• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
E sad se odma primi nekog zavarivanja pa testiraj masku i rukavice. 😉Variš sa co2 ili elektro?
varim sa elektro tj još se učim :cool: ,mislim svaki put se učim pošto ne varim često,al u zadnje vrijeme je bilo dosta pa sam isprobava elektrode itd.
imam onaj varstroj varex 160/180 i na trofaznoj radi dobro
inače sam pravio dvoje vrata i ogradu nekakvu za dvorište za koze, i imao sam onu masku staru šta se drži u ruci. i ostale su matice na stubove za žicu i onda sam uzeo ovu masku iz lidla to joj je bija test :p i 100 puta je lakše kad su obe ruke slobodne haha
co2 mi je želja,probao sam par puta kod frenda koji se bavi bravarijom i navukao sam se :ROFLMAO:.
ovaj aprat je težak pa me to nervira akd ga treba nosati po dvorištu a i na produžnom je katastrofa tj. triba skužiti koja struja i kako.a početak je bija na produžnom pa je bilo svega i bacanja maske itd. al uspio sam na kraju 😂. taman kad sam uvatija ruku završio sam haha
gleda sam šta kupiti od aparata, meni bi bilo dobro da je 2u1 ko onaj iz super goldija co2 i mma. al opet ti aprati su izgleda kako naletiš
dvoumim se uzeti neki jeftini mma onex ili boxer za 400-500kuna pa kasnije neki co2 posebno
DSC04808.jpg DSC04813.jpg DSC04782.jpg

DSC04823.jpg DSC04872.jpg DSC04883.jpg

DSC04882.jpg 114588276_616930338946471_6660489754308096757_n.jpg
 

anton5

Član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
86
Ja sam kupio u Bauhausu inverter Huong za 1200 kn 160 ampera aparat je odličan za sada i daju 5 godina garancije tako da mi se čini kao odličan izbor. A vari dosta brzo za amaterski aparat
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
kupija sam i ja tu masku u Lidla
i to poranija da ne bi nestalo,na kraju ih je bilo još 10 dana
uzeo sam isto tu šarenu
čini se ok,nisam se nikad susreo s takvim maskama do sad. uglavnom meni je bolje od one ručne,a i slobodne su obe ruke pa kad nešto riba pridržati ne zablješti oči

View attachment 26979

Kupil sam u Lidlu prije par mjeseci ovakvu masku. Do sad je nisam trebal, a sad kad sam trebal nešto zavariti, ustanovil sam da ne radi.
Uopće ne reagira. Ledica u položaju "on" ne svijetli. Posumnjal sam u baterije i zamijenil ih. Ništa se nije dogodilo.
Ima li nekaj kaj mi je promaknulo napraviti prije upotrebe, ili sam naletel na neispravnu?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima foto čelije, ali ima i 2 AAA baterije. Valjda su baterije ak se dela po mraku. Zato ima i led žaruljicu,
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
I ja sam mislil da moja ne dela dok sam ju sprobaval. Onda sam skuzil da mi je kotacic s lijeve strane na brusenju, onda sam ga stavil na varenje (na brojeve) i dela 😀
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Veco,
imaš isto takvu s plamenima? Ja nisam primijetil nikakav kotačić s lijeve strane. S unutrašnje lijeve strane ima klizač za odabir područja zatamnjenja (5-9 i 9-13), klizni prekidač za ledicu (off, on i auto), a s desne strane kotačić za zatamnjenje (+ -) i kotačić za regulaciju brzine povrata u prozirno stanje.
Ležište baterija ja katastrofalno i baterije zajedno s poklopcem ispadnu kod malo brže kretnje (npr. skidanja s glave i odlaganja).
Uglavnom, kaj god da je, vraćena je trgovcu. Sad bum opet u potragi za drugom. Da je barem više trebam, kupil bi neku skuplju, ali za koju vuru švasanja godišnje mi se ne isplati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
@iwanho
Ako se ne varam i ona prva je bila iz Lidela i isto nije bila dugog vijeka i opet si se dal nagovoriti na isto smeče iz dučana u koji se po kruh i mleko ide a ne po alat i još tome alat koji bi trebal zaštiti tvoje zdravlje....

Ja sam "teško" investiral u onu esabovu prije koji mjesec. Danas sam več zaboravil kolko sam ju platil a da ti bum iskren ni ne sečam se kolko sam za nju dal.
Nisam baš nekaj preveč ni delal s njom, za to malo kaj meni treba ja koristim ručnu. Dela s njom balavec kad god nekaj vari, a pošto fali pol koluta žice jedinice znači da je dost varil unazad tih par mjeseci jer kak sam masku kupil, kupil sam i žicu u razmaku od par dana.
Ali, prije koji dan sam varil nekakve rešetke i spalil sam u dva, tri dana skoro cijeli kolut žice 1.2mm. Koristil sam tu naglavnu esabovu masku i mogu reči da sam zadovoljan jer nije bilo spaljenog lica ni pjeska u očima ni jednu noć.
Jedino kaj mi se ne sviđa je to kaj je pod njom jako vruče, a vani je u te dane bilo pakleno pa je teško delati.
Sve ostalo vredi svake uložene kune.
Znam da ima bolje i savršenije od toga ali za ovo kaj meni treba me i ova zadovoljava. I kaj je najbitnije nije ni jednom zatajila. Kak sam si ju poštelal tak je radila od prvog hefta do zadnjeg zavara.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da je švasam samo 10% koliko ti ne bi razmišljal o Lidlovoj. Kupil sam paket 3,25 i paket 2,5 elektroda pred jedno 5 godina i još ih nisam potrošil. No, teško da bum bil bez elktronske maske. Za mene koji sam ćorav je ogromna razlika, pogotovo kod započinjanja zavara.
Mnoge ova iz Lidla dobro služi, a ja sam izgleda posebni "srećković". Kaj buš, bedak se uvijek nasanjče. Sad bum opet tražil neku povoljnu, valjda nebu opet ispala nepovoljna.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
I meni je bila došla volja za nabaviti neku elektronsku masku,iako trošim elektroda kao iwanho i na kraju odustao,
Probao sam na poslu nešto zavarit,nabavili su novu optitrel i maska je super samo što ja nisam znao kud bi sa slobodnom rukom,a i pod njome je vruće kao što je muha napisao
A i kakve sam sreće kad bi mi trebala (s obzirom da mi rijetko treba) vjerojatno nebi radila,tako da sam ostao na ručnoj i uvijek zatamni na vrijeme,ako je ruka dovoljno brzao_Oo_Oo_O
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kaj je da je ali ti onda stvarno jako malo imaš potrebe za maskom.
Rekoh zakaj sam ju ja kupil i zakaj sam kupil skuplju, a rekoh i da ja još uvjek najviše radim s ručnom. Teško je starog konja ujahati....

Pital bum tu malog suseda kaj si je tig-a kupil gde je on uzel svoju. Znam da nije dal puno penez, a veli da je zadovoljan s njom. Čak ima i veče vidno polje nego ova moja.
Cim ga vidim pitam pa javim.
 
Na vrh