• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
@iwanho
Imam tu vatrenu iz lidla. Imam i Graphite masku, ja osobno nisam primijetio neku razliku u kvaliteti. Varil sam i sa skupljom jednako kao i sa ovom iz lidla. Evo, ja sam poslikal svoj setup lidlove maske.
 

Prilozi

  • IMG_20200806_223940.jpg
    IMG_20200806_223940.jpg
    42.2 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20200806_223949.jpg
    IMG_20200806_223949.jpg
    31.9 KB · Pregleda: 29
  • IMG_20200806_224030.jpg
    IMG_20200806_224030.jpg
    30.5 KB · Pregleda: 29

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala.
na taj vanjski kotačić jednostavno nisam obratil pažnju, točnije nisam ga niti primijetil.
Sad kaj je, je, bil sam malo ljut i vraćena je. Možda sam ja kriv. :confused:
Da su baterije bile dobro uležištene i da poklopac nije ispadal vjerojatno bi bil pričekal ovaj razvo komunikacije tu na forumu. Ovak je prevagnul taj nedostatak i to kaj sam jučer ionak išel u blizinu Lidla.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Kolko sam skuzil - u kutiju su stavljeni tak da je taj kotacic na brusenju (grind). Dok sam ju donesel doma isel sam odmah sprobati jer su se svi zalili da ne dela,kaj mi je cudno bilo. Nije ni moja delala, pa sam procital upute. Kotacic stavil na podrucje din-a, postavke unutar maske stavio od oka... Jer ja tak sporo varim da se maska stigne sto puta zatamniti i odtamniti 😂. Ima i gumbic za test unutra, pa i bez varenja mozes sprobati postavke. Ja mislim da sve te maske do 100e su isti k za nas amatere.
Lp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Ak nekoga zanima, prodal bi moju Speedglas 100V, zatamnjenje 4+9-12, ima dvije CR2032 baterije.
Gledam si kupiti bolju iste marke, naravno.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
Kupil sam u Lidlu prije par mjeseci ovakvu masku. Do sad je nisam trebal, a sad kad sam trebal nešto zavariti, ustanovil sam da ne radi.
Uopće ne reagira. Ledica u položaju "on" ne svijetli. Posumnjal sam u baterije i zamijenil ih. Ništa se nije dogodilo.
Ima li nekaj kaj mi je promaknulo napraviti prije upotrebe, ili sam naletel na neispravnu?

i moja je juče crkla
4-5 dana sam vario po par sati i juče potrošim 5 cm elektrode i stavim drugu i krenem ona se ne zattamnjuje gledam šta kako i vidim ćirka lampica low batery a kad je upališ onda bljesne ta lampica i nastavi ćiriti
zamjenim baterije i ista stvar,ostavim je na suncu danas ništa se ne dešava

ovo šta pričate o ovom kotačiću sastrane, tamo je pališ i biraš DIN zatamnjenja, znači kad je na GRIND ona je ugašena. a kad okreneš kotačić ona se zatamne na trenutak i vrati se na normalno dok ne kreneš variti, to je kao test da vidiš da li radi

razmišljam da vratim u lidla pa uzmem neku malo kvalitetniju, a znam lika koji ima onu iz super goldija već 2 godine i radi mu dobro
ovako nešto?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Izgleda da bum na e-kupi naručil malu brusilicu GWS 7-125. Pasalo bi mi za istu dostavu kupim i masku Stanley SXWD90368E. Cijena mi je prihvatljiva.

U igri je još Telwin Tribe, koja je skuplja (gornja granica za moje potrebe) i nema podešavanje zatamnjenja, ali je brand Telwin.

Ima li netko iskustva s ovim maskama?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Pital bum tu malog suseda kaj si je tig-a kupil gde je on uzel svoju. Znam da nije dal puno penez, a veli da je zadovoljan s njom. Čak ima i veče vidno polje nego ova moja.
Cim ga vidim pitam pa javim.
Pital sam, to je on kupil od nekog dečka preko fejsa, taj je to najvjerojatnije naručival s ebaya.... Uglavnom, plačena je 400 kuna.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Muha,
kam je nestal link na Enhellovu masku s tvojeg posta? Jel to bila ta koju ima tvoj susjed
Cijena je prihvatljiva, ali sam našel na drugom mjestu da nema baterije, samo solarne čelije. Kaj se događa kad nije baš svjetlo? Ili ima nezamjenjivu bateriju kao ova na linku?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Neznam, ne sječam se da sam ja linkal Eihelovu masku :unsure:
Slična je toj masci ali ništ na njoj ne piše. Dali ima baterije ili čelije neznam.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Muha,
ispričavam se. Bil je oglas u tvom postu, a ja sam površno pogledal :( i pomislil da si ti stavil link.

Kupljenec,
hvala. :ppozdrav:
Na zadnjoj sliki bi trebal pisati model, ali se ne vidi.
Na ovoj iz oglasa piše.
Maska Stanley Helwet 2000 E.jpg

Jel to taj isti model?
 

Tomy211

Član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
32
Koju debljinu žice koristite za co2 aparat namjeravam ga kupiti a neznam koju žicu uzeti s njim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ovisi s koliko ampera raspolaze tvoj co2
I naravno, kaj misliš taliti s njim.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,865
Preskočio si nekoliko faktora!
Koji aparat misliš kupiti, može li prožvakati 1mm žicu. Najbolje da posudiš aparat i probaš
 
Na vrh