• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
Ajde evo napokon počeli radovi pa ima nekih događanja i malo slika.
Najprije malo iz vinograda, a ostatak slika stavljam u dio za vinogradarstvo pa koga zanima neka vidi tamo.





A ovdje stavim još slike od prve košnje ove godine.






Ovako je to otprilike kod mene , dakle dosta nagnuto, a ovdje je trava bila vlažna pa zadnji kraj sa kosilicom malo kliže prema dolje.










Na ovoj se bolje vidi koliki je to nagib terena



a na ovoj još bolje






Uploaded with ImageShack.us

Evo dakle počelo je za ovu sezonu.
E da , veliki servis je napravljen, bio Saša iz PAVINa i sve fino sredio, ulja sva i filteri.
Sada samo udaraj.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Samo naprijed, ali krajnji oprez na brijegu. Ako možeš, radi samo gore - dolje.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
fino ti to ide,baš ti zavidim.

možeš ti i bočno malčirati sve dok je malčer na zemlji.pazi samo ka se okrećeš i kad dižeš priključak.tad može biti riskantno,ali ipak sam prilično siguran da ni tad nebi imao poteškoća. ja sam takve slučajeve provocirao da vidim kako traktor reagira ali nije bilo problema.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
fino ti to ide,baš ti zavidim.

možeš ti i bočno malčirati sve dok je malčer na zemlji.pazi samo ka se okrećeš i kad dižeš priključak.tad može biti riskantno,ali ipak sam prilično siguran da ni tad nebi imao poteškoća. ja sam takve slučajeve provocirao da vidim kako traktor reagira ali nije bilo problema.

Treba se uvijek okretati da je zadnji kraj prema gore. Onda nema problema jer mu malčer daje protutežu.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
nije njegov traktor,da sam mu ja gazda drugi put bi sa lopatom odmetal snijeg,šteta makine
 

Country

Član
Tu od
28 Lis 2010
Poruka
72
Koje je godište ova tvoja zvijer?

Možda bi dobio novog od Carrara za njega u zamjenu ako je oldtimer:p
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
moj djed je prvi vlasnik,on ga je uvezo iz Italije,traktor ima cca 16000rs,motor je Lombardini 673 50ks
 
G

GROF

Guest
., moj osobni fešpekt!., fala TI frende! za izvornost stroja.-

moj djed je prvi vlasnik,on ga je uvezo iz Italije,traktor ima cca 16000rs,motor je Lombardini 673 50ks

., lip TI pozdrav prijatelju Oršić!

., traktorić TI izgljeda ko bombončić!, evo po pisanju nas forumaša, ispada da bi ga svi tili jednostavno pojist, kako dobro izgljeda.- :rolfer: ...

., nema ča?!., pila i pol!., eh DA i tvoj legendarni deda u no vrime je još znal?, ča je prava makina!...., aj Bog! ... :partyman: ., popićemo ku i u to jime!, čitamo se, vidimo se ...
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
znao je znao,traktor ima ima naprijed 8 brzina tolko u rikverc,brzo promjenu smjera,kardan 540 i direkt za pogon prikolice,da i ima sinhronizirani mjenjac...
 
Na vrh