno!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Krumpir nije kažnjen zbog svojeg mišljenja o AC kvaliteti.
Opomenut je zbog komunikacije koja nije prihvatljiva za ovaj forum. Možete se razilaziti u mišljenjima kolko hočete ali vređati se, ne.

A i ti pitanja i ideje nevezane za temu o AC postavljaj u temu predviđenu za to ili osoblju na pp.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,890
Crijeva danas jesu problem, ne znam zakaj.
Navodim nekolko primjera:
Prije toga su 20+ godina bila obična prozirna plastična crijeva (za pretakati rakiju :) ), a zamijenjena su "pravim, skupim" crijevima za gorivo, jer su se skrutnula. Mislim da pri slijedećoj zamjeni budu opet išla ta jeftina.
Takva crijeva ja imam na TV 419. Funkcioniraju još i dan danas. Otprilike prije 20 godina su stavljena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh